Bankacılık

Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası Hesabı Nasıl Açılır? Garanti hesap açma, Garanti bankası hesabı açma. Günümüzde birçok kişi banka hesabı kullanmak için farklı bankalara hesap açma başvurusu yapıyor. Bankalardan hesap açmak isteyen kişiler, farklı seçenekleri değerlendirmek istiyor. Hangi bankadan hesap açmanın daha çok avantajlı olduğunu öğrenmek isteyen tüketiciler, internet üzerinden araştırmalar yapıyor. Banka hesapları ile birçok finans işlemlerini kolay bir şekilde halletmek mümkün olabiliyor. Tüketiciler tarafından sık sık tercih edilen bankalardan biri olan Garanti Bankası, farklı özelliklerde banka hesapları sunuluyor. Garanti Bankası hesap açma işlemi yapacak olan kişiler, başvuru yöntemleri konusunda araştırma yapıyor. Peki, Garanti BBVA banka hesabı nasıl açılır?

Garanti Bankası hesabı açtırmak isteyen kişilerin yapması gereken bazı işlemler bulunuyor. Garanti hesap açma işlemini yapan kişiler, havale ve EFT gibi işlemlerinin yanı sıra faturalarını da kolay bir şekilde ödeyebiliyor. Son zamanlarda sık sık kullanılan otomatik ödeme talimatı hizmeti de banka hesaplarının avantajlı noktalarından biri olarak dikkat çekiyor. Garanti Bankası hesaplarının özellikleri ve başvuru şartları hakkında net bilgi almak isteyen kişilerin banka şubelerine başvuru yapması gerekiyor. Başvuru yöntemleri hakkında öneri arayan kişilerin yararlanabileceği çeşitli bilgiler bulunuyor.

Garanti Bankası Hesap Açma

Garanti Bankası’ndan hesap açtırmak isteyen kişilerin karşılaması gereken bazı şartlar bulunuyor. Şartları karşılayan tüketiciler, farklı kanallar üzerinden hesap açma başvurusu yapması gerekiyor. Hesap açma başvurusundan sonra tüketicilerin hesapları kolay bir şekilde açılabiliyor. Garanti banka hesabı açma başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvuru yöntemlerini araştırıyor.

Garanti hesap açma başvurusu yöntemleri şu şekildedir;

  • Şubelerden direkt başvuru,
  • İnternet bankacılığı,
  • Telefon bankacılığı,

Belirtilen başvuru yöntemlerinin çeşitli özellikleri bulunuyor. Örneğin şubeden başvuru yaparken sizden nüfus cüzdanınız talep edilirken telefondan yapacağınız hesap açma işlemlerinde sizden kimlikli selfie istenilebilir. Başvuru yapmaya gidecek olan kişilerin ilk olarak Garanti BBVA hesap açma şartlarını araştırması gerekiyor. Bununla ilgili detaylı yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Garanti Hesap Açma Başvurusu Şartları

Garanti banka hesabı açma başvurusu yapacak olan kişilerin bazı şartları karşılaması gerekiyor. Bankalar tarafından ortak olarak sunulan şartları karşılayan kişilerin hesap açma başvuruları kabul ediliyor. Garanti bankasında hesap açmak için başvurusu yapacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan müşteriler, kimlik bilgileriyle hesap açma başvurusu yapabiliyor iken farklı ülkelerin vatandaşları ise pasaportu ile sadece şubeden banka hesabı açabilmektedir.

Hesap açabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer henüz 18 yaşında değilseniz ebeveyniniz ile birlikte banka şubesini ziyaret ederek hesap açma işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ancak bu yaşı henüz doldurmamış olan kişiler tek başına hesap açamazlar. Ayrıca kredi sicili bozuk olan kişilerde banka hesabı açamayabilirler.

Garanti BBVA Şubelerinden Hesap Açma Başvurusu

Türkiye’nin tüm illerinde bulunan Garanti BBVA şubeleri üzerinden hesap açma başvurusu kolay bir şekilde yapılabiliyor. Garanti hesap açma başvurusu yapacak olan tüketiciler, kimlik belgeleriyle birlikte şubelere müracaat ederek sadece 5-10 dakika içerisinde müşteri temsilcisi aracılığı ile hemen hesaplarını açabilirler. Bireysel müşteri temsilcileri aracılığıyla yapılan hesap açma başvurusu çok hızlı bir şekilde sonuçlandırılabiliyor.

Garanti şubelerinden müşterilerin istemiş olduğu hesap türüne göre banka hesabı açılabiliyor. Banka yetkileri tarafından müşterilere verilen formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekiyor. Başvuru tamamlandıktan sonra banka hesabı kartı hemen veriliyorken kredi kartları ise özel bazım gerektirdiği için daha uzun sürüyor ve başvuru esnasında belirlenen adreslere gönderiliyor.

Garanti Bankası İnternetten Hesap Açma

Garanti BBVA banka hesabı açma yöntemlerinden biri de internet bankacılığıdır. Bu yöntemin kullanılması için hali hazırda Garanti Bankası hesabı bulunması gerekiyor. Yani ilk hesap açma işlemleri için internet bankacılığı kullanılmıyor. Vadeli hesap ve borsa hesabı gibi hesap türlerini açmak isteyen kişiler, internet bankacılığı üzerinden vadesiz hesabına giriş yaparak hesap açabiliyor. Böylece internet üzerinden güvenli bir şekilde Garanti banka hesabı açma işlemleri yapabilirler. Aşağıda nasıl yeni müşteri olabileceğinize dair bir resim bulunmaktadır.

Garanti BBVA internetten hesap açma işlemini yapabilmeniz için garanti.com.tr adresinden başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Menüde bulunan online işlemler kısmından yeni müşteri seçeneğine tıklayarak internetten başvurunuzu yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Telefondan Hesap Açma Başvurusu

Mobil bankacılık veya müşteri hizmetleri ile hesap açtırmak isteyen kişilerin de tercih edebileceği bazı yöntemler bulunuyor. Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri ile bağlantı kuran müşteriler, belirli bilgileri paylaşarak Garanti BBVA hesap açma ön başvurusu yapabilirler. Ancak bu tür başvurularda gerekli belgeleri vermek ve ıslak imza atmak için şubelere gitmeye gerek olabilir.

Telefondan hesap açma isteğiniz daha hızlı sonuç alabilmek için uygun bir yöntem olabilir ancak güvenli bir bankacılık deneyimi yaşayabilmeniz için şubeden hesabınızı açmak daha iyi bir yol olacaktır. Bunun nedeni telefondan veya mobilden yapacağınız başvuru esnasında kimlik bilgileri gibi size özel bilgileri paylaşmak isterken yanlışlıkla farklı birinin bu bilgileri elde etmesi ileride başınıza sorun açabilir. Bu yüzden doğrudan banka görevlisi ile paylaşabilmek için internetten başvuru yerine hesap açma işlemlerinizi Garanti bankası şubelerinden yapmanız daha doğru olacaktır. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak isteyen müşteriler, Garanti BBVA şubelerine müracaat edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu