Garanti Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

  Garanti Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
  Yayınlama: 10.12.2023
  Düzenleme: 10.12.2023 09:56
  A+
  A-

  Garanti Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır? Garanti Bankası mobilden hesap kapatma nasıl yapılır? Garanti Bankası şubeye gitmeden hesap kapatma nasıl yapılır? Garanti Bankası müşteri hizmetleri hattından günün her saati hesap kapatma işlemi nasıl yapılır? Garanti Bankası müşterileri için derlediğimiz hesap kapatma bilgileri, makalemiz içerisinde aklınıza gelebilecek tüm hesap kapatma ile ilgili sorularla sizinle buluşuyor.

  Garanti hesabınızı kapatabilmek için ihtiyacınız olan bilgileri ve hesap kapatma başvurusu kanallarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

  Garanti Bankası Hesap Kapatma

  Garanti Bankası, Türkiye’de faaliyet göstermekte olan ve yerli sermaye ile kurulmuş özel sektör bankalarından biridir. Son yıllarda yerli sermayenin yurt dışı banka kurumlarına satılmasını takip eden süreçte, bazı bankalar gibi Garanti Bankası da el değiştirmiş ve an itibari ile dünyanın en önemli bankacılık kurumlarından biri olan BBVA grubuna dâhil olmuştur.

  Garanti BBVA müşterileri, Garanti Bankası hesapları ile ilgili olarak geçmişten günümüze pek çok işlem için cevap arıyor. Pek çok banka gibi kendine has yöntemler ile faaliyet gösteren banka, hesap kapatma işlemleri için farklı kanallar üzerinden hizmet gösteriyor. Günümüzde birçok banka ile benzer çözümler sunan Garanti Bankası, bir banka hesabı kapatma işlemi için mobil bankacılık, internet bankacılığı, şube veya talimat üzerinden hizmetler sunabiliyor, aynı zamanda ilgili hesaplar nasıl kapatılır diye düşünenler için farklı platformlardan bilgiler sağlıyor. Garanti Bankası hesabınızı kapatmak istiyorsanız, biraz önce verdiğimiz tüm işlem kanallarını kullanabilir, mesai saatleri dışında ise müşteri hizmetleri seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

  Garanti İnternetten Banka Hesabı Kapatma

  Garanti BBVA hesaplarınızı yönetmek ya da internetten banka hesaplarınıza ulaşmak koşulu ile ilgili hesabı kapatma isteğinizi yerine getirmek için öncelikle Garanti Bankası internet bankacılığı hesabına sahip olmanız gerekiyor. Garanti Bankası internet bankacılığı şifreniz yoksa 444 0 333 numaralı hattan veya bir Garanti Bankası şubesi üzerinden gerçekleştireceğiniz talep ile şifrenizi oluşturabilirsiniz.

  Garanti BBVA internet şubesi giriş bilgilerine sahipseniz veya şube/müşteri hizmetleri üzerinden şifre edinerek yeni oluşturduysanız, bu durumda internet bankacılığı özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Garanti Bankası resmi web adresinden giriş sağlayabileceğiniz internet bankacılığı hesabınıza girdiğinizde, sayfanın üst kısmında yer alan menü üzerinden ‘’Hesap ve Ürün’’ seçeneğini tıklayın, ardından kapatmak istediğiniz hesabınızı seçin ve hesabınıza girdiğinizde alt menüde bulunan ‘’Hesap Kapama’’ butonuna tıklayın.  Garanti Bankası hesaplarınızı internet bankacılığı ile kapatmak işte bu kadar basit.

  Garanti Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

  İnternet bankacılığı bilgilerini unutmak ya da tercihen kullanmamak, günümüzde pek çok bireyin uyguladığı bir eylem. Bu sebeple de müşteri hizmetleri ile işlem gerçekleştirmek oldukça yaygın ve tercih edilebilen bir yöntem. Garanti Bankası müşteri hizmetleri, sizlere hesaplarınızı yönetebileceğiniz ya da talebiniz üzerine bir talep ile hesap kapatma işlemleri sağlayabileceğiniz bir başka işlem kanalı. Eğer internet bankacılığı veya Cepbank özelliğinden faydalanamıyorsanız, müşteri hizmetleri ile de hesabınızı kapatabilirsiniz. Garanti Bankası müşteri hizmetleri destek hattı 0850 222 0 333’tür.

  Kısacası, Garanti BBVA hesaplarınızı kapatmak için tercih edebileceğiniz tüm yöntemler şu şekildedir;

  • Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ile hesap kapatma
  • Garanti BBVA Mobil üzerinden hesap kapatma
  • Garanti Bankası şubeler aracılığı ile hesap kapatma
  • Garanti Bankası hesabınızın bağlı olduğu şubeye hesap kapatma talimatı göndererek hesap kapatma

  Bu makalemizde Garanti bankası müşterilerinin banka hesaplarını nasıl kapatabileceği konusunda bilgiler paylaştık.Eğer bu bilgilere rağmen hesabınızı kapatmakta sorun yaşarsanız bankanın şubelerini ziyaret ederek işlemleriniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Garanti Bankası Hesap Kapatma Mobil

  Garanti Bankası hesap kapatma işlemini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Garanti BBVA Mobil uygulamasını açın ve giriş yapın.
  • Ana sayfada yer alan Menü simgesine dokunun.
  • Hesap ve Kart menüsüne dokunun.
  • Hesaplar menüsüne dokunun.
  • Kapatmak istediğiniz hesabı seçin.
  • Hesap Kapama seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda, hesap kapatma nedeninizi seçin ve Devam seçeneğine dokunun.
  • Hesap kapatma işlemlerinin tamamlanması için onayınızı verin.

  Hesap kapatma işleminin tamamlanması için hesabınızın bakiyesini sıfırlamanız gerekmektedir. Bunun için, hesabınızdaki tüm parayı başka bir hesaba transfer edebilir veya çekebilirsiniz.

  Garanti BBVA Hesap Kapatma Telefon Numarası

  Garanti BBVA hesap kapatma işlemini telefon üzerinden gerçekleştirmek için 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine hesap kapatma talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır.

  Garanti Bankası Hesap Kapatma Dilekçesi

  Garanti Bankası Hesap Kapatma Dilekçesi yazarak banka şubesine teslim etmeniz gereklidir. Dilekçede banka hesap bilgileri ve kişisel bilgilerinizi yazarak şubenizde bulunan hesabımın kapatılmasını talep ediyorum yazarak kolay şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz.

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.