Kredi Kartları

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar tarafından belirlenen şartlara sahip olmayan kullanıcıların kredi kartların başvurusu kabul edilmeyebiliyor.

Bankalar tarafından belirlenen şartlara sahip olmayan kullanıcıların kredi kartların başvurusu kabul edilmeyebiliyor. Kredi notu düşük olan ve kredi kartı ürünlerinden yararlanamayan tüketiciler, bankalara farklı kredi kartı başvuruları yapabiliyor. Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar, kredi notu düşük olan kişilere çeşitli şartlar altında kredi kartı ürünleri sunabiliyor. Tüketiciler tarafından sık sık bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar araştırması yapılıyor.

Tüketicilerin kredi kartı sahibi olabilmesi için bankaların ortak veri tabanındaki kredi notunun belirli bir puanın üstünde olması gerekiyor. Kredi notu düşük olan müşteriler ise bloke teminatlı kredi kartı başvurusu ile almak istediği kredi kartını bankaların belirlemiş olduğu teminat tutarını karşılayıp başvuru yapabiliyor.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Günümüz şartlarında birçok tüketici kredi kartları veya kredi borçlarını ödemekte zorluk çekebiliyor. Belirli bir süre boyunca borcunu ödemeyen tüketiciler, bankalar tarafından yasal takibe alınabiliyor.Bu tür durumlarda tüketicilerin kredi notu düşüyor. Kredi notu düşük kişiler, bankalardan yeni kredi kartı ve kredi ürünleri alırken zorluk çekiyor. Riskli sınıfta yer alan tüketicilere özel olarak sunulan teminatlı kredi kartı alternatifleri bulunuyor.

Bankalar, başvuru yapan tüketicilerden belirli bir miktar parayı teminat olarak kabul ederek kredi kartı verebiliyor. Bu tür kredi kartlarının kullanım özellikleri diğer kredi kartları ile aynı olsa da başvuru aşamasında farklılıklar bulunuyor.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Finans sektörünün önemli ürünlerinden biri olan bloke teminatlı kredi kartlı ile ilgili önemli olan noktalar vardır. Bankalar tarafından sunulan teminatlı kredi kartlarının özelliklerini ve başvuru şartlarını merak eden birçok tüketici bulunuyor.

Bloke teminatlı kredi kartlarını almak isteyen tüketicilerin ilk olarak banka seçimi yapması gerekiyor. Bankaların resmi internet sitesi üzerinden araştırma yapılarak hangi bankanın bloke teminatlı kredi kartı verdiği bilgisine ulaşılabiliyor. Bankalarla farklı iletişim kanalları üzerinden iletişime geçilerek kredi kartı başvurusu yapılabiliyor.

Bloke teminatlı kredi kartı başvurusu için tercih edilebilecek iletişim kanalları şunlardır;

  • Telefon bankacılığı,
  • İnternet bankacılığı,
  • Banka şubelerinden direkt başvuru,

Belirtilen başvuru kanalları aracılığıyla kredi kartı başvurusu yapan kişilerin ön başvurusu olumlu sonuçlanırsa bazı evraklarla birlikte başvurunun tamamlanması gerekiyor. Bankalar, tüketicilerden çeşitli evraklar isteyebiliyor.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bir dönem ödeme zorluğu yaşadıktan sonra kredi puanı düşen kişilerin başvurabileceği kredi kartı ürünleri bulunuyor. Bankalar tarafından riskli olarak görülen tüketicilere farklı şartlar altında bloke teminatlı kredi kartı verilebiliyor. Türkiye’deki bazı özel bankalar ve kamu bankaları bu tür kredi kartlarını tüketicilere sunabiliyor.

Blokeli kredi kartı  bankalar tarafından yılın farklı dönemlerinde başvuruya açılıyor. Bankaların internet siteleri veya şubelerinden işlem takvimi konusunda bilgi alınması gerekiyor. TEB, Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Kuveyt Türk gibi birçok banka belirli şartlar altında teminatlı kredi kartı verebiliyor.

Bloke Teminatlı Kredi Kartlarının Avantajları

Bankaların kredi kartı ürünlerinden olan teminatlı kredi kartlarının tüketicilere kazandırdığı çeşitli avantajlar vardır. Tüketiciler, bu kartları kullanarak kredi notlarını yükseltme olanağına sahip olabiliyor.

Teminatlı kredi kartı kullanıcıları, borçlarını düzenli bir şekilde öderlerse kredi puanlarını yükseltebiliyor. Çeşitli nedenlerden dolayı kredi veya kredi kartı borcunu ödeyemeyen ve notu düşen kişiler, bloke teminatlı kredi kartı ürünlerine başvurarak avantaj elde etmeye çalışıyor.

Ekonomik sıkıntıda olan tüketiciler, kredi notları düşük olsa bile bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar ile iletişime geçerek finans yardımı alabiliyor. Bu tür kredi kartları ile istenilen tüm alışverişler yapılabiliyor. Bloke teminatlı kredi kartları ile taksitli veya peşin alışveriş seçenekleri değerlendirilebiliyor. Kredi kartları ve başvuru şartları hakkında net bilgi alınabilmesi için bankalarla iletişime geçilmesi gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu