Bankacılık

Akbank Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Akbank hesabınıza kayıtlı olan telefon numarasını güncellemek için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.Hızlıca telefon numarası güncelleme başvurusunda bulunarak hesabınıza kayıtlı noyu değiştirebilirsiniz.

Akbank telefon numarası değiştirme son zamanlarda trend olan konulardan biri.Son yıllarda dijital bankacılığın önü açıldı ve banka müşterilerinin büyük bir çoğunluğu bankacılık işlemlerini online olarak yürütmeye başladı. Bu hizmeti vermekte olan bankalardan biri de Akbank. Ancak, bütün bankalarda olduğu gibi Akbank’ta da müşteri hesabı oluşturulduğunda, müşterilere dair kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Bu anlamda telefon numarasının yeri ise ayrı.

Müşterilere ulaşmak ve güvenliklerini sağlamak amacı ile kullanılan telefon numaraları, zaman zaman değiştirilmek ya da güncellenmek istenebiliyor. Özellikle de Akbank İnternet Bankacılığı veya Akbank Mobil Bankacılık Uygulaması kullanımlarının sekteye uğramaması adına, telefon numarası değiştirme işleminin yapılması ve numaranın güncel tutulması oldukça önemli. Peki, bu işlemler nasıl gerçekleştirilebiliyor?

Akbank Telefon Numarası Değiştirme

İnternet bankacılığı özelliğinin devre dışı kalmaması ya da akıllı telefonlarda kullandığınız Akbank Direkt adlı mobil uygulamaya giriş yapmakta sorun yaşamamak adına, telefon numarası değiştirilmesi oldukça önemlidir. Akbank müşterisi olarak telefon numarası değiştirmek istiyor ve bu işlemin nasıl gerçekleştirildiğini düşünerek, numaranız hangi işlemler ile değiştirilir diye düşünüyorsanız, işte cevabı:

  • Akbank ATM’den telefon numarası değiştirme
  • Akbank müşteri Hizmetleri ile telefon numarası değiştirme
  • Akbank şubeden telefon numarası değiştirme

ATM’den Telefon Numarası Değiştirme

Akbank müşteri hesabınıza kayıtlı telefon numarasının değiştirilmesini istiyorsanız, yukarıda belirtmiş olduğumuz seçeneklerden ilki, kendinize ait banka kartı ile ATM’den işlem gerçekleştirmektir. ATM’den işlem gerçekleştirerek Akbank telefon numarası güncelleme veya değiştirme talebinizi kolaylıkla yerine getirebilirsiniz.

Akbank ATM’leri, günün 24 saati aktif bulunuyor. Cep telefonunu iletişim numaranızı değiştirmeniz, internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasına giremeyecek hale gelmeniz durumunda, sizlere en yakın Akbank ATM’sine ulaşarak işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, Akbank dönem dönem bu işlemi güvenlik sebebi ile rafa kaldırabiliyor. Bu sebeple de ATM’den yapabileceğiniz işleme kısıt getiren Akbank, ATM’den talep oluşturmanıza ve ilgili talebin incelenmesi sonrasında, tarafınıza dönüş sağlanması üzerine, teyit almak sureti ile numara değiştirme işlemine olanak sağlıyor.

Müşteri hizmetleri ile Telefon Numarası Değiştirme

Akbank müşterileri, müşteri hizmetleri ile de oldukça kolay bir biçimde telefon numarası değiştirme işlemi gerçekleştirebiliyorlar. Bu noktada ATM’den daha hızlı sonuç veren müşteri hizmetleri ile evden, işten, ofisten ayrılmanıza da gerek kalmıyor.

Akbank telefon numarası değiştirme işlemi gerçekleştirmek istediğinizde, diğer opsiyonlardan fayda sağlayamamanız halinde ya da doğrudan Akbank müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Akbank müşteri hizmetleri iletişim numarası 0850 222 25 25 ve 444 25 25’tir ve Akbank çağrı merkezi sizlere 7/24 hizmet sunmaktadır. Telefon ile bağlanacağınız müşteri temsilcisinin direktifleri ve vereceği bilgiler doğrultusunda, telefon numaranızı pratik bir biçimde değiştirebilirsiniz.

Şubeden Telefon Numarası Değiştirme

Akbank müşteri hizmetleri yoğunluğuna veya ATM işlemlerinde problem yaşamanıza bağlı olarak, hafta için ve mesai saatlerinde olmak sureti ile Akbank’a ait herhangi bir şubeden de telefon numarası güncelleme ya da tamamen değiştirme şansınız mevcut.

Sizlere en yakın Akbank şubesini ziyaret ederek, gişe işlemlerine başvurmanız ve sıranız geldiğinde sizlere iletilecek olan formu doldurmanız halinde, henüz gişede bulunduğunuz sırada Akbank telefon numarası güncelleme işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve talebe göre numaranızı da değiştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu Bedava İnternet