Kredi Kartları

TEB Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

TEB kart blokesi kaldırma yöntemlerinden en hızlılarını sizin için araştırarak detaylıca bu makalemizde derledik. Bu yazımızda, sizlere Türkiye Ekonomi Bankası ya da kısaca TEB tarafından sağlanan kredi kartı için uygulanabilen kısıtlama işlemlerinde, bloke kaldırma işleminin nasıl sağlanacağını paylaştık. Eğer Türkiye Ekonomi Bankası müşterisiyseniz ve banka tarafından sizlere tahsis edilen kredi kartında bir bloke sorunu yaşıyorsanız, bu durum ile ilgili sorunu nasıl atlatabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

TEB, Garanti Bankası distribütörlüğünde dağıtımı sağlanan Bonus kartları müşterilerine sunan ve yine Bonus kredi kartları için pos ağı oluşturan bankalardan biridir. Bu sebeple kartınızda yaşanan bir sorun, Türkiye’nin birçok yerinde geçerli olan Bonus kartınız ile alışveriş yapamayacağınız anlamına da gelecektir. Bloke işlemini nasıl kaldıracağınıza dair ipuçlarını, aşağıda verdiğimiz detaylar ile atlatabilirsiniz.

TEB Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

TEB Bonus kredi kartınıza ilişkin bir kart blokesi yaşıyor olmanız halinde, çözüme ulaşmak adına sorgulayacağınız ilk şey, elbette ‘’Bloke nasıl kaldırılır?’’ sorusu olacaktır. Bu sorunun cevabı olan pek çok konu söz konusu. Zira, TEB kredi kartları için oluşan bloke nedenleri, diğer bankalar gibi birden fazla sebebe dayalı olarak gelişebilir. Sebepler arasında banka tarafından kullanımınıza açılan kredi kartının dönem borcunu ödememiş olmanız, asgari ödemesini yapmamış olmanız ve bu sürecin 30 günü aşmış olması yer alabileceği gibi kredi kartınızı kaybetmiş olmanız ya da bir işlemi şüpheli bulduğunuz gerekçesi ile karta kendi talebiniz üzerine bloke uygulatmış olabilmeniz de yer alabilir.

Tüm bu nedenler sebebi ile blokeye uğrayan kartı tekrar aktif hale getirmek için ise yine bankanın müşteri hizmetleri birimi ile irtibata geçmeniz gerekecektir.

TEB Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

TEB, sizlerin kullanımı için tahsis ettiği kredi kartı ile işlem yapmanıza olanak sağlarken, öte yandan ödemelerin gecikmesi sebebi ile kart blokesi oluşturabilir ve blokeyi ortadan kaldırma amacı ile ödeme almayı bekliyor olabilir. Bu durum dışında, istenmeyen haller çerçevesinde hesaplarınıza uygulanacak bir e-haciz ortamında, kredi kartınız da blokeye uğrayabilir. Bu türden durumlar geliştiğinde, kredi kartınızı aktif hale getirebilmek adına kart blokesini çözümlemek gerekecektir.

TEB ile şubeleri üzerinden gerçekleştirebileceğiniz ödeme işlemleri sonrasında, dilerseniz kartınızın blokesini kısa süre içerisinde kaldırabilirsiniz. Bu ödemeler, kartınızın borcunun tamamının ödenmesini kapsamaktadır. Aynı şekilde, elektronik haciz sebebi ile gelen bloke işlemleri için de haczedilen tutarın tamamını ödemek gereklidir. Eğer söz konusu bloke kendi talebiniz üzerine uygulandı ise bu durumda Türkiye Ekonomi Bankası müşteri hizmetleri hattı olan 0850 200 0 666 numaralı çağrı merkezi hattından ilgili müşteri temsilcisine ulaşabilir ve kart üzerindeki blokeyi kaldırmasını rica edebilirsiniz. Tüm bu işlemler çerçevesinde kartınıza uygulanan bloke işlemleri, kısa bir süre sonra yerini tekrar aktif hale getirilmiş ve kullanıma uygun hale gelen karta bırakacaktır.

TEB Kart Blokesi Ne Zaman Kalkar?

TEB tarafından kart blokesi uygulanması halinde, pek çok insan gibi ilgili bloke ne zaman kalkar merak edebilirsiniz. Bu gibi istenmeyen durumlar neticesinde kartınızı kullanamıyor olmanız, belki de nakit akış dengenizi ya da gündelik hayatınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu sebeple de ödeme yapmak ya da müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek talebiniz üzerine bloke haline getirilen kartı tekrar aktif etmek isterseniz, bu işlemi hızla yapmakta fayda var. Zira TEB, gelen ödemeyi ya da talebi takip eden süreçte kartınızı tekrar aktif hale getirirken, bu süreçte 24 ilâ 48 saat gibi bir süreç boyunca işleminizi gerçekleştiremeyebiliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu