Kredi Kartları

Akbank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Akbank sanal kart oluşturma yöntemi kullanarak sizde sadece birkaç tıklama ile yeni nesil güvenli bir kart sahibi olabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz olan bu sanal kart sayesinde alışverişlerinizi hiç olmadığı kadar güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Sadece Akbank müşterilerinin kullanabileceği Akbank sanal kart ile sürekli yenilenen kampanyalardan faydalanabilir ve 3d secure gibi önemli güvenlikleri kartınıza entegre edebilirsiniz.

Akbank 1948’den bu yana müşterilerinin daha iyi bir bankacılık deneyimi yaşayabilmesi için sürekli olarak kendini geliştiriyor ve yenilikçi bakış açısı ile müşterilerine birçok yenilik kazandırmaya devam ediyor. Bu yeniliklerden biri olan Akbank sanal kart’a hemen sizde başvurabilir ve saniyeler içerisinde kartınızı hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Peki sanal kartın özellikleri nedir, kimler için uygundur ve nasıl oluşturulur?

Akbank Sanal Kart Nedir?

Kredi kartı ile alışverişlerin çoğalması ile ortaya çıkan sanal kartlar müşterilerin internette alışveriş yaparken bilgisayar korsanları tarafından kart bilgilerinin kopyalanmasını engellediği gibi sitelerin kartınızdan fazla para çekmesinide engelliyor. Akbank sanal kartlarda kart limitini siz belirlediğiniz için bilginiz dışında kartınızdan alışveriş yapılması neredeyse imkansız. Kullanmadığınız zamanlarda kartınızın limitini sıfır yaparak kartınızdan para çekilmesini engelleyebilir ve alışveriş yaparken sadece sepet tutarı kadar limit belirleyerek süpriz harcamalar ile karşılaşılmasını engelleyebilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Oluşturma

Sanal kartınızı telefonunuzdan veya bilgisayardan oluşturabilirsiniz. Bunun için hemen akbank internet sitesine giriş yaparak internet şubesi sayfasından tc kimlik numaranız ve bankacılık şifrenizi kullanarak hesap ara yüzünüze erişin. Bir sonraki adımda kart başvurusu, limit ve kartınıza isim belirleyebilmek için aşağıda paylaştığımız adımları uygulayabilirsiniz.

  • Akbank sanal kartınızı oluşturabilmek için menüden kart başvurusu alanına tıklayın.
  • Kart başvurusu sayfasından Sanal Kart Başvurusu butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada kartınızın bağlı olacağı Akbank hesabınızı yada Akbank kredi kartınızı seçin.
  • Sanal kartınıza bir isim belirleyerek oluştur butonuna tıklayın.

Akbank sanal kart oluşturma işleminiz başarıyla tamamlanmıştır. Bir sonraki adım olan limit belirleme işlemi için menüden kartlarım sekmesine tıklayın ve açılan ekranda sanal kartınızı seçerek limitinizi belirleyin. Böylece belirlediğiniz tutarın üstünde harcamalar yapılmasını önlemiş olursunuz. Bu limit belirleme işlemini daha sonrada yapabilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Özellikleri

Akbank sanal kartınızın özellikleri neredeyse diğer Akbank kredi kartları ile aynıdır. Arada bazı farklar bulunsa da alışveriş esnasında bu ayrımları hissetmezsiniz. Sanal kartlar birer ön ödemeli kartlar olduğu için taksit özelliği yoktur. Yani sanal kartı kullanabilmek için ya önceden içine para yüklemelisiniz yada kredi kartınızdan limit aktarmalısınız. Bu yüzden taksit özellikleri henüz açık değildir ancak ileride bu özelliğinde gelmesi bekleniyor.

Akbank sanal kartların en önemli özeliklerinden biri ise doğuştan 3d sms onayı ile geliyor olması. Yani kartınızdan 1 lira bile harcayacak olsanız 3d sms şifresini mutlaka girmeniz gerekmektedir. Bu şifre olmadan hiçbir zaman harcama yapamazsınız. Kartın diğer önemli özelliği ise kolayca iptal edilip yeniden oluşturulabilir olması. Böylece kart numaraları değişir ve sanal kartınızın güvenliği sağlanmış olur. Akbank sanal kart oluşturma adımımlarını bir önceki paragraftan öğrenebilirsiniz.

Akbank Sanal Kart Nasıl İptal Edilir?

Sanal kartları iptal edebilmeniz için iki farklı yol mevcut. Birincisi dilerseniz müşteri hizmetlerini arayarak Akbank sanal kartınızı iptal etmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için 444 25 25 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Müşteri temsilciniz sizden güvenlik teyidi aldıktan sonra kartınızı iptal edebilmek için size yardımcı olacak.

Akbank sanal kart iptal için kullanabileceğiniz diğer yöntem ise mobil uygulama. Telefonunuza akbank direkt uygulamasını indirerek kartlarım menüsünden sanal kartınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada sanal katınızı seçerek detaylar görüntüleme sayfasından iptal et butonuna basarak sanal kartınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu