İş Bankası Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

  İş Bankası Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?
  Yayınlama: 23.06.2023
  Düzenleme: 23.06.2023 18:58
  A+
  A-

  İş Bankası Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? süreci hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu makalemizde sizinle paylaşacağımız adımları uygulayarak hızlıca blokenizi kaldırabilirsiniz. Türkiye İş Bankası kredi kartı sahibiyseniz ve kartınıza bloke uygulandıysa, kartınızı tekrar nasıl aktif hale getireceğinizi ve karta uygulanan kısıtlamanın kaldırma prosedürlerini bu makalede bulabilirsiniz.

  Türkiye İş Bankası, Maximum kart adını verdiği kart ile uzun yıllardır bireysel, ticari ve kurumsal müşterilerine hizmet sunuyor. Kimi zaman bireylerin son ödeme gününü unuttuğu hesap özeti borcu, kimi zaman ticari müşterilerin hesaplarına uygulanan haciz, kimi zaman ise kurumsal müşterilerin gözden kaçırdığı ödeme vadesi sebebi ile kredi kartı bloke sorunu oluşabiliyor. Bu tür durumlarda blokenin nasıl kaldırılacağına ve ne kadar süreceğine dair fikri bulunmayanlar için işte T. İş Bankası kart blokesi kaldırma işlemleri.

  İş Bankası Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

  İş Bankası hesabınıza bağlı olan bir kredi kartınız mevcutsa ve kart blokesi sorunu yaşıyorsanız, ilgili sorun ile ilgili ‘’Bloke nasıl kaldırılır?’’ sorusunun cevabını arıyor olabilirsiniz. Öncelikle merak etmeyin, bu sorunu ilk yaşayan siz değilsiniz. Gerek İş Bankası, gerekse de farklı bankaların müşterileri aynı problem ile zaman zaman karşı karşıya kalabilir. Bu problemin başlıca sebebi ise kredi kartı dönem borcunu ya da en azından asgari ödemesini yapmamış olmanızdan kaynaklıdır.

  Bazı durumlarda kartınızın kayıp olduğunu düşünerek, müşteri hizmetleri üzerinden karta kendiniz bloke koydurabilir ya da şüpheli işlem neticesinde de bu blokeyi uygulatabilirsiniz. Bu gibi durumlar sebebi ile doğan kart blokesi problemi nasıl giderilir? Kartınız tekrar aktif hale nasıl getirilir? İşte bu soruların cevapları…

  Eğer İş Bankası sim kart blokesi kaldırmak istiyorsanız İş Bankası SİM Kart Blokesi Kaldırma yazısını okuyabilirsiniz.

  İş Bankası Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

  İş Bankası, genellikle Maximum markası altında kendi kredi kartını pazarlamakta olan bir bankadır. Bu sebeple İş Bankası kredi kartı ile ilgili yaşanan bloke problemleri, aynı zamanda Maximum kart blokesi olarak da aranmakta ve bu blokenin kaldırma işlemleri araştırılmaktadır.

  Kart blokelinin temelinde yatan nedenler ekstre borcu, ekstre asgari ödemesi, şüpheli işlem ya da kayıp/çalıntı ihbarıdır. Bu tür durumlar sonrasında kartınızı bulduysanız ya da işleme dair şüpheniz ortadan kalktıysa, müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı blokesini kaldırmanız oldukça kolaydır. İş Bankası müşteri hizmetleri destek hattı numarası 0850 724 0 724’tür.

  Kredi kartınıza ait bir başka bloke sebebi olan asgari ödeme geciktirilmesi ya da dönem borcu ödenmemesi ise 30 gün sonra karta bloke uygulanmasına sebep olur. Bu süreyi aşan müşteriler, İş Bankası kredi kartı borçlarının tamamını ödemek ile yükümlüdür. Tüm borcun sıfırlanmasını şubeden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme işlemleri sonrası kartınız bir süre daha blokede bekleyecek ve sonrasında banka tarafından aktif hale getirilecektir.

  İş Bankası Kredi Kartı Blokesi Kaldırma ATM

  İş Bnakası kart blokesi kaldırma ATM üzerinden yapmaka isteyen kişiler ATM üzerinden anında bankacılık -> mobil onay kodu bloke kaldırma adımlarını takip kart blokesini kaldırabilirler.

  İş Bankası Kart Blokesi Ne Zaman Kalkar?

  İş Bankası kredi kartınızın ödemesini gerçekleştirmenize rağmen kart blokesi henüz kaldırılmadıysa, ilgili bloke ne zaman kalkar diye düşünmeye başlamış olmanız muhtemel. İş Bankası geciken kredi kartı ödemenizi yapmanızı takiben ya da bloke koydurduğunuz karta müşteri hizmetlerinden ulaşıp bloke işlemini iptal ettirmenizi takip eden süreçte, ortalama 24-48 saat arasında otomatik olarak kaldırılacaktır. Bankanın bu durumlar için kesin bir saat dilimi belirtmemesi sebebi ile blokenin 1 saat ile 48 saat arasında kaldırılabileceğini düşünmeniz yeterlidir.

  Eğer 48 saat geçmesine rağmen kredi kartı blokesi kaldırılmadı ise size en yakın iş Bankası şubesine giderek bloke durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.