TEB Hesap Kapatma Nasıl Yapılır? (Kolay Yöntem)

  TEB Hesap Kapatma Nasıl Yapılır? (Kolay Yöntem)
  Yayınlama: 24.05.2024
  Düzenleme: 24.05.2024 16:00
  A+
  A-

  TEB banka hesabı kapatma başvurusunda bulunmak isteyen kişiler bu işlemi nasıl yapabileceği konusunda bilgi edinmek istiyor.Son zamanlarda birçok bankada olduğu gibi TEB bankasında da hesaplarını kapatmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla.Peki müşteriler banka hesaplarını kapatmak istediklerinde bankalar hesaplarına kapatmalarına izin veriyormu?

  Elbette bu sorunun cevabı evet.Birçok kişi hesaplarını kapatmak istediğinde bankanın müşteri temsilcileri ısrarla kapatmamak için çaba gösterdiği için bankaların hesaplarını kapatmalarına izin vermeyeceğini düşünüyor ama izin veriyorlar.Bunun için aşağıda paylaştığımız TEB hesap kapatma adımlarını uygulamanız yeterlidir.Hiçbir ek bilgiye ihtiyaç duymadan bu bilgiler ile hemen hesabınızı kapatabilirsiniz.

  TEB Hesap Kapatma

  TEB, uluslararası bir bankacılık kuruluşu olan Cardif BNP Paribas Group’un üyesi olup, Türkiye’de bankacılık faaliyetleri göstermek adına satın aldığı bir özel sektör bankasıdır. Türkiye pazarında büyümek için son yıllarda hızlı atılımlar gerçekleştiren ve özellikle de CEPTETEB adlı dijital platform sonrası büyüme hedeflerine gittikçe yaklaşan TEB, 2024 yılındaki hedeflerini de bu yönde artırmıştır.

  Bankacılık sektöründe aktif ve pasif rolde bulunan pek çok element mevcut. Bunlardan biri de banka hesapları. Her daim açılış gerçekleşmeyen hesaplar, zaman zaman da kapatılmak istenebiliyor. TEB, müşterilerinin bu yönde gelen talepleri doğrultusunda, banka hesabı kapatma işlemleri adına hizmet sunuyor ve pek çok insanın aradığı ‘’Hesabım nasıl kapatılır? Neler yapmalıyım?’’ sorularının da yanıtına kolay çözümler sunuyor. Bu noktada bankanın işlem gerçekleştirebilmeniz için gösterdiği kolaylıklar, şu işlem kanallarından sağlanabiliyor:

  • CEPTETEB mobil uygulaması
  • TEB internet bankacılığı
  • TEB şubeleri
  • TEB müşteri hizmetleri
  • TEB banka hesabınızın bağlı bulunduğu şube faks numarası

  Şimdi ise tüm bu işlem kanallarından, ihtiyaç halinde nasıl hesap kapatabileceğinize geçelim.

  TEB İnternetten Banka Hesabı Kapatma

  Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de banka mevduatları, vadesiz hesaplar, hesap kartları, kredi kartları ve benzeri bankacılık araçları isteğe bağlı kullanılıyor. TEB, CEPTETEB adlı mobil uygulaması ile internetten banka işlemleri sunduğu gibi gerekli hallerde ilgili hesabı kapatma şansı da tanıyor. Sadece CEPTETEB ile sınırlı kalmayan TEB internet platformu araçları, aynı zamanda TEB resmi internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilen internet bankacılığı çözümleri ile çeşitlendirilebiliyor.

  Her iki işlem kanalı üzerinden de hesap kapatmak isteyen bireyler, ilgili internet bankacılığı ya da CEPTETEB mobil uygulaması üzerinden hesaplarına giriş yapabilir, ‘’Hesaplar’’ adlı sekmeyi tıklayabilir ve burada yer alan, kapatılmak istenen hesabı tıkladıktan sonra, ‘’Hesabı Sil’’ adlı butona basabilirler. Bu işlem zincirini takip eden süreçte, seçmiş olduğunuz hesabın tamamen silinebilmesi için içerisinde bulunan meblağın, farklı bir hesaba aktarılması gerektiğini de unutmamalısınız. Bakiyesi ‘’0’’ TL olan tüm hesaplarınızı (Ana hesap haricinde) internetten kapatma özgürlüğüne sahipsiniz.

  TEB Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

  İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan hesap kapatma işlemleri, genel olarak en kolay ve pratik işlemler olarak bilinirler. Ancak, internet çözümleri dışında TEB müşteri hizmetleri ile irtibata geçmek kaydıyla da hesap kapatma şansınız mevcut. Bunun için iletişim kurmanız gereken TEB iletişim numarası 0850 200 0 666’dır.

  TEB internetten hesap kapatma, CEPTETEB hesap kapatma ya da TEB Müşteri hizmetleri aracılığı ile hesap kapatma işlemleri, Ana hesabınızı kapatmak için yeterli olmayacaktır. Bu işlem için ise size en yakın TEB şubesine uğrayarak veya hesabınızın bağlı bulunduğu TEB şubesine talimat fakslayarak tüm hesaplarınızı kapatmalarını talep edebilirsiniz.

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.