Garanti Bankası IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir

  Garanti Bankası IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir
  Yayınlama: 03.01.2021
  Düzenleme: 15.01.2022 18:08
  A+
  A-

  Garanti iban numarası öğrenme yöntemleri her geçen gün çeşitlilik kazanmaktadır. Bankalar teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak sistemlerini sürekli olarak geliştirmekte ve bilgiyi müşterilerine en hızlı yöntemler ile ulaştırmaya çalışmaktadır. Gelişen teknoloji ile eskiden sadece şubeden yapabildiğimiz bu işlemi artık telefondan ve bilgisayardan kolayca yapabiliyoruz.

  Birçok işlem çok basit olsa da bazı yöntemleri nasıl kullanabileceğini bilmeyen müşteriler istedikleri bilgiye ulaşmakta zorluk çekmektedirler. Bilgiye daha kolay ulaşabilmenizi sağlamak amacı ile hesabına ait IBAN numarasını bilmeyen müşteriler için hazırladığımız bu makalede bankanın sunduğu imkanlar doğrultusunda en hızlı yöntemler ile iban sorgulama yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

  Garanti BBVA IBAN Numarası Öğrenme

  Yeni adı ile Garanti BBVA müşterileri hesaplarına ait iban numarasını sorgulayabilecekleri en kolay yöntem internet şubesini kullanmak olacaktır. Eğer internet şubesi bilgilerinizi biliyorsanız hemen telefondan veya bilgisayardan garanti bankası web sayfasına giriş yaparak iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

  Garanti BBVA internet şubesine giriş yaptıktan sonra menüden hesaplarım sekmesine tıklayarka hesap detayları alanından iban numarası ve müşteri numarası gibi detaylı bilgilerinizi görebilirsiniz. Her banka hesabınıza tanımlı farklı bir iban numarası vardır. Detaylar alanında göreceğiniz TR” ile başlayan numara dizini sizin banka hesabınızın IBAN numarasıdır.

  Garanti Bankası ATM’den IBAN Numarası Öğrenme

  ATM’lerden iban no öğrenmek kullanabileceğiniz alternatif sorgulama yöntemlerinden biri olacaktır. Bu işlem için banka kartınızın olması gerekmektedir. Size en yakın Garanti ATM’sine giderek kart şifreniz ile atm ana ekranına giriş yapınız. Karşınıza gelen sayfada aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız

  • Para İşlemleri >
  • Hesaplarım >
  • Vadesiz TL Hesaplarım >

  Karşınıza gelecek olan ekranda vadesiz Türk Lirası hesaplarınızı göreceksiniz. Burada iban numarasını öğrenmek istediğiniz banka hesabınızı seçtiğinizde size IBAN numarası ve diğer tüm hesap detaylarınızı atm ekranında görüyor olacaksınız.

  Garanti Bankası Telefondan IBAN No Öğrenme

  Telefondan iban numaranızı öğrenebileceğiniz yöntemlerde mevcuttur. Sms ile iban sorgulama yöntemi ne yazık ki artık aktif değildir ancak alternatif yöntemler ile de sorgulama yapabilirsiniz. Banka hesabınıza kayıtlı telefon numaranızdan bankanın müşteri hizmetlerini arayarak sorgulama yapabileceğiniz gibi mobil bankacılık ile de iban numaranızı öğrenmeniz mümkündür.

  Mobil bankacılık ile iban numaranızı öğrenmek istiyorsanız telefonunuza Garanti mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra mobil bankacılık giriş bilgilerinizi giriş yapınız.Eğer bu bilgileri bilmiyorsanız giriş menüsünde bulunan şifremi unuttum butonuna tıklayarak bilgilerinizi sıfırlayabilirsiniz.

  Giriş yaptıktan sonra hesaplarım menüsünden iban numarasını öğrenmek istediğiniz banka hesabınızı seçerek bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.