Bankacılık

TEB Bankamatikte Para Sıkışması Durumunda Ne Yapılmalıdır?

TEB Bankamatikte Para Sıkışması Durumunda Ne Yapılmalıdır? Banka müşterileri nakit işlemlerini gerçekleştirmek için şubeye gitmek yerine artık ATM’leri kullanıyor. Ancak ATM’ler zaman zaman kişileri mağdur edebilecek durumlar ortaya çıkarabiliyor. Bu durumlardan bir tanesi de para sıkışması. TEB bankamatikte para sıkışması başta olmak üzere pek çok banka ATM’sinde bu durum görülebiliyor.

ATM’de Sıkışan Para Ne Zaman Hesaba Geçer?

ATM’de para sıkışması, parayı yutma, eksik para vermesi gibi sorunlar sıkça karşılaşılan sıkıntılar arasındadır. Mağdur olmamak adına yapmanız gereken ilk şey ATM’nin başından ayrılmamak ve müşteri hizmetlerini aramaktır. Hangi saatte hangi işlemi yaptığınıza dair müşteri hizmetlerini bilgilendirmelisiniz. Hatta bazı durumlarda dilekçe yazmanız bile gerekebilir. ATM kameraları incelendikten sonra herhangi bir sorun olmaması halinde ücretiniz 7 iş günü içinde hesabınıza yatırılacaktır. Aynı durum TEB bankamatikte para sıkışması için de geçerlidir.

TEB Bankamatikte Para Sıkışması Durumunda Paramı Hangi Şubeden Alırım?

TEB ATM’de sıkışan parayı geri almak için bankaya geç kalmadan müracaat etmelisiniz. Başvurunuzun ardından ATM’nin hangi TEB şubesine bağlı çalıştığı tespit edilir. Eğer sorun bankanın önündeki ATM’de gerçekleştiyse paranızı o bankadan almalısınız. Sorunu yaşadığınız ATM banka şubesine bağlı değilse çağrı merkezi görevlisi ATM’nin hangi şubeye bağlı olduğunu öğrenerek size bildirir. Sonrasında çağrı merkezinin yönlendireceği adımları takip ederek paranızı şubeden gidip alabilirsiniz.

TEB ATM’nin Para Yutmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

TEB ATM’sinin para yutmaması için birtakım unsurlara dikkat etmek gerekir. Öncelikle ATM para haznesine yatırdığınız paranın hasarsız olduğuna emin olmalısınız. TEB ATM’leri katlanmış, bükülmüş ve yırtılmış para kabul etmemektedir. Bu da paranın sıkışmasına yol açmaktadır. Bununla birlikte paranızı TEB ATM para bölmesine düz ve dik bir şekilde yerleştirmelisiniz. Katlanmış para da bankamatiğe sıkışabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu