Bankacılık

ING Bank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

ING müşterileri hesaplarına kapatmak için hesap iptali başvurusu yaparak kolayca hesap kapatma sürecini başlatabilirler.Peki ING Bank hesap kapama başvurusu nereden yapılır?

Banka şubelerinin sayısını minimuma indirgemek ve online çözümlerini artırmak koşulu ile Türkiye’de ki faaliyetlerini değiştiren ING, hesap kapatma işlemleri nasıl gerçekleştiriliyor? ING Bank hesap kapatma işlemleri nedir? Ülkemizde aktif olarak bankacılık sektöründe bireysel ve kurumsal müşterilere hizmet veren ING 2 milyondan fazla aktif müşteriye sahip dev bankalardan biridir.Müşterilerinin tüm sorunlarını 7/24 müşteri hizmetleri ile çözüme kavuşturan ING aynı şekilde müşteri memnuniyetinide her geçen gün arttıran bankalardan biridir.

Müşterilerinin memnuniyet seviyesi yüksek olsa da zaman zaman ING müşterileri hesap kapatma talebini bankaya iletebiliyorlar.Böyle durumlarda banka hesabı iptal işlemi nasıl yapılır bilmeyen müşteriler bu yazımızı okuyarak başvuru sürecini ve gerekli belgeleri öğrenebilir.

ING Bank Hesap Kapatma

ING müşterisi olmayı düşünenlerden ziyade, hali hazırda ING müşterisi olanların araştırdığı konulardan biri ‘’banka hesabı nereden ve nasıl kapatılır?‘’ sorusu. Ancak, bu soruya yanıt vermeden önce, sizlere kısaca ING’den bahsetmek gerek.

ING Hollanda menşeili bir banka olup, ülkemizde 2008’den beri faaliyet gösteriyor. Geride bıraktığı 12 yıl içerisinde sektörel hedeflerini değiştiren ve radikal bir karar alarak pek çok şubesini kapatarak şubesiz bankacılığa da yönelen ING, bu aşamada dijitalleşmeye ayrı bir değer veriyor. ING müşterileri, düşük faizli krediler, kişiye özel kredi oranları, yüksek mevduat faizleri ile memnun olacakları bir hizmet almalarının yanı sıra, işlemleri kolay bir şekilde halletmenin de mutluluğunu yaşıyorlar. ING müşterileri banka hesabı açarken oldukça kolay bir şekilde vadeli, vadesiz TL, döviz ve altın, vadeli döviz hesapları açabiliyorlar. Bunun yanı sıra, hesap kapatma işlemleri de aynı kolaylıkla gerçekleşiyor. Bir ING Müşterisi, şu işlem kanalları üzerinden hesap açıp, kapatabiliyor:

  • ING internet bankacılığı
  • ING mobil bankacılık
  • ING şubeleri
  • ING şube faks adresi
  • ING müşteri hizmetleri

Peki, hangi kanaldan ve nasıl işlem yapılacağını bilmeyenler, bu işlemleri nasıl sağlayabilirler? Gelin, hemen öğrenelim.

ING İnternetten Banka Hesabı Kapatma

ING müşterilerinin mobil bankacılık ve internet bankacılığı kullanımı, şube kullanımlarından çok daha yoğun. Türkiye’de geçmişe kıyasla daha az şube ile hizmet veren ING, bu aşamada pek çok servisini internete ve dijital ortama taşımış durumda. ING internetten hesap kapama denildiğinde, banka müşterilerinin hesabı akıllara geliyor ve bu hesapların kapatma işlemlerinin nereden ve nasıl yapıldığı merak konusu oluyor. Bu sebeple de internetten hesap kapatma için hem internet bankacılığı hem de mobil uygulamadan aynı hizmeti alabileceğinizi belirtelim.

İnternet bankacılığı şubesi ya da mobil uygulamadan ING banka hizmetlerine giriş sağladığınız anda, doğrudan ‘’Hesaplarım’’ sekmesine tıklayınız. Burada hesap aç butonu ile birden fazla hesap oluşturmanız mümkün olduğu gibi sayıları bir adetten fazla olan hesaplarınız, yani ana hesabınız dışında tüm hesaplarınızı tek tek kapatmanız da mümkün. Bunun için kapatmak istediğiniz hesabı seçin ve ‘’Hesap Kapat’’ butonuna basın. Hepsi bu kadar. Peki, ya internetiniz yoksa?

ING Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Zaman zaman internetin azizliğine uğrayan bireyler, işlemlerini internet yerine telefondan halletmek isteyebilirler. ING müşteri hizmetleri, günün 24 saati aktif hizmet verdiği gibi verilen hizmet ile hesap kapatma şansı da tanıyor.

Eğer ING tarafından verilen hizmetten memnun kalmadıysanız ya da fazla ve atıl durumda kullanılmayan hesaplarınızı kapatmak istiyorsanız, 0850 222 0 600 nolu telefon bankacılığı hattından müşteri temsilcisine ulaşabilir ve hesabınızı kapattırabilirsiniz. Ayrıca hesabınızın bağlı bulunduğu şubeye hitaben talimat yazabilir ve talimatınızı fakslayarak hesaplarınızı tamamen kapatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu Bedava İnternet