Bankacılık

TEB Cepbank İptali Nasıl Yapılır?

TEB cebe havale iptal etme için kullanabileceğiniz 4 farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri kullanarak yapmış olduğunuz cepbank transferlerini hızlıca iptal edebilirsiniz. Bu yöntemler şubeden iptal etme , müşteri hizmetleri ile, mobil şube ve internet şubesinden iptal etme olarak gerçekleşebilmektedir. Bu yollar ile sadece birkaç tıklama ile paranızı geri alabilirsiniz.

TEB cepbank iptali yapabilmeniz için alıcının henüz parayı çekmemiş olması gerekir, yani gönderdiğiniz kişi parayı çektiyse artık geri alamazsınız. Bu yüzden bu işlemi hızlıca yapmanız iyi olacaktır. Genellikle yanlış telefon numarasına para gönderdiğimizde yada yanlışlıkla fazla para gönderdiğimiz durumlarda cepbank iptal etmek isteyebiliriz. Bu durumlarda işinize yarayacak en hızlı çözümler aşağıdaki gibidir.

TEB Müşteri Hizmetleri ile Cepbank İptali

Türk Ekonomi Bankası çağrı merkezine bağlanarak size yardımcı olmak isteyen yüzlerce müşteri temsilcisinin de yardımı ile hemen cepbank iptali yapabilirsiniz. Bunun için  müşteri hizmetleri numarası olan 0850 200 06 66 numarasını bankaya kayıtlı olan telefonunuzdan arayarak hemen operatöre bağlanabilirsiniz. Kim uğraşacak şimdi onca süre hatta beklemekle demeyin. Artık müşteri hizmetlerine direk bağlanabileceğiniz yollar mevcut, bu yolları hemen öğrenmek için TEB müşteri hizmetlerine direk bağlanma başlığına tıklayabilirsiniz.

Operatöre bağlandıktan sonra yapmış olduğunuz cepbank işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Görevli sizinle ilgilenecek ve işlem güvenliğiniz için bilgilerinizi teyit ettikten sonra transfer emrinizi iptal edecek ve paranızı size geri verecektir.

TEB Mobil Bankacılık ile Cepbank İptal Etme

Telefondan cebe havale iptali için kullanabileceğiniz şüphesiz en hızlı yöntem mobil şubeden iptal başvurusu yapmaktır. Bunun için hemen telefonunuza Cepteteb uygulamasını indirin ve banka bilgilerinizi kullanarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra menüde bulunan para işlemleri butonuna basın ve ardından karşınıza gelen ekranda cepbank işlemleri butonuna tıklayın.

Açılan sayfada bu zamana kadar yapmış olduğunuz tüm cepbank işlemlerini göreceksiniz. İptal etmek istediğiniz TEB cepbank işlemini seçerek iptal et diyebilir ve paranızı TEB vadesiz tl hesabınıza geri alabilirsiniz.

TEB İnternetten Cebe Havale İptali

Bilgisayardan veya telefonunuzdan bu yöntemi kullanarakta gönderdiğiniz parayı saniyeler içerisinde geri çekebilirsiniz. Bunun için hemen teb.com.tr adresini ziyaret edin ve online bankacılık hesabınıza tc kimlik numaranız ve parolanız ile giriş yapın.

Açılan sayfada üst tarafta bir menü göreceksiniz ve burada transferler sekmesine gelerek cepbank/cebe havale butonuna basın. Bir sonraki sayfada size aktif transfer işlemlerinizi görebileceğiniz bir ekran gelecektir. Burada iptal etmek istediğiniz cebe havale transferini seçerek iptal dediğinizde işleminiz artık iptal olmuş olacaktır. Gönderdiğiniz para ise anlık olarak hesabınıza iade edilecektir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu