Bankacılık

Papara Limitleri Neler? Papara Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Papara yeni nesil bir para transferi aracıdır.Günümüzde bankaların yapabildiği birçok işlemi Papara ile rahatlıkla yapabiliyoruz.Günün her saati para gönderebilme ve alabilme bu uygulama ile yapabileceğimiz özelliklerden biri.Ayrıca yeni eklenen döviz alım satım işlemleri ile birlikte artık dolar veya altın gibi pariteleride alabilmemiz mümkün.

Papara ile yapabileceğiniz birçok işlem belirli limitler dahilinde ücretsizdir.Ancak bu limitleri aşmanız durumunda farklı ücretlendirme tarifeleri ile komisyon ödemeniz gerekebilir.Para yatırma işlemlerinde ise bir komisyon ödemenize gerek kalmaz iken para çekme işlemlerinde sabit olarak 1 TL işlem ücreti kesintisi vardır.

Papara Komisyon Ücretleri

Papara işlem ücretleri üyelik durumuna göre değişiklik göstermektedir.Sözleşmeli hesap, onaysız hesap ve onaylı hesap gibi farklı statülerin bulunduğu bu sistemde üyelere farklı komisyon tarifeleri uygulanmaktadır.Para yatırma işleminde hangi bankadan yatırım yaptığınız farketmeksizin ücret kesintisi yapılmamaktadır.Bu sayede günün her saati Papara hesabınıza para yatırmanız mümkündür.

Papara işlem ücretleri tablosu detaylı olarak aşağıdaki gibidir.

Hesap açılışı ve kullanım ücreti
Papara hesabını saniyeler içerisinde açıp ücretsiz kullanmaya başlayabilirsin.
Ücretsiz
Giden para transferi
Papara hesabından başka bir Papara hesabına para göndermek her zaman ücretsiz.
Ücretsiz
Fatura ve diğer ödemeler
Fatura ödemeleri ve ödemeler sayfasındaki diğer bütün işlemler.
Ücretsiz
Papara Card
Kart satın alma ya da program üyelik ücreti, aylık/yıllık aidat yok.
Ücretsiz
Papara Card ile ATM’den para çekme
500 TL üzeri ve yurtdışı işlem ücretleri için detaylara göz atabilirsin.
Ücretsiz
Her Ay 500 TL
Papara Card ile ATM’den para yatırma
500 TL üzeri işlem ücretleri için detaylara göz atabilirsin.
Ücretsiz
Her Ay 500 TL
Banka havalesi ile para yatırma
Kendi banka hesabından Papara hesabına ücretsiz para aktarabilirsin.
Ücretsiz
Banka havalesi ile para çekme
Papara hesabından kendi banka hesabına ücretsiz para aktarabilirsin.
Ücretsiz
ATM’den kartsız işlem ile para yatırma
Anlaşmalı bankaların ATM’lerinden Papara hesabına ücretsiz para yatırabilirsin.
Ücretsiz
Teknosa mağazalarından para yatırma
Kısa bir süre için.
Ücretsiz
PTT şubelerinden para yatırma
100 TL’ye kadar 1 TL olarak uygulanır.
%1
Ticari/aşırı kullanım ücreti
Aynı ay içinde 5 farklı kişiden 5.000 TL veya döviz karşılığı üzerinde ya da tutardan bağımsız
10 farklı kişiden para transferi geldiğinde sonraki işlemlerde uygulanır.
%3.40

Papara Sistemine Nasıl Üye Olunur?

Papara üye olma işlemleri oldukça basit ve kolaydır.Hemen firmanın resmi websitesine giriş yapabilir yada telefonunuza Papara uygulamasını indirerek işlemlere başlayabilirsiniz.Ana ekranda bulunan kayıt ol butonuna basarak üye olma arayüzüne erişebilirsiniz.

Karşınıza gelen ekranda üyelik işlemlerinizde kullanacağınız bir telefon numarası istenecektir.Üye olduktan sonra Papara’ya her girişte bu telefon numarasını yazmanız ve sms ile gelen şifreyi sisteme girmeniz gerekmektedir.Bu yüzden size ait gerçek bir numara girmeniz gerekmektedir.Telefon numarasını girdikten sonra üye olma işlemini tamamlamak için sizden üyelik şifresi oluşturmanız istenecektir.Şifrenizi de girdikten sonra Papara’ya üye olma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Standart üyeler onaysız üye olrak geçmektedir.Bu yüzden yapacağı işlemler oldukça kısıtlıdır.Bir önceki paragrafta bulunan para yatırma ve çekme limitlerini kontrol ederek hangi üyenin ne kadar işlem yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.Onaylı üye olabilmek için kimlik bilgilerinizi girerek para transferi limitinizi arttırabilirsiniz.

Papara ile Nasıl Para Çekilir?

Papara ile para çekme işlemleri oldukça basit.Bunun için Papara’ya giriş yaparak para çekme sayfasını ziyaret edin ve karşınıza gelen ekrana banka hesabı bilgilerinizi yazarak çekim talebi oluşturabilirsiniz.Papara ile yapacağınız para çekme işlemleri anlık olarak gerçekleşmektedir ve neredeyse tüm bankalarda 1 saniyede hesabınıza geçmektedir.

Papara ile para yatırma ve çekme işlemleri sadece adınıza olan banka hesapları ile yapılabilmektedir.Adınıza olmayan bir banka hesabı ile para çekimi yapamazsınız.Böyle bir durum ile karşılaşmanız durumunda paranız 48 saat içerisinde otomatik olarak hesabınıza geri iade edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu