Bankacılık

Finansbank Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Finansbank müşterilerinin hesabına kayıtlı cep telefon numarasını değiştirme başvurusunda bulunmak için ihtiyacı olan bilgileri ve başvuru kanallarını sizlerle paylaşıyoruz.

Finansbank telefon numarası güncelleme, Finansbank telefon numarası değiştirme nasıl yapılır.Dünyanın en büyük bankacılık gruplarından biri olan QNB Group bünyesinde bulunan QNB Finansbank, müşterilerine dijital çözümler sunmakla birlikte, klâsik bankacılık yöntemleri ile de hizmet vermeye devam ediyor. Kurulduğu yıldan bu yana sürekli olarak gelişimini sürdüren ve Türkiye’nin en büyük özel sektör bankalarından biri olan Finansbank, güvenlik ağı oluşturmakta ve kullanıcılarının güvenliğini korumakta bir hayli başarılı.

Ne var ki, her sistemde kullanıcının kendi kendine oluşturduğu şifreler, mail adresleri, sahte ve kopyalanmış bankacılık adresleri söz konusu olduğunda, ikinci bir güvenlik basamağı olarak kullanılan kullanıcı telefon numaraları, bu noktada bir hayli önem arz ediyor. Kullanıcıların güvenlik riski hissettikleri ya da kişisel olarak değişikliğe gittiği durumlarda sisteme tanımlaması gereken telefon numaraları, Finansbank’ta nasıl değiştiriliyor?

Finansbank Telefon Numarası Değiştirme

Kimi zaman güvenlik kaygısı, kimi zaman ise yıllardır kullanmakta olduğunuz telefon numarasının değişmesi sebebi ile hayatımızda çeşitli yeniliklere imza atabiliyoruz. Telefon numaranızı değiştirmeniz halinde, bankacılık işlemlerine dijital platformlardan aralıksız devam etmek için çeşitli değişiklikler yapmak gerekiyor. Örneğin, Sim kart blokesi kaldırma bu işlemlerden biri. Ancak, sim kart blokesi dışında, tamamen telefon numarası değiştirme işlemi de söz konusu olabiliyor.

Yeni telefon numaranızı bankanın sistemlerine aktarmak için kullanabileceğiniz Finansbank telefon numarası güncelleme yolları aşağıdaki gibidir.

  • ATM’den Telefon Numarası Değiştirme
  • Şubeden Telefon Numarası Değiştirme
  • Müşteri Hizmetleri ile Telefon Numarası Değiştirme

Günümüzde birçok banka birden fazla alternatif yöntem ile müşterilerine telefon numaralarını güncelleyebilme seçeneği sunuyor.Bazı bankalar kimlik fotokopinizi ve kimlikli selfie ile birlikte telefon numarası değiştirme dilekçenizi mail ile isteyerek numaranızı güncelleyebiliyor iken genellikle her bankanın sunduğu en kolay yöntemler yukarıda paylaştığımız yöntemlerdir.

Finansbank ATM’den Telefon Numarası Değiştirme

Finansbank ile yapacağınız internet bankacılığı ve mobil bankacılık işlemlerinde, tıpkı diğer bankalar gibi sisteme erişim sağlamak amacı ile kişisel bilgilerinizi girip, giriş düğmesine bastıktan sonra, sistem tarafından sizlere yönlendirilen bir SMS kodu oluşturuluyor. Bu kod, cep telefonunuza iletiliyor ve sisteme giriş aşamasında sorun yaşamamanız, güvenlik tehdidi oluşturulmaması, son bir teyit alınması amacı ile kullanılıyor.Ancak telefon numaranız sistemde güncel değil ise bu şifreyi almanız mümkün değildir.Bu gibi durumlarda Finansbank telefon numarası değiştirme işlemi ile numaranızı güncellemeniz gerekmektedir.

Hâl böyle olunca da cep telefonu numaranızı değiştirmeniz halinde, sisteme ulaşmak için ATM’den veya farklı bir işlem kanalı üzerinden telefon numarası güncelleme veya tamamen değiştirme işlemi gerçekleştirmek gerekiyor. Finansbank, ATM üzerinden cep telefonunuzu güncellemeniz adına, bankamatik kartınız ile giriş sağladığınız menüden kullanıcı işlemleri ve bilgi güncelleme hizmeti sunuyor.Bunun için kartınızı atmye yerleştirdikten sonra şifrenizi girin ve ana menüde bulunan bilgileri güncelleme sayfasından telefon numaranızı değiştirebilirsiniz.

Finansbank Müşteri hizmetleri ile Telefon Numarası Değiştirme

Finansbank müşteri hizmetleri 7/24 hizmet sunmakla birlikte, birbirinden farklı çözümler ile hizmet sunuyor ve talep halinde yönergeler ile telefon numarası değiştirme işlemlerinde imdadınıza koşuyor. Cep telefonu iletişim bilgilerinizi değiştirmek için 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezinden müşteri temsilcisine bağlanabilir ve talep dahilinde sistemde yer alan irtibat numaranızı bir çırpıda değiştirebilirsiniz.

Operatöre bağlandıktan sonra QNB Finansbank hesabınıza tanımlı olan eski numaranızı değiştirmek istediğinizi belirtirseniz temsilciniz size hızlıca yardımcı olacak ve telefon numaranızı nasıl güncelleyebileceği bilgisini sizinle paylaşarak isteğinizi yerine getirecektir.

Finansbank Şubeden Telefon Numarası Değiştirme

QNB Finansbank şubeleri, ATM’den ve müşteri hizmetleri destek hattından yapamadığınız ya da yapmaya fırsat bulamadığınız anlarda, belki de şubeye daha yakın olduğunuz hallerde, şubeden irtibat telefon numarası güncelleme ve değiştirme hizmetleri yapmaya yetkilidirler. Bir Finansbank şubesinden telefon numaranızı değiştirmek için gişe işlemlerine yönelmeli ve sizlere iletilen talep dilekçesini doldurarak derhal telefon numaranızı değiştirebilirsiniz.

Bunun için herhangi bir belgeye sahip olmanız gerekmemektedir.Size en yakın şubeye giderek telefon numarası değiştirme isteğinizi paylaşmanız yeterli olacaktır.Görevli sizden yeni telefon numaranızı isteyecek ve sizden bir imza aldıktan sonra saniyeler içerisinde bankanın sistemlerine yeni numaranızı tanıtacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu