Bankacılık

Finansbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Finansbank banka hesabı kapatma işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini birçok müşteri merak etmektedir.Finansbank ile ilişkilerini keserek banka hesaplarını kapatma kararı alan kişiler nasıl kapama başvurusunda bulunabileceklerini ve bu işlemi hangi kanallar aracılığı ile yapabileceğini öğrenmek istemektedirler.Müşteriler hesaplarını kapatabilmeleri için öncelikle banka hesaplarında bulunan tüm bakiyeyi harcamalıdırlar.Hesaplarda 1 kuruş dahi kalsa hesap ne yazık ki kapatılamamaktadır.

Ayrıca banka hesabınızı kapatabilmeniz için bir borcunuzun bulunmaması veya planlı bir ödemenizin bulunmaması gerekmektedir.Bu şartları sağladığınız halde Finansbank hesap kapatma başvuruusnda bulunabilir ve banka ile olan ilişkinizi keserek tüm hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Finansbank Banka Hesabı Kapatma

Bilinen ve sıkça anılan adı ile Finansbank, doğru adı ise QNB Finansbank için müşteri arzu ve istekleri doğrultusunda banka hesabı kapatma işlemi nasıl yapılır ve ilgili bankanın hesapları hangi yöntemler ile kapatılır bunu öğreneceğiz. Finansbank, müşterilerine farklı platformlar üzerinden hizmet verebilen, Türkiye’nin öncü özel sektör bankalarından biridir. Kuruluşundan sonra hızlı bir yükseliş içerisine giren ve bankacılık sektörüne getirdiği yenilikler ile kısa vadede adını geniş kitlelere ulaştıran QNB Finansbank, bu yükselişin ardından rekor bir bedelle QNB grubuna satılmıştı. O tarihten bu yana sürekli olarak gelişen Finansbank, müşterilerine internet bankacılığının yanı sıra mobil bankacılık hizmetleri de sunmaya başladı. Hali hazırda Finansbank hesaplarınızdan birini, birkaçını veya tamamını kapatmak isterseniz, internet bankacılığı, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri veya şubeler üzerinden hesap kapatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca, şubeye gitmeden talimat yolu ile faks üzerinden de hesap kapatma talebi göndermeniz mümkün. Peki, bu işlemler nasıl yapılıyor?

 İnternetten Finansbank Banka Hesabı Kapatma

QNB Finansbank müşterileri, talep etmeleri halinde internetten yapacakları bir dizi işlem sonrasında banka hesaplarını kolay ve pratik bir biçimde, başka hiçbir işleme gerek duymadan, diledikleri hesabı seçmek sureti ile kapatma ve tekrar açma şansına sahipler. Ancak, pek çok bankanın bu noktada bir kıstası ve kendine özgü işlem limiti bulunduğundan, Finansbank’ta da internet bankacılığı üzerinden tüm hesaplarınızı kapatma şansına sahip değilsiniz. İnternet bankacılığına girdiğiniz anda, üst menüde görünen hesaplarım sekmesinden tüm hesaplarınıza ulaşabilirsiniz.

İnternet bankacılığına girdiğiniz sırada, sayfanın üst bölümünde yer alan menü üzerinden ‘’Hesaplar’’, daha sonrasında açılan pop-up sayfada ise ‘’İşlemler’’ sekmesinin altında bulunan ‘’Hesap Yönetimi’’ sekmesini tıklamanız, sizleri hesaplarınızı kapatabileceğiniz ve hesaplarınızı yönetebileceğiniz sayfaya yönlendirecektir.

Finansbank Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

QNB Finansbank müşterileri, internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilecekleri banka hesabı kapatma işlemlerini, mobil bankacılık veya müşteri hizmetleri üzerinden de gerçekleştirebilir ve bu yöntemler ile hesap kapatma işlemlerini sağlayabilirler. Müşteri hizmetleri hattı ile bir Finansbank hesabınızı kapatmak istiyorsanız, iletişim kurmanız gereken QNB Finansbank telefon numarası 0850 222 0 900’dir. Bu hat üzerinden ulaşacağınız müşteri temsilcisine hesabınızı kapatma talebinizi iletmek sureti ile birkaç dakikada arzu ettiğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.Operatöre bağlandıktan sonra temsilciniz sizden kapatma sebebinizi isteyebilirler.Gerekçeyi açıklamak zorunda değilsiniz ancak banka süreçlerini iyileştirebilmek için sizde bilgi talep etmektedir.Bu işlemin ardından Finansbank hesap kapatma başvurunuzu alacak ve sürecinizi başlatacaktır.

Finansbank müşterileri, internet bankacılığı, mobil banka uygulaması, müşteri hizmetleri dışında, doğrudan şubeden hesap kapatma işlemi de gerçekleştirebilirler. Sizlere en yakın Finansbank şubesine uğrayarak, dilediğiniz hesabınızı, yine dilediğiniz zaman kapatmakta özgürsünüz. Son olarak, bir Finansbank şubesine gidemeyecek, internet bankacılığı veya mobil bankacılık işlemleri sağlayamayacak olduğunuz durumlarda, hesaplarınızın bağlı bulunduğu Finansbank şubesine ait faks numarasına faks çekerek banka hesabınızı kapatabilirsiniz. İlgili talimatta bağlı bulunduğunuz Finansbank şubesinin müdürlüğüne hitaben, hesaplarınızın kapatılmasını konu alan bir talimat dilekçesi yazabilir ve bu talimatı şubeye fakslayabilirsiniz. Bu yöntemler ile gün içerisinde ve mesai saatlerinde, dilediğiniz hesabınız kapatılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu