Bankacılık

Denizbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Denizbank hesap kapatma başvurusunda bulunarak hızlıca banka hesabınızı kapatabilirsiniz.Kolay yöntemler ile hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi hemen öğrenin.

Denizbank müşterileri diledikleri vakit kolayca hesaplarını kapatabilir.Bunun için hesap kapatma dilekçesi oluşturarak banka yetkililerine teslim edebilir ve kısa süre içerisinde banka hesabınızı kapalı duruma getirebilirsiniz.Ayrıca dilerseniz müşteri hizmetleri veya internetten de kapatma başvurusu yapabilirsiniz.

Denizbank banka hesabı kapatma için kullanabileceğiniz yöntemler aşağıdaki gibidir;

  • Şubeden hesap kapatma
  • İnternetten Hesap Kapatma
  • Müşteri hizmetleri ile hesap kapatma

Bu 3 yöntemden en hızlısı şubeye giderek müşteri temsilciniz ile birebir görüşerek kapatma işlemi olacaktır.Çünkü bu yöntem ile hesabınızı kapatmak istediğinizde hem daha hızlı sonuç alırsınız hemde müşteri temsilcisi sizinle birebir ilgilenecektir.

Denizbank Hesap Kapatma

Denizbank, müşterilerinin banka hesabı kapatma isteklerini farklı kanallar üzerinden gerçekleştirmekte ve nasıl kapatılır sorusunun yanıtını ise kendi web sitesi üzerinde sunmaktadır. Denizbank vadesiz ve hareketsiz hesaplar, müşterilerin talebi doğrultusunda hem Denizbank şubelerinden hem internet bankacılığı üzerinden hem de müşteri hizmetleri hattından kolayca kapatılabilmektedir. Ancak, Denizbank’ın bu noktada önemle vurguladığı durum, bu kanallar üzerinden kapatabileceğiniz banka hesaplarının ‘’Hareketsiz hesap’’ olmasıdır.

Hareketsiz hesap, vadesiz bir banka hesabının 180 gün boyunca işlem görmemesi anlamına gelmektedir. Sizlerin de Denizbank’ta 180 gün ve üzeri hareket görmeyen vadesiz bir mevduat hesabı bulunuyorsa, Denizbank ‘’Açıkdeniz’’ ya da bir diğer adı ile internet bankacılığı, 0850 222 0 800 müşteri hizmetleri ya da doğrudan Denizbank şubeleri ile hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz. 180 günden daha kısa sürede işlem görmüş, ancak buna rağmen kapatmak istediğiniz bir Denizbank hesabınız mevcut ise bu noktada farklı ihtimaller değerlendirebilirsiniz.

Denizbank İnternetten Banka Hesabı Kapatma

İster Denizbank olsun, isterse de farklı bir banka, internetten, mobilden ya da şubeden banka hesabı aktif etme ya da kapatma söz konusu olabiliyor. Ancak, bu noktada bankaların birbirinden farklı prosedür ve işlem kanalları olduğunu söylemek hiç de yalnış olmaz. Denizbank, Açıkdeniz adlı internet bankacılığı üzerinden banka hesabınızı kapatmanıza olanak tanıyor.Bu yöntemi kullanarak hesap kapatma başvurusunda bulunabilir ve Denizbank hesabınızı internetten hızlıca kapatabilirsiniz.

Denizbank internet şubesi üzerinden banka hesaplarınızı kapatmak istiyorsanız, bu durumda ilk olarak bireysel hesabınıza giriş sağlamak üzere Açıkdeniz Giriş sayfasına yönlenmeniz ve bu bölümden TCKN veya müşteri numaranızı, ardından da şifrenizi tuşlayarak internet bankacılığına giriş sağlamanız gerekiyor. Giriş işlemlerini sağladıktan sonra, ekranın sol tarafında bulunan bankacılık menüsünden ‘’Hesaplar’’ sekmesini tıklayarak, bankada bulunan hesaplarınızın listelenmesini sağlayabilirsiniz. Kapatmak istediğiniz hesabı seçmek ve ‘’Hesabı kapat’’ butonuna basmak, Denizbank banka hesabınızı internet üzerinden kapatmak için yeterli olacaktır.

Denizbank Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Denizbank bireysel müşteri hesapları için call center hizmetleri kapsamında hesap kapatma işlemleri de gerçekleştiriyor. Yani şubeye gitmeden ya da internet bankacılığı, mobil bankacılık kullanmadan bankadaki hesaplarınızı kapatmak mümkün. Yine, en az 180 gündür işlem görmeyen bu hesaplar adına hizmet alabileceğiniz müşteri hizmetleri, sizlere 0850 222 0 800 numaralı hattan hizmet vermekte ve bu türden hesapları kapatmanıza yardımcı olmaktadır.

Denizbank hareketli hesaplarınızı internet ve müşteri hizmetleri üzerinden kapatamayabilirsiniz. Bu noktada pek çok banka gibi bu tür işlemlerden vazgeçmenizi sağlamak ve değerli müşterilerini kaybetmek istemeyen bankalar, sizleri şubelerine bekleyeceklerdir. Bu sebeple de kısa vadede hareket görmüş olan Denizbank hesaplarınızı kapatmak üzere iki ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu ihtimallerden ilki, şubeye gitmek istemiyor olmanız durumunda, ilgili şube faks numarasını temin etmek ve bu faks numarasına şahsi dilekçenizi yazarak yollamaktır. Denizbank hesabı kapatma dilekçesi faks işlemi yapamıyorsanız, son çare olarak Denizbank şubelerine gidebilir ve ister aktif, isterseniz de pasif durumda olan tüm Denizbank hesaplarınızı kapattırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu