Bankacılık

Vakıfbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank hesap iptali başvurusunda nasıl bulunabileceğinizi hemen öğrenin.Tüm detayları ile hesap kapatma sürecini sizlerle paylaşıyoruz.

Vakıfbank kurulduğundan bu yana her zaman müşterilerine en iyi hizmeti sunabilmeyi amaçlamış ülkemizin önde gelen bankalarından biridir.Son zamanlarda gösterdiği büyük gelişimler ile milyonlarca müşteriye sahip olan banka mobil bankacılık alanında da hızla yükselerek en hızlı bankacılık işlemlerini gerçekleştiren öncülerden biridir.

Müşterilerine her ne kadar üstün kalite sunsa da bazı müşterilerinin ihtiyaçlarının tam olarak karşılanamaması söz konusu olabiliyor.Böyle durumlarda müşteriler Vakıfbank hesap kapatma başvurusunda bulunarak banka hesaplarını iptal etmeyi arzulayabiliyor.Bu gibi durumlarda hesap iptali için hangi kanallara müracaat etmeniz gerektiğini ve başvuru sürecinin hangi aşamalardan geçtiğini sizler için araştırdık.

Vakıfbank Hesap Kapatma

Vakıfbank, Türkiye’nin en köklü kamu kurumlarından biri olmasının yanı sıra, bankacılığa da öncülük etmiş kamu bankacılığı timsallerinden biridir. Vakıfbank, son yıllarda devletin gerçekleştirmiş olduğu kamu bankacılığı önderliğinde düşük faizli kredi, uygun koşullu kredi kartları, bankacılık araçları ile göz kamaştırıyor, hatta hem ticari hem de bireysel bankacılıkta ekstra çözümler sunuyor. Özel sektördeki rakiplerini yakalamak ve de geçmek için pek çok çözümü bir araya getiren Vakıfbank’ta internet ve mobil bankacılık çağı ise çoktan başlamış bulunuyor. Bugün, sayıları milyonları bulan kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek üzere beş farklı kanaldan hesap kapatma işlemleri sunan Vakıfbank, banka hesabı uzun süredir işlem görmeyen ya da talebe bağlı olarak kapatılmak isteyen bireylere, hesapları nasıl kapatılır diye düşünmeleri ihtimaline karşın ekstra hizmetler sunuyor.

Vakıfbank hesaplarınızı donuk olmaları durumunda, hareketsiz olmaları durumunda ya da ihtiyaç dışı olmaları durumunda, istediğiniz an ve istediğiniz yerden kapatabiliyorsunuz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ilk unsur, kapatılmasını talep ettiğiniz hesaplarda bakiye bulunmaması gerekliliği ve bir adet ana hesabın kapatılamayacağı ile ilgilidir. Diğer tüm hesaplarınızı kapatmak için kullanabileceğiniz Vakıfbank işlem kanalları ise şöyledir:

  • Vakıfbank şubeleri
  • Vakıfbank hesabınızın bulunduğu banka şubesinin faks numarası
  • Vakıfbank müşteri hizmetleri
  • Vakıfbank internet bankacılığı/mobil bankacılık

Şimdi ise sizler için tüm bu işlem kanallarını daha ayrıntılı inceleyelim.

Vakıfbank İnternetten Banka Hesabı Kapatma

Vakıfbank ile işlem gerçekleştirmek üzere internetten ya da mobil bankacılık hizmeti sunan dijital platformdan banka hesabı kapatma işlemi gerçekleştirmek mümkün. Bu yöntem, ana hesap dışında kalan tüm hesapların kapatılabilmesi için yeterli. İster Vakıfbank İnternet Bankacılığı hesap kapatma, ister Vakıfbank mobilden hesap kapatma işlemi olsun, her iki işlem kanalından da aynı yöntemi izleyerek gereksiz hesaplardan arınmak oldukça kolay.

İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş sağladıktan sonra, ‘’Tüm İşlemler’’ sekmesini tıklayın, ‘’Hesaplar’’ adlı sekmeyi seçin, Vadesiz, Vadeli, Yatırım, Altın Çağı adlı hesaplardan birini seçin ve karşınıza açılan menüden ‘’Hesap Kapatma’’ butonuna basın. Aktif hesaplarınızdan dilediğinizi seçtikten sonra, onay vermeniz halinde ilgili hesabınız derhal kapatılacaktır.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Vakıfbank tarafından sunulan oldukça pratik bir başka yöntem ise Vakıfbank Müşteri hizmetleri ile işlem gerçekleştirmek ve hesap kapatma talebinizi doğrudan Vakıfbank müşteri destek hattı olan 0850 222 0 724 nolu telefon bankacılığı hattından banka temsilcisine iletmektir. Bu yöntem ile de ana hesap dışında diğer hesaplarınızın tamamını kapatabilir ve kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Her daim elimizin altında olduğuna inansak dahi, internet bulunmayan durumlarda ya da internet çözümlerine yabancı olduğunuz hallerde, Vakıfbank şubelerine uğrayarak hesap kapatma dilekçesi vermeniz, Vakıfbank şubelerine ulaşamıyor iseniz, hesabınızın bulunduğu şubeye faks ile talimat çekerek hesap kapatma gerçekleştirmeniz de mümkün. Bu son iki yöntem ile ana hesap dahil tüm hesaplarınızı kolayca kapattırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu