Bankacılık

Burganbank’ın Sahibi Kim? – Burganbank Kime Ait?

Ülkemizde hizmet sunan yurtdışı menşeili bankalar son yıllarda yatırım fırsatları ve finansal yönetim rekabetleri nedeniyle artmaya başladı. Kuveyt merkezli bankalardan biri olan Burgan Bank için bu zamanda dikkat çeken bankalardan biri ancak fazla tanınmaması nedeniyle birçok kişi burganbank kime ait merak ediyor.

Tüketiciler cazip kredi imkanları ve yüksek faiz getirileri sunan bu bankaları daha yakından tanımak isteyen kişiler bankalar ve sahipleri hakkında bilgi edinmek istiyor. Yatırımcıların firma sahiplerinin onların finansal güvenleri olduğunu düşündükleri için burganbank’ı kim kurdu gibi soruları sıklıkla arama motorlarına yazarak bilgi edinmeye çalışmaktadırlar. Bizlerde Burgan Bank’ı daha yakından tanıyabilmeniz için bir araştırma yaptık ve bu yazımızda detaylıca paylaştık.

Burganbank Kimin? 

Eğer burganbank’ın sahibi kim diye bakacak olursanız, bir KIPCO Grubu’nun (Kuwait Projects Company) girişimi olarak 1977 yılında kuruldu. Sahip olduğu iştirakleri; Gulf Bank Algeria, Bank of Baghdad, Tunis International Bank ve Burgan Bank Türkiye ile bölgenin en büyük şube ağına sahip bankalarından biridir.

Burgan Bank, ISO 9001: 2015 sertifikasını Körfez İş Birliği Teşkilatı Bölgesiʼnde ve Kuveytʼte beş kez üst üste almaya hak kazanan sayılı bankalardandır. Bununla birlikte Kuveyt’te on iki yıl üst üste JP Morgan Chase Kalite Ödülü’nü kazanmıştır.

Kurum, Birleşip Arap Emirlikleri’nde yer alan ‘Burgan Financial Services Limited’ kuruluşu ile çeşitli finansman olanaklarına katılım imkanı sağlamaktadır. Gelir tabanı, fonlama kaynakları ve güçlü sermaye yapısı, ileri teknolojiye sahip alt yapısı ile sunduğu hizmet ve ürün gamıyla yerel piyasada olduğu kadar MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) Bölgesi için etkin ve etkili bir bankaya olmaya devam etmektedir.

Burganbank Türkiye Hikayesi Nasıl Başladı?

Burgan Bank, Türkiye Operasyonu’nu başlatmak için 21 Aralık 2012 tarihinde, Eurobank ve Tekfen Holding’e ait olan hisseleri satın alarak önce ana hissedar olmuş olup, sonrasında kısa süre içerisinde 28 Ocak 2013 tarihinde unvanını Türkiye’deki kurumsal yapılanmasını tamamlamak adına, unvanını Burgan Bank A.Ş. olarak değiştirerek faaliyetlerine başlamıştır.

Türkiye’de önemli sanayi ve ticaret bölgelerine yayılarak, az şube ile çok nitelikli iş yaparak, üreticilere, sanayicilere finansal çözümler sunmaktadır. Güvenilir altyapısını ve etik ilkelere bağlılığını kurum prensibi olarak belirlediği için, gerek kobilerle gerek büyük ölçekli işletmelerle uzun soluklu ilişkiler içinde olmak istemektedir.

Özellikle son yıllarda ticaretin odak noktası haline gelen Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nin dinamiklerini çok iyi bilen kurum, kurumsal, ticari, perakende bankacılık kategorilerinde çok geniş bir portföye sahiptir. İştirakleri olan Burgan Bank, Burgan Leasing ve Burgan Yatırım ile tüm müşterileri ile işbirlikçi bir politika yürütmektedir.

Bireysel bankacılıkta da Burgan Bank, kolay kredi tahsisi imkanları ile bireysel müşteri portföyünü da büyütmeye devam etmektedir.

Burgan Bank Güvenilir mi ?

Mevduatlarını yabancı bankalarda değerlendirmek isteyen kişiler o bankanın güvenilir olup olmadığını anlayabilmek için banka hakkında araştırmalar yapmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren en büyük yabancı bankalardan biri olan Burgan Bank’ta birçok kişinin güvenilir olup olmadığını sorguladığı bir bankadır. Hakkında herhangi bir bilgiye sahip olamayan kişilerin ilk merak ettiği soru Burgan Bank’ın kimin olduğudur. Hangi ülkeye ve kimlere ait olduğunu öğrenmek isteyenler Burgan Bank hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilir.

Bölgesel bir güç olan burganbank’ı kim kurdu merak edebilirsiniz ancak asıl merak etmeniz gereken Burgan bank neden bu kadar büyüdü ve neden yüzbinlerce kişi bu bankayı tercih ediyor olduğudur. Bilgilerine erişmek önemli ama Burgan Bank’ı tercih etmek için asıl sebepleri maddeler halinde sizler için sıraladık.

İşte Burgan Bank’ı neden tercih etmeniz gerektiği ile ilgili en önemli hususlar;

  • Kullanıcı dostu Finansal Hizmet Uygulamaları
  • Yenilikçi Kadrosu
  • İşletmenizin Ruhuna göre Yatırım Çözümleri
  • Üst Düzey Operasyonel ve Teknolojik Yetkinliklerini
  • Kazancınızı Katlayan ve Birikime Yönlendiren Mevduat Yönetimi

Burgan Bank’ın Sahibi ve Ortakları Kimler?

Burgan Bank’ı diğer bankalardan ayırt eden en önemli özelliği de globalden gelen ve donanımlı bir yönetim kurulunun olmasıdır. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın E.Hakan Eminsoy önderliğinde, Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Faisal M.A. Al Radwan, Sayın Osama T. Al Ghoussein, Sayın Adrian Alejandro Gostuski, Sayın Fouad Husni Douglas, Sayın Khaled F.A.O. Al-Zouman, Sayın Mehmet Alev Göçmez, Sayın Halil Cantekin, Sayın A. Murat Dinç bölgenin ve ülkenin koşullarına göre en iyi stratejik yapılanmayı oluşturan ve tüm ekibi ahenk ile yönetim güçlü bir takım olma özelliği taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu