Vakıfbank Banka Hesabı Nasıl Açılır?

  Vakıfbank Banka Hesabı Nasıl Açılır?
  Yayınlama: 10.01.2022
  Düzenleme: 10.01.2022 20:28
  A+
  A-

  Vakıfbank banka hesabı açma işlemlerini 18 yaşını dolduran herkes gerçekleştirebilir. Vakıfbank hesap açma işleminde kimlik belgesi (T.C. Numarası yazan, pasaport, ehliyet) ile herhangi bir Vakıfbank şubesine gidilerek hesap açma sözleşmesini imzalayanlar Vakıfbank’ta kendilerine ait bir hesap açabilir. Vakıfbank’ta açılacak hesap karşılığında bankamatik kartı, hesap defteri ve kredi kartı gibi ürünleri de kullanmak mümkündür.

  Vakıfbank hesabı açan müşteriler istedikleri takdirde internet bankacılığı şifresini bankadan talep ederek işlemlerini internet üzerinden de gerçekleştirebilir. Vakıfbank ülkemizde en geniş şube ve en fazla bankamatik noktasına sahip bankalardan birisi olarak birçok müşterinin çalışmayı arzuladığı bankalar arasında yerini almıştır.

  Vakıfbank Hesap Açma

  Vakıfbank müşterileri banka tarafından sunulan birçok hesap türünden birini veya birkaçını birlikte açtırabilir. Vakıfbank banka hesabı açma türlerinden bazıları şöyledir;

  • Vadeli mevduat hesabı
  • Vadesiz mevduat hesabı
  • Birikimli mevduat hesabı
  • Konut hesabı
  • Çeyiz hesabı
  • e-vadeli hesap
  • Arı ve Genç Arı hesabı
  • Yatırım hesabı
  • Döviz hesabı

  Vakıfbank müşterileri bu hesaplardan dilediğini açma hakkına sahiptir. Ancak bazı hesapların açılabilmesi için belirli koşulların sağlanması talep edilmektedir. Bu koşulları öğrenebilmek için müşteri hizmetlerini arayarak Vakıfbank hesap açma için gerekli şartları öğrenebilirsiniz. Örneğin 18 yaşın altında olan kişiler banka hesabı açabilmek için evebeynlerin yanında olması şartı ile sadece şubeden hesapları açılmaktadır. Vakıfbank’ta müşteriler tarafından en sık kullanılan hesaplar vadeli ve vadesiz hesaplardır.

  Çünkü Vakıfbank’ta bu hesaplardan birinin bulunması durumunda dilediğiniz birçok hesap türünü daha kolay bir şekilde bu hesaplar üzerinden tanımlama yapmak kolaydır.

  Vakıfbank Vadesiz TL Hesabı Açma

  Vakıfbank hesap açma işlemlerinde sıkça kullanılan hesap türlerinden birisi vadesiz hesaplardır. Vakıfbank müşterisi olan birisi vadesiz hesap açtırılmasının ardından bu hesaba ait bankamatik kartı, hesap cüzdanı ve hesaba tanımlı kredi kartı kullanabilir. Bu hesabı dilediği yerden kontrol edebilmek için internet bankacılığı şifresi alabilir.

  Vakıfbank müşterileri internet bankacılığı üzerinden EFT, havale, fatura ödemesi, vergi ve sigorta primi ödemesi, HGS ve KGS kartlarına para yükleme, mevcut hesaplarına ek hesaplar tanımlama veya bankada bulunan diğer tanımlı hesaplarını kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Vakıfbank tarafından geliştirilen mobil bankacılık uygulamasını kullanarak banka müşterileri diledikleri her yerde hesaplarını kontrol edebilir ve işlemlerini gerçekleştirebilir.

  Vakıfbank Vadeli Hesap Açma

  Vadeli Vakıfbank hesap açma işleminde istenilen koşullar 18 yaşını doldurmak ve vadeli hesap açma alt limiti kadar hesaba para yatırmaktır. Birikimlerinin enflasyon karşında erimesini istemeyenler yaptıkları birikimleri vadeli hesaplara yatırarak Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık veya 12 Aylık vadelerle faiz alabilirler. Vadesinden önce birikimlerini kullanma planları olanlar faiz gelirlerinden kayıp yaşamamak için bankanın müşterilerine sunmuş olduğu kırık Vadeli Mevduat Hesabı açtırabilirler.

  Vakıfbank’ta vadeli hesabı bulunanlar da hesap cüzdanı, kredi kartı ve bankamatik kartı talebinde bulunabilir. Hesaplarında meydana gelen değişimleri takip etmek, faiz getirisini görmek ve vadeyi bozdurmak gibi işlemleri yapmak üzere internet bankacılığı kullanma hakları da bulunmaktadır. Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını diledikleri yerlerde işlem yapmak için kullanabilirler.

  Vakıfbank İnternet ve Mobil Bankacılık İşlemleri

  Vakıfbank müşterilerinin şubelere gelmeden birçok işlem yapabileceği internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarına sahiptir. Sizde internetten veya sms ile vakıfbank hesap açma başvurusu yaparak bir bakıfbank müşterisi olduğunuzda tüm bu haklardan faydalanabilirsiniz. Vakıfbank hesaplarında internet bankacılığı tanımlaması bulunan müşteriler haftanın beş günü sabah 09:00 ile öğleden sonra 17:00 saatleri arasında havale, EFT, fatura ödeme ve döviz alım satımı gibi işlemleri yapabilmektedir.

  Mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında hesaplarını takip edebilir ve ilk mesai günü gerçekleştirilmek üzere işlem talimatları verebilir. Vakıfbank telefon bankacılığı hizmetleriyle de müşterilerine 7/24 hizmet veren bir bankadır. Vakıfbank internet ve mobil bankacılık hizmetlerini kullananlar buradan bireysel emeklilik, DASK ve farklı ihtiyaçlar için kredi başvurusunda bulunabilir.

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.