Bankacılık

Yapı Kredi Hesap Numarası Nerede Yazar?

Yapı Kredi hesap no öğrenme yöntemlerini sizler için araştırdık.En hızlı yöntemler ile hesap numarası nasıl öğrenilir ve nerede yazar hemen öğrenin.

Günümüzde pek çok banka, müşteri hesap numaralarını farklı yollardan ve farklı yöntemler üzerinden müşterilerine ulaştırmaya gayret gösteriyor. Bu konuda Yapı Kredi ile ilgili aldığımız ve en sık sorulan sorulardan biri de Yapı kredi hesap no nerede yazar sorusudur.

Yapı Kredi, birbirinden farklı birkaç noktada, müşterilerine sunmuş olduğu farklı bankacılık araçları üzerinden müşteri hesap numarası bilgisini sunuyor. Peki, Yapı Kredi müşterileri bu numaraya nereden ulaşabilirler? İşte detaylar.

Yapı Kredi Hesap Numarası Nerede Yazar?

Yapı Kredi müşterileri, oldukça pratik bir biçimde hesap numarası bilgilerine erişebilir ve bu numara nasıl bulunur sorusunu sormaya fırsat tanımadan bile kolayca hesap numaralarına erişebilirler. İlk etapta, en basit bir biçimde hesap numarasına ulaşmak üzere Yapı Kredi Bankomat (Bankamatik) kartı üzerine göz gezdirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası müşterileri, bankamatik kartları üzerinde yer alan hesap numarası bilgisi üzerinden hesap numaralarına pratik bir biçimde erişebilirler. Bu bilgi, banka hesap kartınızın üzerinde yer alan 16 haneli rakamların hemen alt satırında bulunan alanda, siyah puntolar ile belirtilmiştir.

Yapı Kredi Hesap No Öğrenme

Yapı Kredi müşteri hizmetleri, günün 24 saati işlem yapan ve hafta sonu dahil olmak üzere haftada 7 gün hizmet veren bir platform. 0850 222 0 444 numaralı hattan ulaşabileceğiniz Yapı Kredi müşteri hizmetleri temsilcisi yardımı ile hesap no öğrenme işlemini oldukça hızlı bir şekilde çözümleyebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra güvenlik teyidi için onayınızı gerçekleştirin ve ardından operatöre bağlanın.Operatöre bağlandığınızda Yapı kredi hesap numaramı öğrenmek istiyorum demeniz yeterlidir.Bu işlemi sesli yanıt sisteminde de gerçekleştirebilirsiniz.

IBAN Numarasından Hesap Numarası Öğrenme

Eğer elinizde banka hesabınıza ait IBAN numaranız varsa ve farklı hiçbir bilgi yanınızda bulunmuyorsa, Yapı Kredi hesap numarası bilgilerinize bu IBAN numarası ile de ulaşabilirsiniz.Bunun için ibandan hesap no bulma başlığına tıklayarak nasıl iban sorgulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

IBAN numarasından kendinize ait hesap numarası ve diğer bilgileri öğrenme amacı ile yapmanız gereken, 26 haneli IBAN numaranızın son 16 hanesini not almaktır Bu son 16 hane, Yapı Kredi hesap numaranızı ifade etmektedir. İlk dört hanesi şube kodu, sonraki 8 hanesi hesap numaranız olan bu 16 hane içerisinde, son dört hane ise ek hesap numaranızı belirtmektedir.

Yapı Kredi İnternetten Hesap No Öğrenme

Yapı Kredi mobilden oldukça kolay ve pratik bir biçimde hesap no öğrenme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapmalı ve hesaplarım sekmesini tıklamanız gerekmektedir. Hesap bilgilerine ulaşmak istediğiniz hesabınızı seçerek, diler IBAN üzerinden son 16 haneye, dilerseniz de sağ tarafta bulunan menüden ‘’Hesap Bilgileri’’ sekmesine tıklayarak, kendinize ait hesap numarasına kolayca erişebilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeden Hesap No Öğrenme

Elinizde ne bir bankamatik kartı, ne IBAN numaranız, ne de mobil uygulama bulunmuyorsa, işiniz şubeye kaldı demektir. Yapı Kredi şubeden de ulaşabileceğiniz hesap no öğrenme işlemi, şubede gişe yetkilisi tarafından sizlere sağlanabilmektedir. En yakın Yapı Kredi şubesine, yalnızca kimlik kartınız veya nüfus cüzdanınız ile uğrayarak, kendinize ait olan hesap numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu