Kredi Kartları

Kuveyt Türk Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Bir Kuveyt Türk müşterisi olarak, kredi kartı kullanımınızın kısıtlanmış ve bloke haline geçmiş olması durumunda, ilgili kısıtlamayı kaldırma işlemlerinin nasıl sağlandığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu tür durumlarda yapılması gerekenler ve yerine getirilmesi gereken şartlar ise oldukça basit ve pratik işlemlerdir. Eğer kartınıza bloke uygulandıysa ve blokenin nasıl kaldırılacağını bilmiyorsanız, az sonra öğreneceğiniz detaylar ile sizler de kartınızı kolayca aktif hale getirebileceksiniz.

Kredi kartı blokesi neden oluşur ve kart blokesi nasıl kaldırılır gibi sorularınızın yanıtını bu makalede bulabilir hemen kart blokesini kaldırarak bankacılık işlemlerinizi aktif olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Kuveyt Türk kredi kartınızın üzerinde bulunan blokeyi kaldırmak için yapmanız gereken işlemlerin tamamı aşağıdaki gibidir.

Kuveyt Türk Kart Blokesi Kaldırma

Kuveyt Türk Sağlam kart blokesi yaşanan durumlarda, ilgili kısıtlama nasıl kaldırılır merak konusu. Bu gibi durumlarda karta uygulanan blokenin hangi sebepten kaynaklandığını tespit etmek, blokeyi kaldırmak için yapılacak işlemin de ne olması gerektiğini özetler nitelikte. Ancak, kartınıza ait bloke sebepleri bir veya birden fazla sebepten kaynaklanabiliyor. Bu tür durumlarda ‘’Karta uygulanan bloke nasıl kaldırılır?’’ sorusunun cevabını öğrenmeden önce, ‘’Bir kredi kartı neden bloke edilir?’’ sorusunu öğrenmek çok daha faydalı olacaktır.

İşte Kuveyt Türk tarafından karta bloke uygulanabilen durumlar:

  • Elektronik haciz halleri
  • Kredi kartı dönem borcu/asgari ödeme tutarının ödenmemesi
  • Kayıp/Çalıntı/Şüpheli işlem bildirimi
  • Kart şifresini birçok kez yanlış girme

Bu tür durumların oluşması halinde, kredi kartınız bloke edilecek ve bu problemi doğuran sebeplerin ortadan kaldırılmaması halinde bloke halde bekletilmeye devam edilecektir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

Kuveyt Türk kredi kartı sahibi olarak, karta uygulanan bloke işleminin sebeplerini öğrendikten sonra, kart blokesi kaldırma işlemi yapmanız gerekecektir. Bu işlem, blokenin kaldırılmasını sağlayacak olan ödeme işlemi ya da bildirim işlemi olarak özetlenebilir. Eğer ilgili problem hesaplarınıza uygulanan bir elektronik haciz ya da kredi kartı dönem borcunuzdan kaynaklanan bir ödeme problemi ise ilgili ödeme işlemlerinizi takiben kart üzerinde bulunan bloke süreci kaldırılacaktır.

Kuveyt Türk tarafından sahip olduğunuz kredi kartının bloke edilmesinin sebebi, yapmış olduğunuz kayıp, çalıntı ya da şüpheli işlem bildirimi ise bu durumda 444 0 123 numaralı hattan müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekecektir. Müşteri hizmetlerinden alacağınız yardım ile probleminizin giderilmesi, kartı bulmanız ya da işlemin şüpheli olmaması hallerinde, karta uygulanan bloke kaldırılabilmektedir. Peki, bu işlemler sonrası kartınızın aktif edilmesi ne kadar sürer?

Kuveyt Türk Kart Blokesi Ne Zaman Kalkar?

Kuveyt Türk tarafından sizlere tahsis edilen kartınız, yukarıda sayılı olan sebepler dolayısıyla kart blokesi durumu yaşadığında, birçok insan gibi bu durumları oluşturan nedenleri ortadan kaldıracak ve ardından, kartınıza uygulanan bloke ne zaman kalkar diye sormaya başlayacaksınız.

Bu durumlarda birçok bankanın 24 ilâ 72 saat aralığında kart blokesini ortadan kaldırdığını söyleyebiliriz. Ancak, gerek mobil bankacılık, geren internet bankacılığı, gerekse de günümüz şartlarında gerçekleşen modern bankacılık sistemleri düşünüldüğünde, 72 saat oldukça uzun bir süreç olarak düşünülebilir. Söz konusu banka Kuveyt Türk olduğunda, ödeme işlemlerini takip eden süreçte ya da yapılan kart bloke kaldırma talebi bildirimleri sonrasında, karta uygulanan bloke 24 saat içerisinde kaldırılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu