Garanti BBVA Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

  Garanti BBVA Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?
  Yayınlama: 23.06.2023
  Düzenleme: 23.06.2023 19:00
  A+
  A-

  Garanti BBVA müşterisiyseniz ve kredi kartı bloke problemi yaşıyorsanız, bu problemi ortadan kaldırabilmek için takip etmeniz gereken adımları hemen öğrenebilirsiniz. Sizler için detaylı olarak hazırladığımız bloke kaldırma rehberimizi okuyarak en kısa sürede blokenizi kaldırabilir ve yeniden alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

  Garanti BBVA, özel sektör bankacılığının en çok tercih edilen bankalarından biri olmakla birlikte, Türkiye’de dağıtımda olan ve hali hazırda kullanılan Garanti Bankası kredi kartlarının sayısı milyonları aşıyor. Bunca kredi kartı içerisinde bloke sorunu yaşanması da oldukça olası. Peki, Garanti bankası kredi kartı blokesi kaldırma işlemi nasıl yapılır?

  Garanti Bankası Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

  Garanti Bankası müşteri hesabınıza bağlı olan ve bir takım sebepler dolasıyla kart blokesi durumuna geçmiş olan kredi kartınız için ilgili kart kullanım engeli nasıl kaldırılır? Bu soru, son zamanların en çok sorulan ve aranan soruları arasında. Zira pek çok banka gibi Garanti Bankası da gerekli kriterlere uymayan müşterilerine ait kredi kartlarına bloke uygulayabiliyor. Uygulanan blokenin ortadan kaldırılması ve kartınızın tekrar kullanıma uygun hâle getirilebilmesi için ise bir takım prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor.

  Garanti Bankası bonus kredi kartı bloke problemi yaşıyorsanız, öncelikle bankanın herhangi bir şubesi veya 444 0 333 numaralı Garanti bankası müşteri hizmetleri hattı ile irtibata geçmenizi öneririz. Kuracağınız telefon bağlantısı ya da doğrudan şube iletişimi sayesinde, kart bloke sebebinin ne gibi bir durumdan kaynaklandığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu dakikadan sonra bu problemin ortadan kaldırılıp, kaldırılmayacağı ise tamamen banka ile ilgilidir.

  Garanti Bankası, kredi kartı dönemsel hesap özeti borcunun ödenmemesi durumunda 30 gün sonra karta bloke uygulamakta ve 90 günlük gecikme süreci sonrası kart alım hakkınızı engellemekte, karta el koymakta ve kartınızı iptal etmektedir. Peki, 30 günlük gecikme sonrası kredi kartına uygulanan bloke nasıl kaldırılır?

  Garanti BBVA Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

  Garanti BBVA müşterileri için kredi kartı dönemsel hesap özeti borcunun ödenmemesi durumunda, kart 30 gün sonra bloke durumuna geçer ve kart blokesi kaldırma işlemi için öncelikle borcun ödenmesi gerekir. Hesap özeti borcunun ödenmemiş olmasına rağmen, hesap özetinde yer alan asgari ödeme tutarının ödenmiş olması, bu durumun önüne geçebilir. Bu sebeple kredi kartı dönem borcunuzda yer alan asgari ücretin ödenmesine dikkat edilmesi gereklidir.

  Garanti Bankası kredi kartı blokesinin nedenleri aşağıdaki gibidir.

  • Garanti Bankası Kredi Kartı ekstresinin asgari ödemesinin yapılmaması,
  • Garanti BBVA Kredi kartı ekstresi dönem borcunun ödenmemesi,
  • Elektronik haciz hallerinden kaynaklı bloke,
  • Şüpheli işlem sebebi ile bloke,
  • Kayıp/Çalıntı ihbari nedeni ile bloke,

  Borç nedeni ile bloke uygulanması halinde borcunuzu ödeyerek 90 günü aşmamak kaydı ile kartınızı aktif hale getirebilirsiniz. Elektronik haciz durumunda haciz borcunun kapanması, şüpheli işlem ve kayıp/çalıntı hallerinde ise müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek kartınızı aktif hale getirmeniz mümkündür. Peki, aktif hale gelen kart hemen kullanılabilir mi?

  Garanti BBVA Kart Blokesi Ne Zaman Kalkar?

  Garanti bankası kredi kartı blokesi kaldırma işlemi için net bir süre verilememektedir. Bu işlem bankanın güvenlik biriminin yapacağı inceleme sonucunda kaldırılmaktadır. İşlemleri hızlandırmak için şubenizi ziyaret etmek size yardımcı olabilir.

  Kartınıza bloke uygulamasına sebep olan ve yukarıda sıraladığımız durumlar halinde, ilgili sebebin ortadan kaldırılması sonrası, kart blokesi de kaldırılacaktır. Ancak, bir kredi kartına uygulanan bloke sebepleri arasında ilk sırada yer alan ‘’Ekstre borcu ödenmemesi’’ hallerinde, asgari ödeme yaparak blokeyi kaldırmanız mümkün olmaz. Kartınızın borcunu sıfırladıktan sonra, banka tarafından Garanti BBVA Kredi kartınız 24 saat içerisinde aktif edilecektir.

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.