Müşteri Hizmetleri

Amazon Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

Amazon müşteri hizmetleri ile  dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi ve önde gelen bulut hizmetleri sağlayıcısıdır. Şirket aslında bir kitap satıcısıydı, ancak Kindle e-kitap okuyucu, Kindle Fire tablet ve bir akış medya adaptörü olan Fire TV gibi kendi elektronik cihazlarının yanı sıra çok çeşitli tüketici ürünleri ve dijital medya satmak için kategorisini genişletti. Jeff Bezos, şirketi 1994 yılında Cadabra olarak birleştirdi, ancak 1995’te web sitesi lansmanı için adı Amazon olarak değiştirdi. Bezos’un, alfabetik yerleşimin değeri için “A” ile başlayan bir kelimeye sözlükte göz attığı söyleniyor.

Amazon adını egzotik ve farklı olduğu için seçti ve şirketin büyüklüğünün dünyanın en büyük nehirlerinden biri olan Amazon Nehri’ni yansıtması planına bir referans olarak seçti. Amazon müşteri hizmetlerine direk bağlanma konusunda meraklıysanız yazımızı okumaya devam edin.

Amazon Müşteri Hizmetleri

Amazon sitesi üzerinden bir sorununuz yahut bir konuyla ilgili aklınıza takılan bir şey var ise cevaplarını bulmak oldukça kolay. Amazon müşteri hizmetlerine direk bağlanma hizmeti mi istiyorsunuz, merak etmeyin bu makalede ihtiyacınız olan tüm bilgileri sizler için derledik. Hemen ihtiyacınız olan  Amazon müşteri hizmetleri telefon numarası bilgisini bu makalemizde bulabilirsiniz ve numarayı haftanın yedi günü, günün 24 saati arayabilirsiniz.

Ancak Amazon’u aramak genellikle beklemekle birlikte gelir ve aynı zamanda Amazon hesabınızla eşleştirilmiş bir cep telefonuna sahip olmanızı gerektirir, çünkü müşteri hizmetleri temsilcisi sorularınızı sormaya başlamadan önce size kısa mesaj yoluyla bir doğrulama kodu gönderir. Bununla birlikte, arama bir güçlük gibi görünüyorsa şirketle iletişim kurmanın başka yolları da vardır:

Sohbet Yoluyla: Amazon’un bize ulaşın sayfası, şirketi aramanızı tavsiye ederken belirli sorunlar için iletişim kurma sürecinde size yol gösterecektir. Amazon genellikle bir Amazon müşteri hizmetleri temsilcisi ile çevrimiçi sohbet imkanı sağlar.

E-Posta Yoluyla: Amazon ile e-posta yoluyla iletişim kurmayı tercih ederseniz, posta gönderebileceğiniz iki adres vardır. Ancak yanıt süresinin genellikle 48 saat. Bununla birlikte, bir e-posta yazışmanızın bir kaydını oluşturur ve bu nedenle bazı sorunlar için en iyi yöntem olabilir.

Sosyal Medya Yoluyla: Tercih ettiğiniz iletişim yöntemi sosyal medyaysa, çeşitli hesaplarından birine yorum gönderebilir, tweetleyebilir veya etiketleyebilirsiniz. Bu onlara ulaşmanın en etkili yolu değildir, ancak bir sorunu yayınlamanıza izin verebilir ve bu da sorunun şirketten daha ayrıntılı bir şekilde ele alınmasını sağlayabilir.

Telefon Yoluyla: Türkiye’de daha yeni açılan Amazon’un Türk müşterileri içinde müşteri hizmetleri numarası bulunmaktadır. Eğer Amazon müşteri temsilcisine bağlanma isteğiniz varsa +90 811 213 0085 numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Amazon Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Amazon müşteri hizmetlerine ulaşabileceğiniz telefon numarası 90 811 213 0085 ile operatöre bağlanabilirsiniz. Sadece ingilizce destek alabileceğinizi unutmayın. Dört prensip tarafından yönlendirilmektedir: rakip odağı yerine müşteri takıntısı, buluş tutkusu, operasyonel mükemmelliğe bağlılık ve uzun vadeli düşünme. 1995 yılında Amazon.com, Jeff Bezos’un Seattle’daki garajından gönderilen ilk kitabını sattı.

2006 yılında, Amazon.com kitaplardan çok daha fazlasını satıyor ve dünyanın dört bir yanında toplam 21 milyon metrekarelik depo alanına sahip 21 tedarik merkezi ile yedi ülkeye hizmet veren siteleri var. Amazon müşteri temsilcisine bağlanma oldukça kolay bir iş. Amazon müşterilerin sorunları ve sorunları en iyi dinleyen şirketlerden birisidir.

Amazon’da Neler Satılıyor?

Amazon çok fazla şey satıyor. Doğrudan Amazon’dan alıcıya satış yaklaşımı, ürün yelpazesi dışında diğer büyük, çevrimiçi perakendecilerin çoğunda olanlardan gerçekten farklı değildir. Güzellik malzemeleri, giyim, mücevher, gurme yiyecekler, spor malzemeleri, evcil hayvan malzemeleri, kitaplar, CD’ler, DVD’ler, bilgisayarlar, mobilya, oyuncaklar, bahçe malzemeleri, yatak takımları ve satın almak isteyebileceğiniz hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. Amazon’u dev yapan şey ayrıntılarda. Muazzam ürün yelpazesinin yanı sıra Amazon, alıcı deneyimini özelleştirmek için mümkün olan her çabayı gösteriyor.

Amazon Nasıl Kuruldu?

Hikaye bir e-ticaret hayalidir ve Jeff Bezos 1999’da Time dergisinin Yılın Kişisi’ydi. Amazon.com’u sürdüren yenilik ve iş anlayışı efsanevi ve zaman zaman tartışmalı: Şirketin e- bazılarının iddia ettiği ticaret süreçleri kamu malı olarak kalmalıdır.

Bu makalede, Amazon’un ne yaptığını, onu diğer e-ticaret websitelerinden farklı kılan şeyin ne olduğunu ve teknoloji altyapısının çevrimiçi satışlara yönelik çok yönlü yaklaşımıydı. Bu yazımızda sizlere Amazon müşteri hizmetleri temsilcisi telefon numarası konusu hakkında bilgi verdik. Umarız ki kaliteli bir yazı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu Bedava İnternet