İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır? Online Kapatma

  İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır? Online Kapatma
  Yayınlama: 20.05.2024
  Düzenleme: 20.05.2024 19:35
  A+
  A-

  İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır? İş Bankası hesap kapatma isteğinizi yerine getirebilmeniz için bu işlemi nasıl yapabileceğini sizler için araştırdık. Sizde bu adımları uygulayarak İş Bankası hesabınızı kapatabilir ve banka ile olan ilişkinizi sonlandırabilirsiniz.

  Türkiye İş Bankası gibi köklü bir kurumun müşterisi iseniz ve banka hesaplarınızdan birini ya da birkaçını kapatmak istiyorsanız, bu makale ile birlikte fikir sahibi olmadığınız ya da bilgi eksikliği yaşadığınız İş Bankası hesap kapatma işlemleri hakkında, aradığınız her cevabı bulabilirsiniz.

  İş Bankası Hesap Kapatma

  Türkiye İş Bankası’nda bulunan hesaplarınızı kapatmak istiyor, ancak kendinize ait hesapların hangi işlemleri yerine getirerek kapatabileceğinizi bilmiyorsanız, İş Bankası hesabı internetten, mobilden, şubeden, müşteri hizmetlerinden nasıl kapatılır hemen öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz üzere Türkiye’nin özel sermayeli ilk bankalarından olan ve Cumhuriyet tarihi boyunca aralıksız hizmet sunan İş Bankası, son yıllarda dijitalleşme noktasında önemli adımlar atıyor.

  Gerek internet bankacılığı, gerekse de mobil bankacılık sistemleri ile yenilikleri Türk insanı ile buluşturan İş Bankası, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için de genel olarak ilk tercih oluyor. Hal böyle olunca milyonlarca müşterisi bulunan İş Bankası, zaman zaman kullanılmayan, hareketsiz bulunan ya da gerek görülmeyen hesapları kapatmanıza da yardımcı oluyor. Bugünün koşullarında İş Bankası internet bankacılığı, İş Bankası mobil bankacılık uygulaması (İşCep), İş Bankası şubeleri, hesaplarınızın bulunduğu İş Bankası şubesine ait faks numarası ve son olarak da İş Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

  İş Bankası İnternetten Banka Hesabı Kapatma

  İş Bankası, kredi kullanımı, kredi kartı talebi, hesap açma ve kapama işlemleri ve çok daha fazlasını internete taşıyalı oldukça uzun zaman oldu. Şubeye gitmeden banka hesabınızı kapatabileceğiniz İş Bankası, sizlere internetten banka hesabı kontrol etme, havale, EFT yapma ve birçok farklı hizmetin yanı sıra, gerek görmediğiniz hesapları kapatma konusunda da yardımcı oluyor. Eğer İş Bankası ana hesabınız dışında, fazladan vadesiz TL, vadesiz döviz, vadeli TL, vadeli döviz, altın hesabı gibi hesaplarınız mevcutsa, bu hesapları İş Bankası İnternet Bankacılığı ürününü kullanmak sureti ile yönetebilir ve isterseniz kapatabilirsiniz.

  İşlemi gerçekleştirmek için İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden isteğe bağlı olarak Ticari Şube ya da Bireysel Şube’ye giriş yapabilir, hesaplar sekmesini tıklayabilir, buradan ‘’Hesapları Düzenle’’ ile işlemlerinize devam edebilirsiniz. Bu bölüme ulaştığınızda ise fazladan bulunan hesabınızı seçerek, hemen ardından ‘’Hesabı Kapat’’ butonunu tıklayabilir ve isteğe bağlı olarak ana hesabınız dışındaki tüm hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Aynı işlem sırası ile İşÇep’ten gerçekleştireceğiniz işlemler sayesinde, yine mobil platformu kullanarak da İş Bankası hesap kapatma işlemlerinizi uygulayabilirsiniz.

  İş Bankası Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

  İş Bankası hesaplarınızı yönetmek için internet bankacılığı ya da mobil platformlar dışında, şubeden de hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Size en yakın İş Bankası şubesine başvurarak, dilediğiniz zaman hesabınızı kapatmakta özgürsünüz. Bunun için dilerseniz şubeden dilerseniz müşteri hizmetleri aracılığı ile banka hesabını kapatabilmeniz mümkündür.

  Ayrıca, hesabınızın bağlı bulunduğu İş Bankası şubesine faks yolu ile talimat göndererek, şubeye hiç uğramadan da hesaplarınızın kapatılmasına olanak sağlayabilirsiniz. Tüm bunların dışında, İş Bankası hesaplarınızı kapatmak için müşteri hizmetleri ile irtibat kurabilir ve 0850 724 0 724 numaralı hat üzerinden günün her anı hesap kapatma işlemi için talep oluşturabilirsiniz.

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.