Bankacılık

Türkiye Finans Kimin? Ortakları Kimlerdir?

Türkiye Finans Kimin? Ortakları Kimlerdir? Türkiye Finans bankasının kime ait olduğu birçok kişi tarafından merak edilen bir sorudur. Sahibi hakkında birçok kaynakta çok az bilgiye rastlanan bankanın ortaklarını ve sahibini araştırarak bu yazımızda derledik Suudi Arabistan National Commercial Bank ve Anadolu Finansın ortaklaşa sürdürdüğü Türkiye finans bank 28 Aralık 2005 tarihli Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunu kararı ile faaliyete geçmiş ve halen en güvenilir bankalar arasında müşteri ve yatırımcısıyla 81 İlde faal olarak hizmet vermektedir.

Milyonlarca müşteriye sahip olan Türkiye Finans ülkemizde uzun yıllardır bankacılık sektöründe faaliyet gösteren güçlü bir bankadır. Köklü bilgi birikimi ve deneyimini, ülkemiz katılım bankacılığının geleceğine adını yazdırma kararlılığı ve vizyonuyla “gelişim refleksine” çevirme başarısını göstermiş, öncü bir kurumdur.

Türkiye Finans Kimin?

%100 yerli sermaye ile kurulan ve 1991 yılında aktif hizmete bankacılık sektörü ile başlayan ve Anadolu Finans ismi ile bilinen Türkiye finans kimin sorusu 1991-2005 yılları arası Türklerin iken şimdi anonim şirket olarak hizmet veriyor. Katılım bankası olarak başarılı hizmet sunan Türkiye finans kime ait sorusuna en iyi cevap ortak bir yatırım bankası yönünde olmalıdır.

Büyük ortak olarak %60 hisseye sahip olan olarak değerlendirildiğinde Türkiye finans kimin Suudi Arabistan National Commercial Bank’a aittir denilebilir.

Türkiye Finans Nasıl Bir Banka?

Gerek Ortadoğu’daki potansiyeli gerekse geleceğe bakan katılımcı yüzüyle hedeflerini büyüterek, geliştirerek devam eden firmanın misyonu ve hizmet anlayışı ile kendini birçok bankadan ayıran Türkiye Finans müşterilerine her zaman hizmet verme amacı ile kurulmuş bir bankadır.

 • Müşteri odaklı hizmet
 • Teknolojik altyapı
 • İş ve hizmet yaklaşımında yenilikçi
 • Hızlı ve kesintisiz hizmet
 • Dijital ağda hizmet sınırsızlığı
 • Servis ve işlem çeşitliliği alanında hizmet vermenin gururunu taşıyor.

Dijital bankacılık hizmetleri ile sektördeki bankaları geride bırakan türkiye finans; mobil şube, engelsiz bankacılık, internet bankacılığı, ATM bankacılığı alanında başarılı hizmet vermekte ve güvenli bankacılık hizmeti ile müşteri gizliliğine azami dikkat etmektedir.

Türkiye Finans Sahibi ve Ortakları Kimlerdir?

2018 verileri doğrultusunda 81 il ve ilçeleri dahil olmak üzere 306 merkez ve ana şubesi olan ayrıca 3.661 personeli ile dev bir yatırımcı olan Türkiye finans güçlü ve tecrübeli bir yönetim kuruluna sahiptir. Alanında yıllardır faaliyet veren yetkililer bankayı vizyonu doğrultusunda hedeflere ulaştırabilmek için teknoloji yeniliklerini bankacılık sistemlerine adapte ederek müşterilerine güvenilir bir bankacılık deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır.

Türkiye Finans Yönetim Kurulu ve Ortakları

Türkiye finans katılım a.ş. bankasının en tepe yönetiminde Suudi Arabistan iş adamı Saeed Mohammed A. ALGHAMDI bulunmaktadır. Yönetim kurulunda ise halen başarıları ile hizmet veren

 • Murat AKŞAM
 • Eren GÜRA
 • Faisal Omar A. ALSAGGAF
 • Majed Hamdan A. ALGHAMDI
 • Meriç ULUŞAHİN
 • Müge​ ÖNER​ isimler bulunmaktadır. Bu veriler ışığında Türkiye finans kimlerin tarafından yönetildiği verisini paylaşmak faydalı olacaktır.

Bireysel, KOBİ ve Ticari alanlarda başarı, bilgi ve birikimi ile müşterilerine hizmet veren bu ana kadro ve diğer yardımcı kadro sayesinde banka müşterilerinden pozitif geri bildirimler almaktadır.

Bankanın CEO görevinde yani yöneticisi olarak Wael Abdulaziz Raies olup Türkiye finans kimlerin olduğu net olarak bilinmemektedir.

Katılım ve anonim şirketi vasfı olan Türkiye Finans’ı kim kurdu sorusuna en net cevap olarak tüm ortakları dahil olmak üzere The National Commercial Bank, Gözde Girişim Sermayesi Ortaklığı ve 582.485.366 katılımcısı ile dev bir aile kurulumundan bu yana ayakta tutmaktadır.

Uzun yıllardan beri bir başarı hikayesi ile bankacılık sektöründe başarılı ve sürdürülebilir şekilde devam eden Türkiye finans bankasının kurucusu, ortaklığı ve katılımcıları konusunda verilen bilgiler ışığında bu banka ile hizmet alış verişinde bulunabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinde güler yüzlü personeli, teknolojik projeleri, sosyal sorumluluk projeleri, sponsor oldukları etkinlikleri ile hep bir adım ilerde olan banka ile iletişim hemen sağlanır. 7/24 hizmet anlayışı ile hizmet veren firma kampanyaları ile de basında sürekli yer alır. İyi bankacılık hizmetinin adresi Türkiye Finans Bankasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu