Bankacılık

Vakıfbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bakiye sorgulama yollarını merak eden müşteriler hangi yöntemler ile hesaplarındaki bakiyeyi öğrenebileceğini merak etmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile bankalarda bu teknolojiyi müşterilerine sunuyor ve bakiye sorgulama dahil birçok bankacılık işlemlerini sürekli geliştiriyor. Peki bakiyesinini öğrenmek isteyen Vakıfbank müşterileri hesap bakiyesini nasıl sorgulayabilir?

Gün içinde binlerce bankacılık işlemi yapılmaktadır. Yaşanan yoğunluk nedeniyle bankacılık işlemleri yavaşlayınca insanlar, işlemlerini daha hızlı çözebilmek için farklı kanalları kullanma ihtiyacı hissederler. Elbette, bu ihtiyaç birçok soruyu beraberinde getirir. Örneğin birçok kişi hesap bakiye sorgulama işlemini nasıl yapacağını öğrenmek istemektedir. Vakıfbank, müşterilerine bankacılık hizmetlerinde hız ve kolaylık sağlayan bir bankadır. Bu yüzden müşterilerin tüm isteklerini hızlı çözebilmek adına her işlemde olduğu gibi sorgulama işlemlerinde de birçok alternatif geliştirmiştir.

Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama

Geleneksel yöntemlerden vazgeçmeyenler şube kanalıyla vakıfbank bakiye öğrenme işlemini yapabilir. Bunun için müşteriler kendilerine en yakın Vakıfbank şubesine giderek bu taleplerini iletirler. Şubeye ulaştıklarında sıra numarası aldıktan sonra müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve hesabında ne kadar para olduğunu öğrenmek istediğini söyleyebilir.

Hesap bakiyesi sorgulama işlemi için Vakıfbank müşteri temsilciniz sizden nüfus cüzdanınızı isteyecektir. Görevli ile bu belgenizi paylaştıktan sonra hızlı bir şekilde hesabınızı görüntüleyecek ve sizin hesabınızda ne kadar para olduğunu size söyleyecektir.

İnterneten Vakıfbank Bakiye Sorgulama

İnternet ile vakıfbank bakiye sorgulama işlemi için internet bankacılığı kullanılır. Bunu yapabilmeniz için internet şubesi giriş bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce online bankacılık yetkisi aldıysanız ama giriş bilgilerini hatırlamıyorsanız bankanın websitesine giderek şifremi unuttum adımı ile yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

İnternetten bakiyenizi öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Vakıfbank internet sitesi yani www.vakıfbank.com.tr adresine giriş yapılır.
  • Bankanın müşteriye vermiş olduğu internet bankacılığı şifresi girilir.
  • Buradan hesap bölümüne giriş yapılır.

Bu işlemle birlikte müşteri tüm hesap bilgilerini görebilir. Gelir ve gider durumlarını kontrol edebilir. İnternet bankacılığı şifresini unutanlar ise şifremi unuttum sekmesini tıklamalıdır. Bu tıklamayla şifre yenileme işlemi yapılabilir.

Telefondan Hesap Bakiyesi Sorgulama

İnternet bağlantısın olduğu akıllı telefonlarla hesap bakiyesi sorgulanabilir. Günün her saati sadece telefondan birkaç işlem yapılarak hızlı sonuç alınması mümkün. Akıllı telefon ya da tabletlerden play store ya da app store üzerinden Vakıfbank mobil aratılır.

Uygulama bulunduktan sonra bu uygulama söz konusu cihaza indirilir. Eğer müşteri daha önce mobil bankacılık şifresi almışsa bu şifre ile giriş yapılarak işlemler gerçekleştirilir. Ancak; müşterinin şifresi yoksa o halde müşterinin kendisi için bir mobil bankacılık şifresi oluşturması gerekir.

Mobil uygulama indirildikten sonra sol üstte yer alan menü bölümüne tıklanır. Bu bölümden hesaplarla ilgili tüm bilgilere ulaşılır. Bakiye sorgulama işlemleri de hızla gerçekleştirilir. Aynı zamanda diğer bankacılık işlemleri de bu uygulama ile rahatlıkla yapılabilir.

Müşteri Hizmetleri ile Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama

Vakıfbank çağrı merkezi 7/24 kesintisi hizmetiyle müşterilerinin isteklerine cevap vermektedir. Profesyonel müşteri temsilcileri, hemen her bankacılık işleminin hızlı bir şekilde sonuca ulaştırmaktadır. Vakıfbank bakiye öğrenme işlemi için öncelikle;

  • Vakıfbank 0850 222 07 24 numaralı çağrı merkezi aranır.
  • İsteyen müşteriler müşteri temsilcisine bağlanarak konu hakkında detaylı bilgi edinebilirler. İsteyen müşteriler ise tuşlama aracılığıyla bilgi alma şansına sahiptir.
  • Müşteri temsilcisine bağlanıldığında talep iletilir. Müşteri temsilcisinin sorduğu sorular yanıtlanır. Müşteri temsilcisi, müşterinin güvenliği için ek güvenlik soruları da sorabilir. Bu sorularında eksiksiz yanıtlanması gerekmektedir. Daha sonra müşteri temsilcisi detaylı bilgiyi müşteriye aktarır.
  • Çağrı merkezi arandığında sırası ile 3-2-2 tuşların basıldığı zaman son 30 gün içerisindeki tüm hesap hareketleri faks aracılığıyla elde edilebilir

Hesap hareketlerini e-posta ile almak isteyenler ise sırasıyla 3-2-1 tuşuna basarak bu hizmetten yararlanabilirler. Hesap sahibinin hareketleri müşterinin kayıtlı mail adresine gönderilecektir.

Vakıfbank SMS ile Hesap Bakiyesi Sorgulama

Vakıfbank bakiye sorgulama sms ile de yapılabilir. Elbette sms ile sorgulamanın yapılabilmesi için müşterinin Vakıfbank’a sms talimatı vermesi gerekir.

Bunun için Vakıfbank çağrı merkezi aranarak müşteri temsilcisi ile iletişime geçilir ve sms talimatı talebi iletilir. İsme kayıtlı olan telefon numarasından BAKIYE yazılır. Bu kısa sms 3401 numarasına gönderilir. SMS gönderildikten sonra hesap ve aynı zamanda ek hesaplara ait bakiye müşteriye anında iletilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu