Bankacılık

TEB Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Türk Ekonomi Bankası müşterileri telefon numarasını nasıl değiştirebileceğini öğrenerek hızlıca kayıtlı olan numaralarını değiştirebilirler.

TEB telefon numarası değiştirme isteğinizi nasıl yerine getirebileceğinizi öğrenmek için ziyaret ettiğiniz bu sayfada istediğiniz bilgileri hemen öğrenebilirsiniz.Telefon numarası güncelleme yöntemlerinin tamamını detaylıca araştırdık ve bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.Sizin için en uygun olan yöntemi kullanarak hızlıca TEB hesabınıza kayıtlı olan telefon numaranızı değiştirebilirsiniz.

Türkiye’de ki ilk bankalardan biri olma özelliğini taşıyan ve pek çok insanın bildiğinin aksine çok uzun yıllardır faaliyet gösteren TEB (Türk Ekonomi Bankası) tam 1927 yılından beri hayatımızda. İlk olarak Kocaeli’de hizmete başlayan ve adı 1927 yılından 1982 yılına dek Kocaeli Halk Bankası olarak kalan banka, 1982’den bu yana yoluna Türk Ekonomi Bankası ya da kısaca TEB adı altında devam ediyor. BNP Paribas Group ile kurduğu ortaklık ile birlikte Türkiye’nin bankacılık devleri arasına giren TEB, son yıllarda CEPTETEB ile dijital çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Hali hazırda internet bankacılığı ile birlikte CEPTETEB ile kolay bankacılık işlemleri sunmakta olan Türk Ekonomi Bankası, bu hizmetleri çeşitli onay aşamalarından sonra kullanıma açıyor.

Örneğin, şifre oluşturmanıza rağmen her girişte telefonunuza iletilecek bir SMS kodu ile giriş yapabileceğiniz internet bankacılığı ve CEPTETEB uygulaması, bu konuda bir hayli güvenilir. Ancak, söz konusu giriş işlemleri için telefon numaranızı sürekli güncel tutmak zorundasınız. Peki, ya güncel değilse?

TEB Telefon Numarası Değiştirme

TEB ile bankacılık hizmetlerinden faydalanabilmek ve dijital platformlarda işlem yapabilmek adına, telefon numarası güncel olmayan bireyler, numaralarını nasıl güncelleyebilir ve telefon numaraları nasıl değiştirilir? Bu konuda üç farklı seçim yapabilme şansınız ve güncelleme, değişiklik yapma şansınız bulunmaktadır. Şanslar, bir kotasyona uğramaksızın, üç farklı işlem kanalından sağlanıyor.

TEB hesaba kayıtlı telefon numarası değiştirme kanalları ; ATM üzerinden numara değiştirme, Müşteri Hizmetleri üzerinden numara değiştirme ve son olarak da şubeden numara değiştirme olarak sınıflandırılabiliyor. Şimdi kısa da olsa üç işlemi nasıl sağlayabileceğiniz ve numaranızı bu üç farklı işlem kanalından nasıl değiştirebileceğinizi inceleyelim.

ATM’den Telefon Numarası Değiştirme

Herhangi bir banka ATM’sinden farklı olmaksızın, sadece menü üzerinde yer alan isimlendirmelerin farklılığından kaynaklı olarak, TEB ATM’leri üzerinden de telefon bilgilerinizi değiştirmeniz ya da güncellemeniz mümkündür. ATM’den yapacağınız telefon numarası güncelleme işlemleri ya da tam bir değiştirme işlemi için bankamatik kartınızın yanınızda bulunması gerekliliği ise bir ön şart.

Kartlı işlem gerçekleştirebilmek adına, size en yakın TEB ATM’sine giderek, burada bankamatik kartı ve şifreniz ile giriş yapmanız gereken hesabınıza ulaşın. Hemen ardından, karşınıza açılacak panelde ‘’Diğer İşlemler’’ yolunu izleyin ve kişisel bilgiler kısmına ulaşın. Son olarak, Bilgi Güncelleme paneline giriş sağlayın ve telefon numarası yolunu takip edin. Artık yeni telefon numaranızı bu noktadan değiştirebilir ya da güncelleyebilirsiniz.

TEB Müşteri hizmetleri ile Telefon Numarası Değiştirme

Müşteri Hizmetleri, pek çok banka gibi TEB için de en kolay ve yorulmaksızın yerine getirilebilen işlemlerin gerçekleştiği noktadır. Müşteri Hizmetleri opsiyonunu tercih etmek koşulu ile telefon numarası güncelleme işlemi, bu kanal üzerinden gerçekleştirilebiliyor ve talebiniz üzerine numara değiştirme işlemi bu noktadan da yapılabiliyor.

TEB için çağrı merkezi numarası  olan 0850 200 0 666  müşteri hizmetleri hattı ile  yılın her günü kesintisiz bir biçimde 24 saat hizmet sunuyor.

TEB Şubeden Telefon Numarası Değiştirme

Yapılan araştırmalara göre, Türkiye’nin özel sermayeli bankaları arasında hacimsel olarak en büyük 10. bankası olan TEB, toplamda 460’tan fazla şube üzerinden işlem imkânı sağlıyor. Müşteri Hizmetleri ile hengame yaşamak istemiyor, daha uğraşsız bir hizmet almak istiyorsanız, size en yakın şubeden TEB telefon numarası güncelleme işlemlerinden faydalanabilir, numara değiştirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dolduracağınız tek bir talep formu ile bu işlem yalnızca iki dakikanızı alacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu