Kredi Kartları

Finansbank Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

Her banka müşterisinin yaşayabileceği gibi Finansbank müşterileri de zaman zaman kredi kartı bloke durumu ile baş başa kalabiliyor ve ilgili engeli ortadan kaldırma konusunda sorunlar yaşayabiliyorlar. Finansbank kredi kartlarında yaşanan bloke problemini ortadan kaldırmak için neler yapılması gerektiğini bu makalede bulabilirsiniz.

Gündelik hayatınızı yaşarken karşılaşabileceğiniz kredi kartı bloke sorunu, zaman zaman can sıkmak için bire birdir. Harcama yapmaya çalışırken, kredi kartı ile online alışveriş yaparken ya da duyduğunuz nakit ihtiyacını sağlamaya çalışırken karşılaşabileceğiniz bu problem, birkaç sebepten oluşabilmektedir. Peki, bu sebepleri elimine etmeyi ve kartı tekrar aktif hale getirmeyi nasıl sağlayabilirsiniz? İşte detaylar…

Finansbank Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

QNB Finansbank, Türkiye’de en çok tercih edilen özel sektör bankalarından biri. Finansbank kullanıcıları veya bir başka deyişle banka müşterileri, ilgili kart blokesi problemleri ile baş başa kaldıklarında, bu problem nasıl kaldırılır diye düşünmekteler. Yaşanan problemin kaynağı, müşteri hizmetleri ya da şubeden öğrenilebilirken, problemin tespit edilmesi sonrasında farklı çözümler ile kartta bulunan bloke kaldırılabiliyor.

Finansbank kredi kartı bloke durumunu oluşturan sebepler ise şöyle:

  • Finansbank kredi kartı hesap özeti borcunun ödenmemesi
  • Finansbank kredi kartı asgari borç tutarının ödenmemesi
  • Finansbank banka hesaplarına ilişkin e-haciz bulunması
  • Tarafınızdan yapılan kayıp/çalıntı ihbarı
  • Şüpheli işlem bildirimi

Peki, tespit edilen bloke problemi ortadan nasıl kaldırılır ve kart nasıl tekrar aktif hale getirilir?

Finansbank Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

Finansbank kredi kartı borcunuzu ödememiş olmanız, kart blokesi kaldırma işlemine gerek duyulan bir ortam yaratacaktır. Bunun dışında, e-haciz gibi hesaplarınızın toplu şekilde bloke edilmesine sebep olan bir durum ya da tarafınızdan yapılan kayıp veya çalıntı kart ihbarı da kredi kartınıza bloke uygulanmasına sebep olacaktır. Tüm bu mücbir sebeple dolayısı ile Finansbank kredi kartınızın bloke durumunu kaldırmak için öncelikle sebebin de ortadan kalkmış olması gerekecektir.

Bloke durumlarında, sorun borç ödemesi ise kartınıza ait kredi kartı hesap özeti borcunu ödeyebilir ve blokeyi kaldırabilirsiniz. E-haciz durumlarında, haciz olunan tutarın tahsilatının yapılması için banka hesabınızın yeterli düzeyde bakiyeye yükseltilmesi ve haczedilen tutarın ödenmesi gerekecektir. Son olarak, kayıp/çalıntı ihbarında bulunduğunuz kredi kartınızı bulduysanız, iptal edilmemiş olması durumunda blokesini kaldırabilir ve yine şüpheli işlem bildirimi şüphenizden kurtuldu iseniz, bu durumda da bloke kaldırma talebini müşteri hizmetlerine ‘’0850 222 0 900’’ numaralı hattan geçebilirsiniz. Tüm bu sebeplerin ortadan kalkması halinde bloke kaldırma süreci banka tarafından başlatılacaktır.

Finansbank Kart Blokesi Ne Zaman Kalkar?

Finansbank kart blokesi, karta bloke uygulanmasına sebep olacak nedenlerin ortadan kalkması ile bertaraf edilir ve çoğu zaman müşteriler tarafından bu sebebin ortadan kalkması ile ‘’bloke ne zaman kalkar?’’ şeklinde sorulara vesile olan yeni bir sürece girer. Bu süreç, bankanın kredi kartı üzerinde bulunan blokenin kaldırılmasına dair uyguladığı standart bir süreçtir.

Finansbank kredi kartı kullanımınız konusunda bir aksaklık yaşadıysanız, blokeye sebep olan bir durum söz konusu olduysa ve bu durumu ortadan kaldırmanıza rağmen kartınızı kullanamıyorsanız, ne yazık ki bankanızın uygulayacağı bloke kaldırma süresi beklemeniz gerekecektir. Kartınız üzerinde bulunan bloke hâli ve kartın kullanıma açılması için gerekli olan süre, Finansbank söz konusu olduğunda ortalama 24 saattir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu