Kredi Kartları

Yapı Kredi Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Yapı Kredi Bankası ile World kart sahibi olmak ayrıcalıktır. World kart, Türkiye’nin dört bir yanında geçerliliği bulunan ve yüksek taksitler ile alışveriş yapma imkânı tanıyan bir kart türü. Peki, ya Yapı Kredi Bankasının kredi kartı olan World kart blokeye düşerse ve bloke kaldırma işlemi hakkında fikriniz yoksa? Bu tür durumlarda suçu bankada aramak yerine, öncelikle kartın neden bloke olduğuna dair fikir yürütebilmelisiniz.

Yapı Kredi A.Ş. ile gerçekleştirdiğiniz finans ve bankacılık işlemlerinde, banka günün 24 saati ve haftanın 7 günü boyunca hizmet sağlamaktadır. Kredi kartınızın bloke edilmesine ilişkin bir soru veya sorun yaşıyorsanız, bu durumda banka ile irtibat kurmak için haftanın her günü ve günün her saati iletişim sağlayabilirsiniz. Yapı Kredi’de kart blokesi nasıl kaldırılır? Şimdi gelin bu sorunun cevabını inceleyelim.

Yapı Kredi Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Yapı Kredi Bankası müşterileri, kart blokesi sorunu yaşıyor olmaları halinde, ilgili kartın blokesi nasıl kaldırılır diye düşünmekteler. Ancak, bir kredi kartında oluşan bloke problemi, düşünüldüğü kadar zor bir şekilde çözüme ulaşmıyor. Zira problemin ortaya çıkış sebebi, kartınız çalınmadı ise mutlak bir suretle ortadan kalkma özelliğine sahip. Bu doğrultuda Yapı Kredi Bankası tarafından sizlerin kullanımı için tahsis edilmiş ve belirli limitler çerçevesinde işlem yapabileceğiniz kredi kartları, bloke olmaları halinde yapı kredi kredi kartı blokesi kaldırma işlemi için öncelikle şu sebeplerin ortadan kaldırılması gerekiyor:

  • Kartınızın gecikmede olan tüm borcunu sıfırlayın.
  • Kredi kartınızın şüpheli işlem bildirimini, müşteri hizmetlerini arayarak düzeltin.
  • Kredi kartınızın kayıp ihbar bildirimini, müşteri hizmetlerini arayarak düzeltin.
  • E-Haciz gibi durumlar karşısında, hacze konu olan tutarı bankanız üzerinden karşı tarafa ödeyin.

Tüm bu aksiyonlar neticesinde, kredi kartınız üzerinde bulunan bloke sebebini tamamen ortadan kaldırmış olacaksınız.

Yapı Kredi Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

Yapı Kredi A.Ş. ile yaşadığınız kredi kartı blokesi sorunu neticesinde, ortaya çıkan blokeyi kaldırma işlemi sağlamak adına bir önceki adımda, ilgili sebepleri sıralamış ve ödemelerin ya da taleplerin düzenlenmesi gerektiğini iletmiştik. Eğer, yukarıdaki problemlerden herhangi birini yaşadıysanız ve sonrasında ödeme ya da talep yolu ile düzenleme gerçekleştirdiyseniz, bu adımda kartın blokesinin nasıl kaldırılacağını öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası, kartınız ile ilgili olarak doğan bloke problemlerinde, banka sisteminin otomatik aksiyon alması ile kartınızı bloke eder. Eğer ödeme tarihleri ve vadesinde ödeme yapmazsanız, bu durumda ödemeye bağlı olarak kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Ancak, söz konusu durum kendi talebiniz üzerine bloke edilen kart ise bu durumda 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri hattından bloke talebinizi kaldırabilirsiniz. Bu aşamadan sonra ise bankanın standart işleyişi içerisinde, kartın üzerinde bulunan blokeyi kaldırmayı beklemeniz gerekecektir.

Yapı Kredi Kart Blokesi Ne Zaman Kalkar?

Yapı Kredi bankasına olan borçlarınızı ödediyseniz ya da kart blokesi kaldırma talebinizi müşteri hizmetlerine sunduysanız, banka tarafından bloke ne zaman kalkar diye düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Zira bu durumlarda bankalar kredi kartı üzerinde bulunan blokeleri anında kaldırmazlar. İşlem yoğunluğuna bağlı olarak geçen süre içerisinde, kart borcunun sıfırlanması gün sonlarına ve sonraki işlemlere bağlı olarak zaman alabilir Yapı Kredi Bankası söz konusu olduğunda, kartınız üzerindeki blokenin iş günleri içerisinde 24 ilâ 48 saat aralığında kalkacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu