Bankacılık

Halkbank Cepbank İptali Nasıl Yapılır?

Halkbank cepbank iptal etme hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırladığımız bu makalemizde telefondan ve bilgisayardan nasıl iptal edebileceğinizi göstereceğiz. Şubeden iptal etme konusunu ise anlatma gereği duymadık çünkü yapmanız gereken tek şey Halkbank şubesine giderek cepbank iptal etmek istiyorum demeniz yeterli olacak. Telefondan, müşteri hizmetleri yada internet şubesinden yapacağınız iptal işlemleri ise biraz detaylı olacağı için bunu 3 başlık altında sizinle paylaşacağız.

Cepbank kartsız para transfer etmek isteyenlerin kullandığı bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde banka müşterisi yada müşteri olup kartı olmayan kişilere çok düşük komisyon ücretleri ile para göndermeniz mümkün. Transfer telefon numarası ile yapılıyor yani birine cepbank yapmak istiyorsanız alıcının telefon numarasını bilmeniz yeterli olacaktır. Güvenlik sorunları ise tamda bu noktada başlıyor. Birçok gönderici para transfer etmek isterken alıcı numarasına yanlış telefon numarası yazıyor ve para farklı kişilere gidiyor. Böyle durumlarda halkbank cebe havale iptali ile paranızı geri almanız mümkün ve çok basittir.

Halkbank Müşteri Hizmetleri ile Cepbank İptal Etme

Çağrı merkezini arayarak halkbank müşterileri yapmış oldukları birçok işlemi yönetebilir ve yaşadıkları sorunları giderebilirler. Şubeden yapabildiğiniz tüm işlemleri canlı destek alarak operatörler ile de yapabilirsiniz. Cepbank iptal etme de destek alabileceğiniz konulardan biri. İptal başvurusunda bulunmak için 0 850 222 0 400 numarası olan Halkbank müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

Halkbank cepbank iptali için operatöre telefon numarasını söyleyerek bu numara yaptığım cepbank işlemini iptal etmek istiyorum demeniz sürecin başlaması için yeterli olacak. Bu görüşmede operatör güvenlik teyidi amacı ile sizden bazı bilgilerinizi isteyebilir. Çekinmeden söyleyebilirsiniz, görüşmeden sonra ise iptal edilen cepbank ile yaptığınız para gönderimi hesabınıza tam tutarı ile iade edilecektir.

Halkbank Telefondan Cepbank İptal Etme

Bu yöntemi kullanarak cebe havale iptali yapabilmek için Halkbank internet bankacılığı şifrenizi hatırlıyor olmanız gerekmektedir. Eğer hatırlamıyorsanız maalesef bu işlemi yapamazsınız. Şifrenizi biliyorsanız uygulama mağazasına giriş yaparak Halkbank diye aratın ve bankanın resmi mobil şube uygulamasını indirin.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları sırası ile uygulayarak gönderdiğiniz parayı geri alabilirsiniz.

  • Menü’den Para İşlemeleri Kategorisini açın
  • Cepbank işlemlerini seçin
  • İptal etmek istediğiniz cepbank işlemini işaretleyin.
  • İptal et diyerek paranızı geri alabilirsiniz.

Halkbank cepbank iptal edebilmek için yapmanız gerekenler bu kadar.Paranız anında size geri teslim edilecektir. Eğer bu adımları uygulamakta herhangi bir problem yaşarsanız Halkbank şubelerini ziyaret ederek problemlerinizi hızlıca çözebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu