Bankacılık

Akbank Cepbank İptali Nasıl Yapılır?

Akbank cebe havale iptali genellikle birçok banka müşterisinin merak ettiği gibi akbank müşterileriler tarafından da merak edilmektedir. Kartsız ve bankasız para gönderip çekmemize imkan sağlayan cepbank işlemleri hayatımızın her anında büyük kolaylık sağlıyor. Bu yol sayesinde şehir dışında bile olsanız para gönderebilir ve atmden kartsız şifresiz para çekebilirsiniz.

Peki bu kadar büyük kolaylık sağlayan cepbank ile para transferi nasıl çalışır?

Sistemin alt yapısı telefon numaraları üzerine kuruludur. para göndermek istediğinizde aslında bir telefon numarasına para gönderirsiniz ve alıcıya atmden para çekebileceğine dair sms gider. Bu sayede kredi kartı olmadan sadece telefona gönderilen sms ile para çekilmesine imkan sağlayan cepbank yanlış kişilere para gönderilmesi durumunda paranın kaybolmasına neden olabilir.Bu gibi durumlarda hemen gönderdiğiniz cebe havaleyi iptal etmeniz gerekmektedir.

Akbank Müşteri Hizmetleri ile Cepbank İptal Etme

Çağrı merkezi aracılığı ile yapmış olduğunuz transferleri iptal etmek hızlı bir çözüm olabilir. Bunun için hızlıca Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 25 25 numarası ile müşteri temsilcinize ulaşabilirsiniz. Bu numarayı ararken eğer varsa imkanınız bankaya kayıtlı cep telefonundan aramanız operatöre daha hızlı bağlanmanızı sağlayacaktır.

Operatöre aktarıldıktan sonra Akbank cepbank iptali yapmak istediğinizi belirtiniz. Akbank müşteri temsilcisi sizden kime ve ne zaman, ne kadar para gönderdiğinizi soracaktır. Bu sorulara yanıt verdikten sonra iptal başvurunuz alınacak ve genellikle bir kaç dakika içerisinde gönderdiğiniz para hesabınıza geri iade edilmektedir.

Akbank Telefondan Cebe Havale İptal Etme

Transferlerinizi iptal edebilmeniz için telefondan yapabileceğiniz 2 farklı iptal başvurusu vardır. Biri müşteri hizmetleri ile iptal etmektir ve bunu nasıl yapabileceğinizi yukarıda paylaştık. Bir diğer yöntem ise mobil uygulamayı kullanarak iptal etmedir. Bu birinci yola kıyasla çok daha hızlı gerçekleşmektedir ancak uygulamaya giriş yapabilmek için internet bankacılığı şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.

Akbank cebe havale iptali yapabilmek için telefonunuza uygulama indirme mağazasından Akbank mobil uygulamasını indirin. Tc kimlik numarası ve internet bankacılığı şifrenizi yazarak giriş yaptıktan sonra menüde bulunan para transferleri sayasını ziyaret edin. Açılan sayfada cepbank yada cebe havale işlemlerini seçin. Bir sonraki ekranda karşınıza yapmış olduğunuz cepbank işlemleri gelecektir. Eğer alıcı henüz parayı çekmediyse Akbank ile son yaptığınız cepbankı iptal edebilirsiniz. Bunun için işlemi işaretleyerek iptal et demeniz yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu