Kredi Kartları

Kredi Kartı ile Altın Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile altın alma son zamanlarda taksitle altın almak isteyen bireylerin en sık kullandığı yöntemlerden biri. Altın değerlenmesi ve ekonomik şartlar nedeniyle peşin para vermek istemeyen bireyler kuyumculardan taksit ile altın alma yaparak 6 ay yada 12 ay taksitler ile altın parasını ödemek istiyor. Böylece hem düğün veya gün gibi organizasyonlar için istedikleri altını alacak hemde nakit sıkıntısı çekmeyeceklerdir.

Tüketicilerin en değerli yatırım aracı olan altına yönelmesi ve bu konuda fiziki altın biriktirmek istemesi, kart kullanıcılarının şu soruyu sormasını gerektirmiştir, kredi kartı ile altın alma Bu konuda birçok alımın kredi kartından yapılması, altın alırken tüketicilerin komisyon ödemek zorunda olup olmadığı konusunda kararsız kalmasına sebep olmuştur. Artık kuyumcu firmaları tarafından kredi kartından altın alımına teşvik etmek amaçlı, komisyonsuz olarak alım imkânı sağlamıştır. Taksit ve peşin fiyatına birçok seçenek sunan kuyumcu firmaları, kredi kartı ile altın alımını artırmaktadır.

Kredi Kartıyla Altın Nasıl Alınır?

Kredi kartınızdan altın almak adına öncelikle kuyumcu firmalarının şartlarını incelemekte fayda var. Birçok firmanın göz önünde bulundurduğu, müşterilerin geri dönmemesini sağlamaktır. Bu anlamda kolaylık yapan firmalar, müşteri kaybının önüne geçer. Birçok tüketici artık güvenlik nedeniyle nakit para taşımıyor. Kredi kartı harcamalarını yapan tüketiciler, her ihtiyaçlarını kartla halletmek istiyor. Bu yüzden kredi kartı kabul eden kuyumculardan kredi kartı ile altın alma bireyler için oldukça mantıklı bir yol.

Kredi kartıyla altın almak için;

  • Kuyumcu firmalarını incelemek
  • Komisyon farkına bakmak
  • Faiz oranına bakmak
  • Taksit seçeneğine bakmak
  • Kredi kartıyla işlem yapan firma bulmak

Tüm bu işlemlerden sonra sizlere uygulanan fiyatlarda kredi kartınızla altın alabilirsiniz. Kredi kartınızdan aldığınız altını daha sonra bankanız üzerinden taksitlere bölebilirsiniz.

Taksit ile Altın Satan Kuyumcular

Kredi kartınızla altın almanız kuyumcu firmaları dışında birçok alternatifi vardır. Altın her geçen dönem değeri yükselen en güvenilir yatırım aracı olarak karşınıza çıkıyor. Altın hesaplarınıza altın aktarımı yapabileceğiniz gibi fiziki altın almanız mümkün. Bu sayede kredi kartı ile altın satan kuyumcular haricinde mağazalardan veya intenet sitelerinden altın almanız mümkün hale geliyor.

Kredi kartınızla;

  • Kuyumcu firması e-ticaret sitesi
  • Alışveriş siteleri
  • Büyük e-ticaret pazarları
  • Mağazalar

Bu kanallardan altın alışverişinizi yapmanız mümkün. Bazı alışveriş e-ticaret sitelerinde yer alan markalar, uygun ve indirimli fiyatlarla altın satışı yapıyor. Vergi ve her şey dâhil fiyat sunan firmalara altının değerinin çok üstünde bir fiyat ödemenize gerek kalmıyor.

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Almak

E-ticaret siteleri üzerinden altın almak için promosyon kodunuzu kullanmanız mümkün. Altın kampanyalarından faydalanabilir ve e-ticaret sitesi üzerinden güvenli ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca birçok maden rafineri firması üzerinden daha uygun fiyata altın alabilirsiniz. Sigortalı olarak gönderilen altının, kargo sırasında kaybolma ihtimali yok.

E-ticaret sitesinden ziynet, yatırımlık ya da külçe altın almak çok kolay. Birçok firma fiyatlarını karşılaştırabilir, mağaza mağaza gezerek yorulmanıza gerek kalmadan istediğiniz altını daha uyguna alabilirsiniz. Altın işçilik maliyetine göre bazen ciddi anlamda fiyat farkı oluşturabilmektedir. Altını, alırken kazanmanız sizin için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. E-ticaret sitesinden kredi kartınızda güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Taksit ile Altın Alınabilir mi?

Dijital dünyada her şey kredi kartı ile ödenmekte ve zamanla kripto paraların yerini alması beklenmektedir. Hal böyle olunca yeni sisteme ayak uydurmak işletmelere düşen görevler arasındadır. Peki, kredi kartı ile altın alma güvenli mi ? Kredi kartıyla altın alınabildiği gibi, taksit seçenekleri ile altın almanız da mümkün. Taksit oranı kadar banka komisyonu ödemeniz halinde altın alabilirsiniz.

Bir diğer alternatif ise kar marjınızı yükseltmeniz adına, kredi kartınızdan yaptığınız altın alışverişinizi bankanızdan ötelemeniz ya da daha uyguna taksitlendirmenizdir. İki alternatifi de değerlendirerek, zarar etmemeniz mümkün. Yatırımlık altın almanız halinde kredi kartıyla almanız her halükarda avantajlı olur. Altının yıl bazında büyüme oranı oldukça fazladır. Bazen iki katına ulaşabilecek fiyat farklılıkları yaşanabiliyor. Günümüzde, gelmiş geçmiş en değerli maden altındır. Artık değerli madenler arasında fiziki külçe olarak kredi kartıyla alabileceğiniz; platin, gümüş ve paladyum madeni bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu