Belediye Yardımları

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama2022; Ardahan Belediyesi yardım başvurusu sayesinde yoksul vatandaşların da bazı gereksinimleri hızlı bir şekilde giderilmektedir. Ardahan Belediyesi, erzak ve nakit para yardımları sayesinde vatandaşlarının daha rahat yaşamasına olanak sağlamaktadır. Ardahan Belediyesi yardım başvurusu, pek çok sosyal yardım hizmetini de içerisinde barındırmaktadır.

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu için birtakım şartların da sağlanıyor olması beklenir. Ardahan Belediyesi yardım başvurusu 2022 rehberinde yer alan bu şartlar yazımızda da yer almaktadır. Siz de Ardahan Belediyesi’nin yardımları hakkında kapsamlı bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ardahan Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu yapmak suretiyle pek çok sosyal yardım hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ardahan Belediyesi’nin sosyal yardım birimleri yapılan her başvuruyu titizlikle incelemektedir. Ardahan Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan kişiler eğer uygun görülürlerse yardım hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirler. Ardahan Belediyesi yardımları da aşağıda verildiği gibidir:

 • Gelir durumu asgari gelir düzeyinin altında olan kişilere erzak ve nakit para yardımları
 • Şehit ve gazi yakınlarına yardım hizmetleri
 • Engelli ve hasta bireylere yardımlar
 • Yaşlı kimselere yönelik çeşitli yardımlar
 • Öğrencilere yönelik yardımlar
 • Kira ve yakacak yardımları
 • Pandemiden etkilenen kişilere yönelik yardımlar
 • Gıda kolisi ve sıcak yemek dağıtımı
 • Doğal afet, kaza ya da yangın gibi durumlardan etkilenenlere yönelik yardımlar

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu yaparak yukarıda bahsi geçen sosyal yardımlardan faydalanmak mümkündür. Ardahan Belediyesi’nin sosyal yardımları hem sürekli hem de süreli olarak belli dönemlerde verilmektedir.

Ardahan Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan kişilerin bazı şartları da sağlıyor olmaları beklenir. Bu şartların da başında başvuru sahibinin gelir durumu yer alır. Buna göre eğer aylık geliriniz asgari gelirin de altında ise o zaman yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurular için de yoksulluk belgesi almanız şarttır.

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu için aynı zamanda ikamet adresinizin de Ardahan olması şartı aranır. Ardahan il sınırlarında ikamet eden kişiler belediye yardımlarına başvuruda bulunabilir. Ardahan Belediyesi yardım başvurusu için talep edilen diğer şartlar da aşağıdaki listede verilmiştir:

 • Şehit ve gazi yakını olmak
 • Evin geçimini sağlayan kişinin askerde ya da cezaevinde olması
 • Bebek sahibi olup maddi zorluk çekiyor olmak
 • Doğal afet, kaza ya da yangın gibi durumlardan etkilenmiş olmak
 • Hasta ya da engelli olmak
 • Kimsesiz olmak
 • İşsiz olmak
 • Yaşlı olmak

Yardım başvurusunda bulunmak için yukarıdaki kriterlerden de bir tanesini karşılıyor olmanız beklenir. Ardahan Belediyesi, kimsesiz ve yaşlı kimselerin başvurularını öncelikli olarak değerlendirme altına almaktadır.

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu konusunda belediye size iki farklı seçenek sunar. Bunlardan ilki bizzat yüz yüze yardım başvurusunda bulunmaktır. Buna göre de Ardahan Belediyesi’nin yetkili yardım birimleri ile görüşmek yeterli olacaktır. Ardahan Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü başvuruları değerlendirme altına almaktadır.

Ardahan Belediyesi, online olarak da başvuru yapma hakkı tanır. https://online.ardahan.bel.tr/ebelediye/ linkinden belediye yardımlarına başvurmak mümkündür. Aynı zamanda https://www.ardahan.bel.tr/iletisim linkinden de farklı alanlarda yardım talep etmek söz konusudur.

Ardahan Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu konusunda atılması gereken adımların başında başvuru formunun doldurulması gelir. Yardım başvuru formuna da hem online olarak hem de yetkili birimler ile yüz yüze görüşerek ulaşmak mümkündür. Başvuru formunu doldurmak belediye yardımları için atılması gereken en önemli adımlardan biridir.

Ardahan Belediyesi’nden yardım almak için başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak gerekir. Aynı şekilde formda yer alan soruların da kesinlikle doğru yanıtlar verilerek doldurulması önemlidir.

Ardahan Belediyesi’nden yardım almak için formdaki sorulara özenle cevap vermeniz beklenir. Başvuru formundaki sorular da genel olarak kimlik, adres, iletişim ve gelir durumu bilgileri ile ilgilidir.

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu, 2 hafta ile 4 hafta arasında neticeye bağlanabilir. Fakat başvuru sahiplerinin bu süreçte başvurularını sorgulama hakkı da bulunmaktadır. Başvuru durumu hakkında bilgi almak isteyen kişiler yetkili birimlerin temsilcileri ile görüşebilirler. Bunun yanı sıra sorgulama yapmak için belediyenin web sitesi de kullanılabilir.

Ardahan Belediyesi, bazı sabit telefon hatları aracılığı ile de sorgulama hizmeti sunar. Belediyenin bazı birimleri yalnızca yardım başvurusu hakkında bilgi vermek için oluşturulmuştur. Dolayısıyla başvuru yaptıktan bir müddet sonra başvurunuzun ne durumda olduğunu rahatça öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu için belediye birimlerinin atamış olduğu bazı telefon numaraları vardır. Bu telefon numaraları aracılığı ile sosyal yardımlar hakkında kapsamlı bilgi almak mümkündür. Yine aynı numaraları kullanarak yardım başvurunuzu sorgulamanız da söz konusu olacaktır.

Ardahan Belediyesi, 0 478 211 30 52 numaralı hat aracılığı ile başvuru sahiplerine ve adaylara gereken bilgileri verecektir. Bunun yanı sıra 153 Beyaz Masa Çağrı Merkezi üzerinden de yardımlar hakkında bilgi almanız mümkündür. Beyaz Masa, yalnızca Ardahan Belediyesi için değil tüm iller için geçerli olan bir numaradır.

Ardahan Belediyesi Gıda Yardımı

Ardahan Belediyesi, gıda yardımı hizmetlerinde de tüm yoksul durumda olan vatandaşlara yetebilmeye çalışır. Belediyenin gıda yardımı hizmetleri de iki farklı gruba ayrılır. Buna göre ilk olarak sıcak yemek dağıtımı hizmetinden bahsetmek gerekir. Sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yardımları genellikle kimsesiz, hasta ve yaşlı kimselere verilir. Belediye görevlileri muhtaç durumda olan kişilere her gün sıcak yemek ve ekmek dağıtımı hizmeti sunar.

Bir diğer yardım türü de gıda kolisi dağıtımıdır. Bu hizmet dönem dönem verilebildiği gibi düzenli olarak da verilebilir. Gıda kolisinde temel mutfak ihtiyaçları yer alır. Baklagil, şeker, un, yağ ve çay gibi uzun süre bozulmayacak türden besinlere yer verilir. Ardahan Belediyesi, gıda kolisi dağıtımına Ramazan ve Kurban bayramı dönemlerinde daha fazla ağırlık vermektedir.

Ardahan Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu yaparak aynı zamanda gıda yardımı için de talep oluşturmak mümkündür. Gıda yardımları için başvuruda bulunurken de gelir durumu esas alınır. Buna göre yoksul durumda olan kişiler gıda yardımları için başvuru yapmak hakkına sahiptir. Gıda yardımları için de ilk önce bağlı bulunulan muhtarlıktan yoksulluk belgesi almak gerekir.

Ardahan Belediyesi’nin gıda yardımı hizmetinden gelir durumu düşük olan kimseler faydalanabilir. Bunun için de yoksulluk belgesi ile birlikte yardım başvuru formunun da ilgili mercilere beyan edilmesi şartı aranır. Yetkili mercilerin yaptığı incelemeler sonucunda eğer uygun görülmüş ise yardım dağıtımına başlanır.

Ardahan Belediyesi Yardım Kolisi

Ardahan Belediyesi erzak kolisi olarak da bilinen yardım kolisi hizmeti, en sık tercih edilen yardımlardan biridir. Ardahan Belediyesi de dönem dönem yardım kolisi dağıtımı sunmaktadır. Yardım kolilerinde bir evin temel ihtiyaçları yer alır. Yalnızca mutfak gereksinimleri ile sınırlı olmayan bu yardımlar arasında hijyen ürünleri de bulunur. Hatta eğer talep edilirse yardım kolisinde kıyafete de yer verilebilir.

Ardahan Belediyesi erzak yardımı başvurusu için de benzer süreçler işler. Bu tür yardımlarda her zaman ilk iş olarak başvuru sahibinin gelir durumuna bakılır. Yoksulluk belgesi ve yardım başvuru formu ile başvuru sürecini başlatmak da söz konusu olacaktır.

Ardahan Belediyesi Yardım Parası

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu yaparak yardım parası da talep edilebilir. Ardahan Belediyesi yardım başvurusu içerisinde yer alan yardım parası hizmeti de en popüler hizmetlerden biridir. Yardım parası, yoksul ve muhtaç durumda olup Ardahan il sınırlarında ikamet eden vatandaşlara verilir.

Ardahan Belediyesi, her sene pek çok kişiye düzenli yardım parası hizmeti sunmaktadır. Bu tür yardımlar genellikle uzun süreli yardımlardır. Özellikle de Ramazan ve Kurban bayramı dönemlerinde pek çok aileye belediye tarafından yardım parası hizmeti verilmektedir. Yardım parası alabilmek için de yoksulluk belgesine sahip olmak şarttır.

Ardahan Belediyesi Süt Yardımı

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu içerisinde şu an için aktif olarak verilen bir süt yardımı hizmeti bulunmamaktadır. Süt yardımları şimdilik yalnızca İstanbul, Ankara ve Antalya belediyeleri tarafından verilen bir hizmettir. Yine de Ardahan Belediyesi, süt dağıtımı için çalışmalarını sürdürmektedir.

Ardahan Belediyesi, bebekler ve çocuklar için farklı türde yardım hizmetleri sunar. Örneğin bebek sahibi olup maddi sıkıntı çeken ailelere bebek bezi ve mama yardımları yapılır. Ardahan Belediyesi yardım başvurusu ile siz de bu tür yardımlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ardahan Belediyesi, anne ve bebek sağlığı için de ücretsiz hizmetler vermektedir.

Ardahan Belediyesi Maddi Yardım

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte pek çok maddi yardımdan yararlanmak söz konusu olacaktır. Ardahan Belediyesi, çeşitli sosyal yardımları ile öne çıkan sosyal belediyelerden biridir. Belediyenin öne çıkan yardımları arasında da maddi yardım türleri yer alır. Buna göre erzak kolisi ve nakit para yardımları pek çok haneye ulaşabilmektedir.

Ardahan Belediyesi’nin maddi yardımları arasında burs, gıda, erzak ve doğrudan nakit para yardımları yer alır. Ardahan’da yaşayan ve yoksul olan kişiler de bu çok çeşitli yardımlardan faydalanma hakkına sahiptir. Maddi yardımlarda da ilk iş olarak gelir durumunun beyan edilmesi gerekir. Bunun ardından da yardım başvuru formunu doldurmak yeterli olacaktır.

Ardahan Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu sayesinde aylık geliri düşük olan vatandaşlara sosyal yardım kartı tanımlanır. Sosyal yardım kartı, belediyenin anlaşma sağlamış olduğu bankalar tarafından verilen bir tür maddi yardım hizmetidir. Kartın içerisinde kişinin kullanımı için belli miktarda bir para tanımlanmıştır.

Sosyal yardım kartındaki paranın da Ardahan Belediyesi ile anlaşmalı olan mağaza ya da marketlerde kullanılması mümkündür. Buradaki paranın kıyafet ve market alışverişi için kullanılması gerekir. Ardahan Belediyesi de her ay düzenli olarak bu karta belli miktarda ödeme yapmaktadır. Sosyal yardım kartı hizmetinden de yoksulluk belgesine sahip olan vatandaşlar faydalanabilir.

Ardahan Belediyesi Para Yardımı

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte çeşitli türde para yardımı hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Gelir durumu asgari gelirin altında kalan kişiler, belediyenin para yardımları için başvuruda bulunabilirler. Para yardımları da dönem dönem yoksul durumda olan kimselere verilmektedir. Bazı kişilere her ay düzenli olarak da para yardımı yapılabilir.

Ardahan Belediyesi, özellikle de öğrencilere yönelik burs hizmetleri ile de bilinmektedir. Başarılı olup maddi zorluk yaşayan Ardahanlı öğrenciler, eğitim hayatlarını sürdürebilmek adına belediyeye başvurabilirler. Ardahan Belediyesi, öğrencilere her ay düzenli olarak geri ödemesiz burs hizmeti sunacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu