Belediye Yardımları

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; Yalova Belediyesi yardım başvurusu, yoksul vatandaşları ilgilendiren konulardan biridir. Yardım başvurusu yaparak kişilerin temel gereksinimleri karşılaması sağlanır. Yalova Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte vatandaşların erzak ya da nakit para türü yardımlardan faydalanması mümkün olacaktır.

Yalova Belediyesi yardım başvurusu için belediyenin koymuş olduğu bazı şartları da kesinlikle sağlıyor olmak gerekir. Yalova Belediyesi yardım başvurusu 2022 şartları da geçen seneler ile bazı benzerlikler gösterir. Biz de bu rehberimizde Yalova Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

Yalova Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Yalova Belediyesi yardım başvurusu, belediyenin sunduğu her türlü sosyal yardım hizmetleri için geçerlidir. Yalova Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak için de bazı şartları sağlıyor olmak gerekmektedir. Belediye, yoksul durumda olan kişilere çeşitli maddi yardım imkanları sağlar. Yalova Belediyesi yardımları da aşağıda listelenmiştir:

 • Gelir durumu asgari gelirin de altında olan kişilere verilen erzak ya da nakit para yardımları
 • Pandemiden etkilenen kişilere verilen yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar
 • Öğrencilere verilen yardımlar
 • Kira ve yakacak yardımları
 • Mobilya yardımları
 • Ulaşım yardımları
 • Doğal afetlerden etkilenen kişilere verilen yardımlar
 • Kimsesizlere yönelik yardımlar
 • Hasta ve engelli kişilere verilen yardımlar
 • Yaşlılara yönelik yardımlar

Yalova Belediyesi yardım başvurusu içerisinde yer alan bu yardımlardan başvuru yöntemi ile birkaç adımda faydalanmak mümkündür. Sosyal yardımlar, düzenli olarak verilebildiği gibi bazı dönemlerde bu yardımlar geçici süreç olarak da verilir.

Yalova Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Yalova Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan kişilerin bazı ön koşullara sahip olmaları beklenir. Söz konusu yardım başvuruları olduğunda da akla ilk koşul olarak mutlaka gelir durumu gelir. Başvuru sahibinin gelir durumunun yoksulluk sınırında olması önemlidir. Bunun için de başvurudan hemen önce bağlı bulunulan muhtarlıktan yoksulluk belgesi almak şarttır.

Yalova Belediyesi yardım başvurusu söz konusu olduğunda başvuru sahibinin ikametgah adresine de bakılır. Yalova Belediyesi’nin yardımlarından faydalanmak için Yalova il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak gerekir.

Yalova Belediyesi yardım başvurusu için uygun olduğunuzu gösteren diğer şartlar da aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Şehit ya da gazi yakını olmak
 • Doğal afet, kaza ya da yangından etkilenmiş olmak
 • İşsiz olmak
 • Kimsesiz olmak
 • Yaşlı, hasta ya da engelli olmak

Yalova Belediyesi yardım başvurusu konusunda adım atarken sizden beklenen kriterleri göz önüne almalısınız. Yalova Belediyesi de kimsesiz, hasta, engelli ve yaşlı kişilerin yardım başvurularına öncelik veren bir belediyedir.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yalova Belediyesi yardım başvurusu konusunda atılacak birkaç adım vardır. Yalova Belediyesi de vatandaşlarına birkaç yöntemle başvuru yapma hakkı tanımaktadır. Bunlardan ilki de yüz yüze yapılan yardım başvurularıdır. Yalova Belediyesi’nde bulunan yetkili yardım birimleri ile görüşerek yardım başvurusu yapılabilir. Başvuru sahibinin de bu birimlere bizzat gitmesi şarttır.

Aynı zamanda Yalova Belediyesi’ne online başvuruda bulunmak da mümkündür. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linki aracılığı ile yardım başvurusu yapılabilir. Yalova Belediyesi de e – devlet kapısı sistemi ile başvuru hizmetleri sunmaktadır.

Yalova Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yalova Belediyesi yardım başvurusu konusunda atılması gereken birkaç adım vardır. Bunlardan ilki de yardım başvuru formunun doldurulması gerektiğidir. Başvuru formu, yardım talebinde bulunacak olan kişilerin uygulaması gereken prosedürlerin başında gelir. Başvuru formunu da belediyenin yardım birimlerine giderek doldurmak söz konusudur.

Aynı zamanda e – devlet kapısı sistemi aracılığı ile de yardım başvuru formu doldurulabilir. Formda önemli olan noktaların başında da tüm soruların eksiksiz olarak yanıtlanması gelir. Buna göre formdaki sorulara doğru yanıtlar vermek de oldukça önemlidir.

Yardım başvuru formunda genellikle adres ve iletişim bilgilerini temel alan sorulara bulunur. Aynı zamanda kişinin gelir durumu ile ilgili sorulara da yine formda yer verilir. Yardım başvuru formu, yardım hizmetlerinden yararlanmak adına atılacak olan ilk adımdır.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yalova Belediyesi yardım başvurusu, belli bir müddet sonra neticeye kavuşturulmaktadır. Yardım başvuruları, genellikle birkaç hafta gibi bir sürede açıklanır. Bu süreçte başvuru sahipleri başvuruları hakkında bilgi alabilirler. Başvurunun ne durumda olduğunu öğrenmek için de belediyenin yardım birimleri ile görüşmeye gidilebilir.

Başvuru sorgulaması için de yine online yöntemler de tercih edilebilir. E – devlet kapısı sisteminden ya da belediyenin resmi web sitesinden sorgulama yapmak da mümkündür. Buna ek olarak Yalova Belediyesi’nin özel yardım hatlarından da başvuru sorgulaması yapma imkanı bulunmaktadır.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yalova Belediyesi yardım başvurusu için belediyenin sunduğu bazı telefon numaraları bulunmaktadır. Yalova Belediyesi, sabit hatlar aracılığı ile yardım hizmetleri hakkında bilgi vermektedir. Bu telefon numaralarını kullanarak başvurular hakkında bilgi almak da mümkündür.

Yalova Belediyesi, 0 226 811 50 00 numaralı sabit hat aracılığı ile yardım hizmetleri hakkında genel bilgiler sunar. Buna ek olarak 153 numaralı Beyaz Masa merkezinden de Yalova yardımları hakkında bilgi almak mümkündür. Beyaz Masa Çağrı Merkezi de yalnızca Yalova Belediyesi’nin değil tüm illerin yardım hizmetleri hakkında bilgi sağlar.

Yalova Belediyesi Gıda Yardımı

Yalova Belediyesi gıda kolisi yardımı, belediyenin sağladığı en temel yardım hizmetlerinden biridir. Gıda yardımları için muhtaç durumda olan ailelerin ya da bireylerin başvuruda bulunması yeterlidir. Gıda kolisi de bu başvurular çerçevesinde yoksul kimselere dağıtılır. Gıda kolisi hizmetinden dönem dönem faydalanmak mümkündür. Özellikle de Ramazan ve Kurban bayramı dönemlerinde Yalova Belediyesi pek çok haneye gıda kolisi yardımı yapmaktadır.

Yalova Belediyesi, günlük sıcak yemek ve ekmek yardımları ile de bilinir. Kimsesiz, hasta ya da yaşlı kimseler günlük sıcak yemek dağıtımı hizmetlerinden faydalanabilir. Yemek yapacak durumda olmayan kişilere belediye görevlileri tarafından her gün sıcak yemek dağıtımı yapılır. Bunun haricinde Ramazan ayı boyunca da Yalova Belediyesi’nin açmış olduğu ücretsiz aşevlerinden de faydalanmak mümkündür.

Yalova Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Yalova Belediyesi yardım başvurusu yaparak gıda yardımı alabilmek de söz konusudur. Gıda yardımlarının başvuru süreçleri de erzak ya da nakit para yardımları başvuruları ile benzer bir sürece sahiptir. Bunun için ilk olarak bağlı bulunduğunuz muhtarlıktan yoksulluk belgesi almanız gerekir. Yoksulluk belgesi almak için de gelir durumunuzu beyan etmeniz şarttır. Gelir durumu asgari gelirin altında olan kişilere yoksulluk belgesi verilir.

Gıda yardımları için başvuru yaparken de başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Başvuru formunda eksik olması halinde başvurunuz geçersiz sayılabilecektir. Yardım birimlerinin yaptığı incelemeler neticesinde eğer uygunsanız gıda yardımı almaya başlayabileceksiniz.

Yalova Belediyesi Yardım Kolisi

Yalova Belediyesi yardım başvurusu aynı zamanda erzak ve yardım kolileri için yapılan başvuruları da kapsar. Yalova Belediyesi erzak kolisi yardımı da belediyenin sık sık sunduğu hizmetlerden biridir. Yardım kolisinde bir evin temel ihtiyaçları yer alır. Bu ihtiyaçlar da yalnızca mutfak gereksinimleri ile sınırlı değildir. Hijyen ürünlerine ve kıyafete de yardım kolisinde yer verilebilir.

Yalova Belediyesi erzak yardımı başvurusu için de yoksulluk belgesi ile başvuruda bulunmak gerekir. Yoksulluk belgesi alan kişiler, yardım başvuru formunu da doldurarak yardım kolisi talep edebilirler. Yapılan başvurular da genellikle 2 hafta gibi bir sürede neticeye bağlanacaktır.

Yalova Belediyesi Yardım Parası

Yalova Belediyesi yardım başvurusu, yardım parası için de geçerli olan resmi bir adımdır. Yalova Belediyesi, bazı kişilere her ay düzenli para yardımı yapabilmektedir. Kimi zamanda verilen para yardımları da tek seferliktir. Özellikle pandemiden etkilenen, işsiz kalan ya da muhtaç durumda olan kişiler yardım parası alma hakkına sahiptir.

Yalova Belediyesi, sosyal kart ya da daha farklı yöntemler ile para yardımı hizmeti sunar. Duruma göre bu yardımlar her ay yenilenebilir. Dini bayramlarda da bazı ailelere tek seferlik para yardımı hizmeti verilebilmektedir. Para yardımı almak isteyen kişilerin de yoksulluk belgesi ile gerekli başvuruları yapması gerekmektedir.

Yalova Belediyesi Süt Yardımı

Yalova Belediyesi yardım başvurusu, şu an için düzenli süt yardımı gibi bir hizmeti kapsamamaktadır. Fakat Yalova Belediyesi de bebekler ve çocuklar için süt yardımı türü hizmetlere başlamak istemektedir. Bu konuda yapılan çalışmalar hızla devam etmektedir. Yine de Yalova Belediyesi de bazı bebek ve çocuk yardımları sunar. Bunların başında yoksul ailelere yönelik bebek bezi ve mama yardımları gelir.

Yalova Belediyesi’ne başvuruda bulunan yoksul aileler, düzenli olarak bebek yardımı alabilir. Bu yardımların içerisinde anne ve bebek için verilen ücretsiz sağlık yardımları da yer almaktadır.

Yalova Belediyesi Maddi Yardım

Yalova Belediyesi yardım başvurusu yapan kişiler, pek çok maddi yardım hizmetinden de faydalanma hakkına sahip olabilirler. Belediye, erzak ve nakit para türü çeşitli maddi yardım hizmetlerine sahiptir. Yalova’da ikamet edip yoksul durumda olan vatandaşlar da bu hizmetlerden faydalanabilir.

Yalova Belediyesi’nin maddi yardımları arasında kira, yakacak, mobilya, erzak ve gıda türü yardımlar yer alır. Aynı zamanda gelir durumu düşük olan kişilere her ay para ödemesi de yapılabilmektedir. Maddi yardımların büyük bir kısmı da belediye tarafından her ay düzenli olarak verilen yardımlardır. Yoksulluk belgesine sahip olan Yalovalı vatandaşlar, bu yardımları almaya başlayabilir.

Yalova Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Yalova Belediyesi yardım başvurusu, sosyal yardım kartı gibi sürekli bir yardım hizmetini de kapsamaktadır. Sosyal yardım kartı, Yalovalı vatandaşların temel gereksinimleri içindir. Belediye ile anlaşma sağlayan bankalar, sosyal yardım kartı alma hakkına sahip olan vatandaşlara ulaşır.

Sosyal yardım kartındaki meblağ da belediyenin yetkili birimleri tarafından belirlenir. Yalova Belediyesi de sosyal yardım kartına her ay düzenli olarak ödeme yapmaktadır. Kartın içerisinde bulunan paranın da belediyenin önceden anlaşmış olduğu market ya da mağazalarda kullanılması mümkündür.

Yalova Belediyesi Para Yardımı

Yalova Belediyesi yardım başvurusu yaparak para yardımı desteği almak mümkün olacaktır. Yalova Belediyesi, her sene pek çok kişiye para yardımı yapar. Bu yardımlardan yararlanmak için de kişilerin ihtiyaç sahibi olması adına belirli koşullara sahip olması gerekir. Özellikle de gelir durumu düşük olan kişilerin bunu belgeler ile ispat etmesi şarttır.

Yalova Belediyesi’nin para yardımlarından başarılı öğrenciler de yararlanabilir. Başarılı olup maddi sıkıntı çeken öğrencilere belediye tarafından düzenli olarak burs verilir. Belediyenin verdiği bursların da herhangi bir şekilde geri ödemesi bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu