Belediye Yardımları

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; Düzce Belediyesi yardım başvurusu yapan kişiler, belediyenin sağladığı sosyal yardımları alma hakkına sahip olabilirler. Düzce Belediyesi de her ay düzenli yardım imkanları ile öne çıkan bir belediyedir. Düzce Belediyesi yardım başvurusu, yoksul ve muhtaç durumda olan kişilere sağlanan bir hizmettir. Bu hizmet içerisinde de erzak ve nakit para yardımları yer alır.

Düzce Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan kişilerin de bazı şartları sağlıyor olup olmadıklarına bakılır. Düzce Belediyesi yardım başvurusu 2022 rehberinde de bu şartlara ve genel detaylara yer verilmiştir. Siz de Düzce Belediyesi yardım başvurusu için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Düzce Belediyesi yardım başvurusu, pek çok sosyal yardımı içine alan kapsamlı bir uygulamadır. Düzce Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan kişilerin başvuruları bir birim tarafından incelenir. Bu inceleme sonucunda eğer uygun görülürse o kişiye yardım dağıtımı yapılır. Düzce Belediyesi yardımları da aşağıdaki listemizde verilmiştir:

 • Gelir durumu asgari gelirin altında olan kişilere verilen erzak ve nakit para yardımları
 • Şehit ve gazi yakınlarına verilen yardımlar
 • Öğrenci yardımları
 • Mobilya yardımları
 • Kira ve yakacak yardımları
 • Fatura yardımları
 • Ulaşım yardımları
 • Kimsesizlere yönelik yardımlar
 • Yaşlı, hasta ya da engelli kişilere yönelik yardımlar

Düzce Belediyesi yardım başvurusu yapan kişiler yukarıdaki yardımlardan yararlanabilirler. Düzce Belediyesi, bahsi geçen sosyal yardımları hem daimi hem de tek seferlik olarak vermektedir.

Düzce Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Düzce Belediyesi yardım başvurusu, bazı kriterlere sahip olan yasal bir prosedürdür. Yardım başvurusu yapacak olan kişilerin de bazı şartları sağlıyor olmaları beklenir. Bu şartlar arasında gelir durumunun beyan edilmesi birincil önem taşımaktadır. Buna göre gelir durumu yoksulluk seviyesinde olan kişilerin başvuruları kabul edilmektedir. Gelir durumu asgari gelirin altında olan kişilerin muhtarlıktan yoksulluk belgesi alarak başvuruda bulunması da şarttır.

Düzce Belediyesi yardım başvurusu için aynı zamanda kişinin ikametgah adresine de bakılmaktadır. Düzce Belediyesi’nin yardım hizmetlerinden Düzce ilk sınırları içerisinde ikamet ediyor olan vatandaşlar faydalanabilir. Düzce Belediyesi yardım başvurusu için gerek duyulan diğer şartlar da aşağıdakiler gibidir:

 • Öğrenci olmak
 • Şehit ya da gazi yakını olmak
 • Doğal afetlerden etkilenmiş olmak
 • Bebek sahibi olup maddi sıkıntı çekiyor olmak
 • Kimsesiz olmak
 • Yaşlı, hasta ya da engelli olmak

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi yardım başvurusu konusunda öncelikle gerekli belgeleri toparlamanız gerekir. Bunun için de bağlı olduğunuz muhtarlığa giderek gelir durumunuzu ifade eden yoksulluk belgesi alabilirsiniz. Kimlik bilgileri, ikametgah ve başvuru formu ile birlikte bu belgeleri belediyenin yetkili birimlerine beyan etmelisiniz.

Düzce Belediyesi, yardım başvurularını iki farklı yolla almaktadır. Bunlardan ilki doğrudan yüz yüze yapılan başvurulardır. Diğer yöntem ise online başvuru yöntemidir. https://ebelediye.duzce.bel.tr/webportal/index.php linki aracılığı ile başvurular konusunda destek alabilirsiniz. Hem e – belediye hem de e – devlet kapısı sistemleri aracılığı ile yardım başvurularınızı yapabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Düzce Belediyesi yardım başvurusu konusunda atmanız gereken ilk adım da elbette yardım başvuru formunu doldurmaktır. Yardım başvuru formu, ibraz edilmesi gereken en önemli belgelerden biridir. Söz konusu yardım başvuruları olduğunda başvuru süreci de bu adım ile başlatılmış olacaktır.

Yardım başvuru formunu belediyenin yetkili yardım birimlerinden randevu alarak doldurabilirsiniz. Bunun dışında e – devlet kapısı sisteminden de yardım başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formunda da size dair bazı özel sorular yer alacaktır. Bu sorular genellikle kimlik, adres ve iletişim bilgileri ile alakalıdır.

Formdaki adres ve iletişim bilgileriniz sayesinde yetkili yardım birimleri sizi ziyaret edebilir. Önemli olan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmaktır. Başvuru formunda eksikler olması halinde başvurunuz geçersiz kabul edilebilir.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Düzce Belediyesi yardım başvurusu yapan kişilere belli bir müddet sonra başvurularını sorgulama hakkı da verilir. Başvuru sorgulama, başvurunun genel durumu hakkında bilgi alabilmek açısından önemlidir. Yardım başvuruları, ortalama 2 hafta ila 4 hafta arasında bir sürede neticeye kavuşur. Bu süreçte de başvuru sahiplerine gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Düzce Belediyesi de yüz yüze ya da online olarak başvuru sorgulama hizmeti verir. Aynı zamanda belediyenin sabit hat telefonlarından da başvuru sorgulaması yapmanız mümkündür. Belediye yardımları için yapılan başvurular birkaç adımda neticeye bağlanacağı için sorgulama yapıp bilgi almak önemlidir.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Düzce Belediyesi yardım başvurusu için Düzce Belediyesi’ne ait bazı özel telefon numaraları vardır. Düzce Belediyesi, 0 380 524 58 21 numaralı sabit hat aracılığı ile başvurular hakkında bilgi verecektir. Aynı numara sayesinde yardım başvurusu sorgulaması yapabilmek de mümkündür. Düzce Belediyesi tarafından yardım başvuruları için pek çok kişi görevlendirilmiştir. Bu kişilerin de görevi Düzceli vatandaşların yardım ihtiyaçlarını gidermek ve onlara gereken yanıtları vermektir.

Düzce Belediyesi, aynı zamanda 153 numaralı Beyaz Masa vasıtası ile de yardımlar konusunda size bilgi verecektir. Beyaz Masa Çağrı Merkezi, Türkiye’deki tüm yardımlar için geçerli olan bir numaradır. Yalnızca Düzce için değil diğer tüm iller için de bu çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

Düzce Belediyesi Gıda Yardımı

Düzce Belediyesi yardım başvurusu ile gıda yardımlarından yararlanmak da mümkündür. Düzce Belediyesi gıda kolisi yardımı, belediyenin en çok verdiği temel hizmetlerden biridir. Gıda kolisi, düzenli olarak ya da tek sefere mahsus olmak üzere iki türlü dağıtılır. Gıda kolisi içerisinde de temel mutfak ihtiyaçları yer alır. Baklagiller, yağ ve un gibi temel besinler kolide yer alan başlıca besin maddeleridir.

Düzce Belediyesi de özellikle de Ramazan döneminde pek çok haneye gıda kolisi dağıtımı yapmayı tercih etmektedir. Buna ek olarak belediyenin sıcak yemek ve ekmek dağıtım hizmeti de vardır. Yemek yapacak durumda olmayan kimseler de her gün verilen sıcak yemek yardımlarından yararlanabilir.

Düzce Belediyesi, Ramazan ayı boyunca da pek çok bölgeye açılan aşevleri ile yemek hizmeti sunar. Düzceli vatandaşların da bu hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanması mümkündür.

Düzce Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Düzce Belediyesi yardım başvurusu, gıda yardımları için yapılacak olan genel başvuruları da kapsar. Gıda yardımlarından da gelir düzeyi asgari gelirin altında olan kişiler faydalanabilir. Bu kişilerin de mutlaka bağlı oldukları muhtarlıktan yoksulluk belgesi talep etmesi beklenir. Yapılan başvurular için ilk iş olarak da yardım başvuru formunun doldurulması önemlidir.

Düzce Belediyesi, ihtiyaç sahibi olan vatandaşların yaptığı başvuruları en kısa sürede işleme almaktadır. Belediyenin yetkili birimlerinin yaptığı incelemeler neticesinde de bu vatandaşlara gıda yardımı hizmeti verilmeye başlanır. Bu tür hizmetler, dönem dönem verildiği gibi sürekli olarak da verilebilmektedir.

Düzce Belediyesi Yardım Kolisi

Düzce Belediyesi yardım başvurusu ile belediyenin yardım kolisi dağıtımlarından da yararlanmak mümkündür. Düzce Belediyesi erzak kolisi yardımı, en geniş kapsamlı yardım hizmetlerinden biridir. Erzak kolisinde bir evin temel ihtiyaçları yer alır. Hem besin hem de çeşitli hijyen ürünlerine bu koli içerisinde yer verilir. Aynı zamanda vatandaşlara kıyafet ve kırtasiye türü ürünler de dağıtılmaktadır.

Düzce Belediyesi erzak yardımı başvurusu söz konusu olduğunda da benzer süreçleri izlemek yeterli olacaktır. Bu tür yardımlarda yoksulluk belgesi ile başvuruda bulunmak oldukça önemlidir. Erzak kolisi yardımında kimsesiz, hasta, yaşlı ya da engelli bireylere her daim öncelik tanınmaktadır.

Düzce Belediyesi Yardım Parası

Düzce Belediyesi yardım başvurusu, yardım parası gibi hizmetler için atılması gereken başlıca adımlardan biridir. Yardım parası, daha çok tek seferlik verilen bir belediye yardımıdır. Bu hizmetin de özel günlerde verilmesi söz konusu olmaktadır. Örneğin Ramazan ve Kurban bayramı gibi özel günlerde belediye tarafından tek seferlik yardım parası dağıtımı yapılır.

Yardım parası, pandemi döneminden etkilenen kişilere de verilen hizmetlerden biridir. Bunun yanı sıra bebekli aileler ya da öğrencilere de yardım parası hizmeti verilebilir. Yardım parası alabilmek için de ister yüz yüze isterseniz de online olarak başvuruda bulunmanız gerekir. Belediyenin yetkili kişileri, başvurunuzu anında değerlendirme altına alacaktır.

Düzce Belediyesi Süt Yardımı

Düzce Belediyesi yardım başvurusu, şu an için düzenli bir süt yardımı hizmetini içermez. Süt yardımları günümüzde birkaç büyük kentte sürekli olarak verilen yardımlardır. Yine de Düzce Belediyesi de hem bebeklere hem de çocuklara yönelik daha farklı yardım hizmetleri sunmaktadır.

Düzce Belediyesi, bebekli ailelerin hayatlarını daha iyi bir şekilde idame ettirmeleri adına yardımlar sunar. Bebek bezi ve mama yardımları da bu yardımlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda bebek ve anne sağlığı için de ücretsiz sağlık hizmetlerinden faydalanmak söz konusudur. Bu tür yardımlar için de belediyenin ilgili yardım birimlerine başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Düzce Belediyesi Maddi Yardım

Düzce Belediyesi yardım başvurusu, maddi yardımlar söz konusu olduğunda sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet verir. Başvuruda bulunan kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım hizmetleri sağlanmaktadır. Düzce Belediyesi’nin maddi yardımları da kira, yakacak ve mobilay türü yardımları da içerir. Aynı şekilde son dönemlerde fatura ödeme yardımları da gündemdedir.

Düzce Belediyesi yardım başvurusu ile erzak ve gıda türü maddi yardımlardan da faydalanmak mümkündür. Bunlara ek olarak ihtiyaç sahibi olan kişilere nakit para yardımları da yapılır. Para yardımları, her ay yapılabildiği gibi kimi zaman tek sefere de mahsus olabilir. Maddi yardım başvurularında da başvuru sahiplerinin aylık gelir durumlarını beyan etmeleri birincil derecede önem taşır.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Düzce Belediyesi yardım başvurusu içerisinde her ay düzenli yardımlardan olan sosyal yardım kartı hizmeti de yer almaktadır. Sosyal yardım kartı, pek çok belediyenin sunduğu genel yardım hizmetlerinden biridir. Bu hizmetin amacı yoksul durumda olan kişilerin bazı ihtiyaçlarının karşılanmasıdır.

Sosyal yardım kartı, Düzce Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından verilir. Bu yardım için de yoksulluk belgesi, kimlik bilgileri ve yardım başvuru formu gibi belgeler ile başvuruda bulunmak yeterlidir. Belediyenin anlaşma sağladığı market ve mağazalarda sosyal yardım kartının kullanılması söz konusudur. Kart, mutfak ihtiyaçlarının yanı sıra kıyafet ihtiyacı için de kullanılabilir.

Düzce Belediyesi Para Yardımı

Düzce Belediyesi yardım başvurusu, para yardımı adına atılacak adımların başında yer alır. Maddi yardımlardan olan para yardımları, düzenli ya da tek seferlik olmak üzere iki gruba ayrılır. Düzenli para yardımı da yukarıda da belirttiğimiz sosyal yardım kartı hizmetidir.

Düzce Belediyesi’nin verdiği para yardımlarından çoğu zaman öğrenciler de yararlanabilir. Başarılı bir öğrenci olup maddi sıkıntı çeken kişilere belediyeden her ay burs verilebilmektedir. Üstelik Düzce Belediyesi’nin verdiği bursların geri ödenmesi de söz konusu değildir. Bu hizmete öğrenci belgesi ve not çizelgesi ile başvuruda bulunmak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu