Güncel Konular

Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Açılır? işlemini yapmak isteyen aboneler sms ile, internetten ve müşteri hizmetleri aracılığı ile bu isteklerini kolayca yerine getirebilir. Ödeme yöntemlerinin artması ile ödeme çeşitliliği büyük bir önem kazandı ve bu alanda mobil ödeme birçok yerde aktif kullanılmaya başlanarak en yaygın yöntemlerden biri oldu.Eğer faturalı Turkcell müşterisi iseniz üzerinizde nakit para olmasa bile hattınıza borçlanarak mobil ödeme yapabilirsiniz. Böylece dilediğiniz zaman heryerde alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Acil nakit ihtiyacı olan kişilerin sıklıkla uyguladığı mobil ödeme bozdurma hakkında bilgi edinmek isterseniz mobil ödemeyi nakite çevirme başlığına tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Günümüzde en çok mobil ödeme kullanılan yerler oyunlar, eğlence siteleri ve online alışveriş siteleridir. Bu yerlerde siparişlerinizin ödemesini kolayca Turkcell paycell ile yapabilirsiniz. Tabi bu işlemleri yapabilmeniz için hattınızın mobil ödemeye açık olması gerekmektedir. Eğer telefonunuzdan ödeme yapamıyorsanız hemen mobil ödeme açma başvurusu yaparak hattınızı alışverişe açabilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Nedir?

Turkcell mobil ödeme internetten çok hızlı bir şekilde sadece cep telefonu numaranız ile ödeme yapmanızı sağlayan bir ödeme yöntemidir. Mobil ödeme ile alışveriş yapabilmek için kredi kartına, paraya veya herhangi bir alternatif ödeme yöntemine ihtiyacınız yoktur. İnternetteki birçok oyunda, uygulama satın alma mağazalarında ve yüzlerce alışveriş sitesinde siparişlerinizin ödemesini çok güvenli bir şekilde Turkcell mobil ödeme ile yapabilirsiniz.

Telefonundan mobil ödeme ile harcama yapan kişiler eğer faturalı hat müşterisi ise ay sonunda faturaya ek olarak harcadıkları kadar öderler ve herhangi bir faiz ücretlendirmesi ile karşılaşmazlar. Faturalı müşteri değilseniz hattınızı yüklü olan TL kadar harcama yapabilmektesiniz. Hattınız henüz mobil ödemeye açık değil ise hemen aşağıdaki yöntemleri kullanarak Turkcell mobil ödeme açma işleminizi saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Açma

Hattını mobil ödemeye açmak isteyen aboneler sms ile veya webden aktivasyon işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Bunun için mobil ödemesini açmak istediğiniz telefonunuz yanınızda olmalıdır.Turkcell mobil ödeme nasıl açılır öğrenmek isteyen müşteriler aşağıdaki adımları takip ederek hemen hattınızı online ödemelere açabilirsiniz.

Eğer siz bir limit belirlemediyseniz hattınız mobil ödeme işlemlerine açıldığında aylık 1500 liraya kadar harcama yapabilirsiniz. Bu arada eğer yeni Turkcell müşterisi iseniz hattınıza bu özelliği tanımlayabilmeniz için en  az 6 ay beklemeniz gerekmektedir. Yeni müşteriler mobil ödeme açma işlemini gerçekleştiremezler.

Not: Mobil ödemesi açık olan ebeveynler telefonlarını çocuklarına verirken dikkatli olmalıdır. Faturalı hat sahibi müşterileri için ödeme üst limiti tek seferde 300 TL, aylık maksimum ise 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Çocuğunuz sizden habersiz harcama yaparsa ödemeleri geri iade almanız oldukça zor bir süreçtir.

Turkcell SMS ile Mobil Ödeme Açma

Turkcell hattını online ödemelere açmak için cep telefonunuzdan “2222” numarasına “Mobil Ödeme Açma” yazarak bir sms göndermeniz telefonunuzdan mobil ödeme yapabilmek için yeterli olacaktır. Hemen bu yöntemi deneyerek yaklaşık 30 saniye içerisinde mobil ödeme açma başvurusu yapabilirsiniz.

Turkcell mobil ödeme açma işlemleri genellikle bir kaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu smsi atarak hattınızı online ödemeye açtığınızda herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Oldukça güvenli bir ödeme yöntemi olan Türkcell mobil ödemeyi aktif olarak kullanan yaklaşık 5 milyon Turkcell abonesi bulunmaktadır.

İnternetten Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

Web sitesi aracılığı ile hattının mobil ödeme özelliğini açmak isteyen Turkcell aboneleri webden aktivasyon işlemini kolayca yapabilir. Bunun için Turkcell mobil uygulamasına yada www.turkcell.com.tr adresine giderek yukarıda bulunan menüden “Hızlı Giriş” seçeneğine tıklayarak telefon bilgileri ile giriş yapabilirler.

Giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesinden mobil ödeme ayarlarına giriş yaparak burada hatları ile ilgili birçok işlemi yapabilirler. Menüde “Turkcell mobil ödeme açma” seçeneğini etkinleştirerek hatlarını online alışverişe yapabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirler. Bu özellik sayesinde online oyunların neredeyse tamamında bakiye yükleme işlemini sadece birkaç tuşa basarak yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu