Güncel Konular

Türk Telekom Sil Süpür Çıkmıyor (Kesin Çözüm)

Türk Telekom sil süpür çıkmıyor diyen müşteriler bu yazımızda paylaştığımız çözüm adımları ile hemen problemlerini çözebilirler. Yıllardır ülkemizde faaliyet gösteren en büyük GSM operatörlerinden biri olan Türk Telekom müşterilerini memnun edebilmek için Sil Süpür adında bir kampanyasını duyurdu. Kullanıcılarına her hafta bedava internet, bedava dakika ve bedava sms dağıtan Türk Telekom bu sayede birçok müşterisinin yüzünü güldürdü. Oldukça büyük ilgi gören Sil Süpür uygulamasının bazı kullanıcıların telefonunda çıkmaması kullanıcıları oldukça rahatsız etti. Telefonumda sil süpür yok diye şikayette bulunan Türk Telekom müşterileri için araştırma yaptık ve bu sorunun nasıl çözüleceğini bulduk.

Neredeyse büyük bir kullanıcı kitlesinde yaşanan sil süpür çıkmıyor sorunun aslında çözümü oldukça basit. Sadece birkaç tıklama ile sil süpür kampanyasını aktif edebilir ve bedava internet kazanmaya devam edebilirsiniz. Oldukça sevilen bir bu kampanya ile her hafta büyük hediyeleri kazanabilir ve faturanıza yansımadan ücretsizce internette sörf yapabilirsiniz. Eğer sizde telefonumda sil süpür çıkmıyor diyen Türk Telekom müşterilerinden birisi iseniz paylaştığımız adımları sırası ile uygulayarak kolayca bu probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Türk Telekom Sil Süpür Hatasının Çözümü

Sil süpür kampanyası çıkmıyor diyorsanız bu hatanın birden fazla sebebi olabilir. Öncelikle en basit ve en hızlı çözüm olan uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp yeniden kurma adımını deneyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzda bulunan Türk Telekom mobil uygulamasını kaldırarak uygulama mağazasından yeniden kurulumunu gerçekleştirin. Telefon numaranız ile giriş yaptığınızda muhtemelen menüde sil süpür kampanyasının aktif olduğunu göreceksiniz böylece sil süpür çıkmıyor sorununuzu çözmüş olacaksınız.

Sil Süpür Kampanyası çıkmıyor ise deneyebileceğiniz çözüm listesi aşağıdaki gibidir.

  • Telefonu yeniden başlatmak
  • Tarayıcı geçmişini silme
  • Simkartı başka telefona takarak denemek
  • Telefonu formatlamak
  • TT Mobil uygulamasını kaldırıp yeniden kurmak
  • Müşteri hizmetlerinden yardım alma

Eğer bu yöntem size yardımcı olmadıysa ve yine de Türk Telekom sil süpür yok diyorsanız bir sonraki adımı uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sizin telefon numaranızda mı bir sorun var yoksa telefonunuzdan kaynaklı sil süpür çıkmıyor bunu anlamanızı sağlayacaktır. Bunun için telefonunuzdan sim kartınızı çıkartın ve farklı bir telefona sim kartınızı yerleştirin. Ardından uygulama mağazanızdan Türk Telekom uygulamasını indirerek yeniden bilgileriniz ile giriş yapın ve kampanyanın menüde gözüküp gözükmediğini kontrol edin.

Eğer kampanya menüde aktif ise telefonunuzda bir sorun var demektir ve tarayıcını kaldırıp yeniden kurarak veya telefonunuzu formatlayarak bu problemi çözebilirsiniz. Farklı telefonda da Türk Telekom sil süpür kampanyası çıkmıyor ise eğer o zaman kesinlikle hattınıza özel bir sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Türk Telekom Sil Süpür Yok

Bilmenizi isteriz ki Türk Telekom operatörüne yeni geçen müşterilere Sil süpür uygulaması hemen tanımlanmamaktadır. Bunun için 30 gün kadar beklemeniz gerekebilir. Eğer yeni bir müşteri iseniz ve telefonunuzda sil süpür çıkmıyor ise bunun teknik bir çözümü olmamaktadır. Bunun için bir süre beklemeniz gerekmektedir. Eğer yeni bir müşteri değilseniz ve telefonunuzda sil süpür kampanyası yok ise yukarıdaki adımları size çözüm olmadıysa müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom müşteri hizmetlerini “444 1 444” numarasından arayarak telefonumda sil süpür çıkmıyor demeniz yeterli olacaktır. Müşteri hizmetleri temsilcisi sizinle ilgilenerek sorununuza çözüm bulabilmek için hattınızda teknik bir problem olup olmadığını kontrol edecektir. Bazı durumlarda müşterilerin telefon numarasına tanımlı olan bir kısıtlamadan dolayı müşteriler bazı Türk Telekom kampanyalarından faydalanamamaktadır. Eğer telefonunuzda sil süpür yok ise yani kampanyanın sizde gözükmemesinin sebebi bundan kaynaklı ise müşteri temsilcisi size yardımcı olacak ve sorununuzu çözecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu