BankacılıkKredi Kartları

Tosla Kart Nedir? Akbank Tosla Kart Nasıl Alınır?

Tosla Kart Nedir? Akbank Tosla Kart Nasıl Alınır? Tosla kart son zamanlarda birçok kişinin dikkatini çeken Akbank’a ait ön ödemeli alışveriş kartıdır. Kısa sürede birçok müşteriye sahip olan Tosla yaptığı kampanyalar ile dikkat çekmiş ve avantajları ile birçok müşterisini memnun etmektedir. Tosla ile henüz tanışmamış olanlar için hazırladığımız bu makalemiz ile Tosla nedir ve Tosla kart nasıl alınır öğrenebilirsiniz.

Tosla kart sık sık düzenlenen kampanyaları sayesinde müşterilerine avantajlı fiyatlar ve birçok yerde geçen indirimler sağlamaktadır. Sizde hemen bu kartı kullanmaya başlayarak alışverişlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Peki tosla kart nereden alınır ?

Tosla Kart Nedir?

Genel tanımı ile kişinin hesabındaki bakiye mağaza ya da dijital ödemelerde kullanabileceği ön ödemeli bir karttır. tosla nedir sorusunun bir cevabı da online alışveriş kartı diyebiliriz. Kredi kartı olmayan kişilerin alışveriş yapmasına imkan veren bu kart sayesinde tüm harcamalarınızı çok güvenli bir şekilde Tosla kart ile yapabilirsiniz.

Tosla ne demek sorusundan sonra cevaplanması gereken diğer husus Akbank tosla uygulamasıyla ilgili sorulardır. Akbank’ın müşterilerine sunduğu ön ödemeli karttır. Sağladığı avantajlarla dikkat çekmektedir. Mobil uygulaması sayesinde kısa sürede işlemler yapılabilir. Söz gelimi; para transferleri bu uygulamayla kısa sürede sonuca ulaşır. Yine bu uygulamayla neredeyse saniyeler içinde EFT işlemi yapılabilir. Elbette, bunlar kişiler için avantaj anlamına gelmektedir.

Akbank tosla kart, ön ödemeli bir kart olduğu için hesaba bağlıdır. Bu nedenle; yalnızca bir tane tosla kart sahibi olunabilir. Tosla kart ücretli bir kart olmakla birlikte kullanım süresince bu kart için her hangi bir ücret ödenmez. Başvuru yapıldığında Tosla kart için sadece 5 TL ücret ödenmesi yeterlidir.

Akbank Tosla Kart Nasıl Alınır?

Tosla kart alabileceğiniz birçok yol mevcuttur. Bunların en başında Akbank mobil uygulaması gelmektedir. Bankanın resmi uygulamasına giriş yaparak kartlarım menüsünden Tosla kartınızı oluşturabilirsiniz. Ancak bu kart sanal kart olmaktadır. Eğer fiziksel bir kart istiyorsanız Carefoursa veya Teknosa gibi teknoloji mağazalarından ön ödemeli Tosla kartınızı alarak hemen toslamaya başlayabilirsiniz.

Akbank Tosla Kart Nasıl Kullanılır?

Tosla kart nasıl alınır sorusu kadar kartın nasıl kullanılacağı da son derece önemli. Çok pratik bir şekilde kartın kullanımı gerçekleştirilir.

Uygulama üzerinden Profile Git ve Tosla Kartın var mı sorusu tıklanır. Tosla kartın arka yüzünde yer alan QR Kodu okutulur. Bir başka seçenek ise kartın altında yer alan kodun klavye kullanılarak sisteme girilmesidir. Daha sonra bir şifre belirlenmesi gerekir. Tosla kart sahibi bir şifre belirler. Şifre belirleme işlemi için Ayarlar menüsü de kullanılabilir. Bunun için Ayarlar menüsünden Kart Şifre Belirleme bölümü tıklanır. Bu bölüm üzerinden şifre belirlenebilir. İstendiğinde Tosla kartın şifresi değiştirilebilir.

Bu son adımla birlikte Tosla kart kullanımı başlar. Tosla kart avantajlarından hemen yararlanılmaya başlanır. Tosla kart para yükleme işleminin nasıl yapılacağı da bilinmelidir. Bu sanıldığının aksine son derece pratik bir işlemdir. Tosla hesabındaki bakiye ile Tosla kartı bakiyesi aynıdır. Bir başka deyişle; kişinin Tosla hesabında ne kadar bakiyesi var ise Tosla kartında da aynı tutarda bakiyesi olacaktır. Tosla hesabına yatırılan para Tosla kartına yüklenmiş olur. Akbank’ın tüm ATM’lerinden, banka kartından ya da her hangi bir bankadaki hesaptan kolay bir şekilde para yüklemesi yapılabilir.

Tosla kart para yükleme konusunda önemli bir hususa da değinilmesi gerek. Yukarıda da bahsedildiği gibi Tosla hesabındaki bakiye aynı zamanda tosla kartın bakiyesidir. Tosla kartın bakiyesi görüntülenmek istendiğinde Tosla hesabına bakıldığında Tosla kartın bakiyesi de görüntülenmiş olur. Bunun yanı sıra; Tosla’da yer alan Sen bölümü tıklandığı zaman burada Tosla karın bakiyesi görüntülenebilir.

Tosla güvenli mi sorusunun cevabı nettir. Zira, Akbank Tosla kart son derece güvenilirdir. Tosla kart oldukça pratik bir işlemle kapatılabilir. Bunun için uygulamaya girilir. Profile gidildikten sonra Kart Bilgileri kısmına tıklanır. Burada açılan menüden kart iptali bölümü tıklanır. Böylece Tosla kart iptali gerçekleşir. İsteyen kart sahipleri Tosla çağrı merkezini arayabilirler. 7/24 kesintisiz hizmet veren çağrı merkezi, müşterinin talebi doğrultusunda kısa biz zaman dilim içinde işlemleri yaparak kartı iptal eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu