Belediye Yardımları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, yoksul kişilerin imdadına koşan en temel hizmetlerden biridir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile vatandaşların daha iyi bir yaşam standardına sahip olması hedeflenir. Tekirdağ Belediyesi, hem erzak hem de nakit para türü yardımlar sağlamaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için de birtakım şartların sağlanıyor olup olmadığına bakılır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu 2022 şartları da aslında bir önceki sene ile büyük benzerlikler taşımaktadır. Siz de bu rehberimiz aracılığı ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilmeniz gereken en önemli detayları bulabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte çeşitli sosyal yardım hizmetlerinden faydalanmak mümkün olacaktır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardımları arasında erzak türü ve aynı zamanda da çeşitli maddi yardımlar bulunur. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak siz de bu yardım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardımları içerisinde de aşağıda sıralamış olduğumuz başlıca sosyal yardımlar yer almaktadır:

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile asgari gelir grubunun da altında kalan kişilere nakit para ya da erzak yardımları verilir.
 • Belediye, şehit ve gazi yakınlarına da çeşitli alanlarda yardım hizmetleri sağlamaktadır.
 • Pandemi döneminden etkilenen kişilere yönelik de bazı belediye yardımları bulunur.
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, doğal afetlerden etkilenen vatandaşlara da yardımlar sunar.
 • Aynı şekilde kaza ya da yangından etkilenen kişilere de çeşitli yardımlar verilir.
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile hasta ve engelli bireylere de bazı yardımlar verilebilir.
 • Tekirdağ Belediyesi, kimsesiz ya da işsiz olan kişilere de erzak ya da nakit para yardımları sunar.
 • Belediyenin düzenli olarak verdiği yakacak ve kira yardımları da bulunmaktadır.
 • Öğrenci olup maddi sıkıntı çeken kişilere de belediye yardımları verilir. Bu yardımlar genellikle burs, okul üniforması, kırtasiye ya da tablet türü yardımlardır.
 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile bebek sahibi olup maddi zorluk yaşayan ailelere de destek paketleri sunulur.

Yukarıda bahsi geçen yardımların her biri Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu ile verilen yardımlardır. Siz de gereken şartları sağlıyor iseniz bu yardım hizmetlerinden her daim faydalanabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sayesinde alacağınız yardımlar için bazı şartları da karşılıyor olmanız beklenir. Bu şartların da başında başvuru sahibinin gelir durumunun ibraz edilmiş olması gelir. Buna göre gelir durumu asgari gelir düzeyinin altında kalan kişilere yardım hizmeti verilmektedir. Gelir durumunun düşük olduğunu ispat etmek için de bağlı bulunulan muhtarlıktan yoksulluk belgesi alınmalıdır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında baz alınan bir diğer kriter de ikametgah durumudur. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden yardım talep eden kişilerin Tekirdağ il sınırları içerisinde yaşıyor olması şarttır. Tekirdağ Belediyesi’ne yapılan yardım başvuruları için aşağıda yer alan kriterler de önem teşkil etmektedir:

 • Öğrenci olup maddi zorluk çekiyor olmak
 • Kimsesiz olmak
 • İşsiz olmak ya da düzenli bir gelire sahip olmamak
 • Şehit ya da gazi yakını olmak
 • Hasta, engelli ya da yaşlı olmak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında yapılan değerlendirmelerde kimsesiz, yaşlı ya da hasta olan kişiler her daim öncelik sahibidir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için size sunulan iki farklı kanal vardır. İlk olarak da eğer dilerseniz yüz yüze yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Tekirdağ Belediyesi’nin ilgili yardım birimleri ile görüşerek doğrudan yüz yüze başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra online olarak da başvuru yapmanıza izin verilmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkinden yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. E – devlet kapısı sistemine giriş yapmak için de şifre ve T.C. kimlik numaranızı kullanabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi için yapılan yardım başvurularında form doldurmak önemli bir adımdır. Yardım başvuru formunun doldurulması, başvuru süreci için atılan ilk adımlardan biridir. Başvuru formunu da hem yüz yüze hem de online olarak doldurmanız mümkündür. Formda yer alan soruların da eksiksiz olarak cevaplanması gerekir.

Yardım başvuru formu kapsamında başvuru sahibine bazı önemli sorular yöneltilir. Bu sorular da kimlik, adres ve iletişim bilgileri ile ilgilidir. Aynı zamanda formda gelir durumuna dair bazı ek sorular da yer alır. Başvuru sahiplerinin soruları doğru yanıtlar vererek cevaplaması da önem taşımaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için de dilediğiniz her zaman sorgulama yapabilirsiniz. Yardım başvuruları, 2 hafta ya da 4 hafta arasında zaten neticeye kavuşmaktadır. Fakat bu süre içerisinde başvuru durumunuz hakkında bilgi almanız da mümkündür. Yardım başvurunuzu sorgulamak için de belediyenin ilgili birimleri ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Bunun dışında e – devlet kapısı sistemi aracılığı ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kendi özel olarak atamış olduğu sabit hatlar aracılığı ile de başvuru sorgulaması yaptırmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi telefon numarası seçenekleri arasında doğrudan yardım başvuruları için ayrılan özel hatlar da bulunur. 0 850 459 59 59 numaralı çağrı merkezi aracılığı ile başvurular hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı hat aracılığı ile yardım başvurunuzu sorgulama imkanına da sahip olabilirsiniz.

Buna ek olarak 153 numaralı Beyaz Masa Çağrı Merkezi’ni de tercih edebilirsiniz. Beyaz Masa, yalnızca Tekirdağ için değil tüm ülke için geçerli olan bir yardım hattıdır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile düzenli olarak gıda yardımları alabilmek de mümkündür. Gıda yardımları da yine iki farklı grup olarak ayrılmıştır. Bunların da başında gıda kolisi dağıtımı yer alır. Tekirdağ Belediyesi gıda kolisi yardımı içerisinde temel mutfak gereksinimleri bulunmaktadır. Genellikle baklagil, yağ, un gibi besinleri içeren kolide bozulmayacak besin maddeleri bulunur.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, gıda kolisi yardımlarını her ay düzenli olarak da sağlamaktadır. Buna ek olarak belediye, Ramazan ve Kurban bayramı dönemlerinde de pek çok haneye gıda yardımı imkanı sağlar.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait gıda yardımları içerisinde günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımı da bulunur. Özellikle de kendi yemeğini yapamayacak durumda olan kişilere verilen bu hizmet de düzenli ve süreklidir. Aynı zamanda Ramazan döneminde de Tekirdağ Belediyesi’nin aşevi hizmetlerinden faydalanılabilir. Belediye, kentin pek çok bölgesinde ücretsiz bir şekilde hizmet veren aşevleri kurmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak da gıda yardımı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Gıda yardımı başvuru süreci de ortalama 2 hafta ile 4 hafta arasında bir sürece yayılmaktadır. Gıda yardımları için yapılan başvurularda da genel yardım başvurusu adımlarını izlemek doğru olacaktır. Gıda yardımları için muhtarlıktan talep edilen yoksulluk belgesinin gününde teslim edilmesi gerekir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusu yapmak için ALO 153 destek hattını ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/tekirdag-buyuksehir-belediyesi-hizmetleri-sorgulama bu linke tıklayarak yapmanız mümkün.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte yardım kolisi de talep edilebilir. Yardım kolisi hizmeti, aynı zamanda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı olarak da bilinmektedir. Erzak yardımında da bir hanenin temel ihtiyaçlarına yer verilir. Fakat bu ihtiyaçlar yalnızca temel mutfak gereksinimleri ile sınırlı değildir. Erzak kolisinde aynı zamanda çeşitli temel hijyen ürünleri de yer alır.

Yardım kolisinde eğer talep edilirse kıyafete ya da kırtasiye türü ürünlere de yer verilir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi erzak kolisi başvurusu için de temel yardım başvurusu adımlarını izlemek yeterli olacaktır. Yardım kolisi başvurusunda da hem yüz yüze hem de online başvuru imkanları bulunur.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi ve erzak yardımı almak için https://www.tekirdag.bel.tr/personel_iletisim iletişi formunu doldurabilir yada ALO 153 TEKİM hattını ücretsiz arayabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde yardım parası hizmeti de bulunmaktadır. Yardım parası için de aynı başvuru süreçlerinden geçmek gerekir. Nakit para yardımlarının neticeye kavuşması da 2 hafta gibi bir süre içerir. Bu süreçte de ister online isterseniz de yüz yüze olarak başvuru sorgulaması yapmanız mümkün olacaktır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yakacak ve Kömür Yardımı

Tekirdağ büyükşehir Belediyesi `Soğuk Kıştan Bahara Hep Beraber Ulaşacağız’ sloganı ile beraber dar gelirli vatandaşlara kara kış destek paketi kapsamasında yakacak, kömür ve doğalgaz yardımı yapmaktadır. Havaların soğuması ile beraber ısınma sorunu yaşayan kişilere verilecek yakacak yardımı başvurusundan bulunmak için  0850 459 59 59 numarasını ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

Tekirdağ büyükşehir Belediyesi kara kış destek paketi başvurusu sonrası uygun görülen ailelere yakacak yardımının yanında gıda ve para yardımı yapılacaktır. Yakacak ısınma yardımı için başvuru formu doldurmak için https://www.tekirdag.bel.tr/personel_iletisim linke tıklayabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak ALO 153 TEKİM hattın üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında süt dağıtımı gibi çocuklara yönelik hizmetler de bulunur. Süt yardımından 0 – 6 yaş arasındaki çocuklar faydalanabilir. Aylık olarak verilen bu hizmette aynı zamanda bebek bezi ve mama yardımları da yer alır. Bebek sahibi olup yoksul durumda olan aileler bu tür hizmetlerden faydalanma hakkına sahiptir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde çeşitli maddi yardım paketlerine de yer verilir. Maddi yardımlar, erzak kolisi ya da doğrudan nakit para yardımları şeklindedir. Aynı zamanda kıyafet ve kırtasiye türü yardımlar da belediye tarafından ihtiyaç sahiplerine verilir. Buna ek olarak yakacak ve kira yardımları da maddi yardımlar listesinde yer almaktadır.

Tekirdağ maddi yardım başvurusu ücretsiz olarak ALO 153 numarasını arayarak talep edebilirsiniz. Belediye sosyal hizmetler birimi detaylı inceleme sonrası uygun gördüğü ailelere maddi yardım yapmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında sosyal yardım kartı hizmeti de yer alır. Tekirdağ Belediyesi, her ay düzenli olarak sağladığı nakit para yardımlarını sosyal yardım kartı ile vermektedir. Bu kartın da belediye ile anlaşmalı olan marketlerde ya da çeşitli mağazalarda kullanılması mümkündür.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından verilen sosyal yardım kartı başvurusu için bizzat belediyeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Düzenli olarak sosyal yardım alması uygun görülen ailelere verilen sosyal yardım kartı içerisine aylık para yüklenmektedir. Her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi bulunmayan kişiler başvuruda bulunabilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile para yardımı da alabilirsiniz. Para yardımlarından yalnızca aileler değil maddi zorluk çeken öğrenciler de faydalanabilir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, başarı durumu yeterli olan öğrencilere her ay burs imkanları sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu