Belediye Yardımları

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama2022; Bartın Belediyesi yardım başvurusu, sosyal belediyecilik anlayışının sağladığı hizmetlerden biridir. Bartın’da ikamet etmekte olan yoksul kimseler çeşitli sosyal yardımlardan faydalanma hakkına sahip olurlar. Bartın Belediyesi yardım başvurusu sayesinde erzak ya da nakit para türü yardımlardan faydalanmak söz konusudur. Belediye, gerekli incelemelerin ardından vatandaşlarına gereken yardımı sağlamaktadır.

Bartın Belediyesi yardım başvurusu için de ilk önce bazı kriterleri karşılıyor olmak gerekir. Bartın Belediyesi yardım başvurusu 2022 kriterleri de diğer seneler ile hemen hemen benzerlik göstermektedir. Siz de bu rehberimizde yer alan detaylar sayesinde yardım başvurunuzu başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bartın Belediyesi yardım başvurusu sayesinde pek çok sosyal yardım hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bartın Belediyesi, sosyal yardım hizmetleri bakımından ileri seviyede bir belediyedir. Bartın Belediyesi sosyal yardım başvurusu yaparak siz de belediyenin sunacağı desteklerden faydalanabilirsiniz. Bartın Belediyesi yardımları da aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Gelir durumu asgari gelirin de altında olan kişilere erzak ve nakit para yardımları
 • Öğrenci olup maddi zorluk çekenlere burs desteği
 • Pandemiden etkilenenlere yardımlar
 • Doğal afet, kaza ve yangınlardan etkilenenlere yardımlar
 • Bebek sahibi olup maddi zorluk çekenlere verilen yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar
 • Hasta, yaşlı ya da engelli bireylere yönelik yardımlar
 • Kira ve yakacak yardımları
 • Gıda kolisi ve günlük sıcak yemek yardımları
 • İşsiz olan ya da sabit bir aylık geliri bulunmayan kişilere verilen yardımlar
 • Evin geçimini sağlayan kişinin askerde olması durumunda verilen yardımlar

Bartın Belediyesi yardım başvurusu içerisinde yukarıda bahsi geçen yardım hizmetleri yer alır. Bartın’da ikamet edip yoksul durumda olan vatandaşlar da bu tür sosyal yardımlardan faydalanma hakkına sahiplerdir.

Bartın Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Bartın Belediyesi yardım başvurusu ile pek çok yardım hizmetinden faydalanmak mümkündür. Fakat yardım başvuruları için de kişilerin bazı önemli şartları yerine getirmiş olmaları beklenir. Yardım başvurusu için belirlenen kriterlerin başında kişinin gelir durumu yer alır. Buna göre yardım başvurusunda bulunacak olan kişinin aylık gelirinin asgari ücretin altında olması şarttır. Bu durumda olan kişiler de bağlı oldukları muhtarlıktan yoksulluk belgesi almak durumundadır.

Bartın Belediyesi yardım başvurusu konusunda talep edilen bir diğer kriter ise başvuru sahibinin ikametgah durumudur. Buna göre Bartın Belediyesi’nden yardım talep eden kişinin Bartın’da ikamet ediyor olması gerekir.

Bartın Belediyesi yardım başvurusu için gerekli olan diğer şartlar da aşağıdakiler gibidir:

 • Evin geçimini sağlayan kişinin askerde ya da cezaevinde olması
 • Şehit ya da gazi yakını olmak
 • Kimsesiz olmak
 • Hasta, yaşlı ya da engelli olmak
 • Bebek sahibi olup yoksul olmak

Bartın Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyenlerin yukarıdaki şartlardan en az bir tanesini sağlıyor olması gerekir. Bartın Belediyesi, hasta, yaşlı, engelli ve kimsesiz vatandaşların başvurularına öncelik vermektedir.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bartın Belediyesi yardım başvurusu için belediyenin yetkili birimlerinin sağladığı iki farklı yöntem vardır. Bunlardan ilki doğrudan yüz yüze başvuru yöntemidir. Bunun için de belediyeye ait yetkili yardım birimleri ile bizzat görüşmek gerekir. Yüz yüze yapılan başvurularda genellikle Bartın Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü muhatap alınmalıdır.

Bir diğer başvuru yöntemi de online olarak başvuruda bulunulmasıdır. Bunun için de bartinbelediyesi@bartin.bel.tr adresine mail atılması gerekebilir. Aynı şekilde eğer istenirse e – devlet kapısı sistemi aracılığı ile de yardım başvurusunda bulunmak mümkündür. Bartın Belediyesi belirtmiş olduğumuz tüm bu kanallardan yapılan başvuruları inceleme altına almaktadır.

Bartın Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bartın Belediyesi yardım başvurusu için atılması gereken en önemli adım da yardım başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmasıdır. Yardım başvuru formu, başvurularda önemli role sahip olan belgelerin başında gelir. Forma ulaşmak için de belediyenin yetkili birimleri ile iletişime geçmek yeterli olacaktır. Aynı zamanda e – devlet kapısı sistemi üzerinden de yardım başvuruları için hazırlanan formlara ulaşmak mümkündür.

Yardım başvuru formunda başvuru sahibi hakkında bazı sorular yer alır. Bu sorular da genellikle kimlik, adres ve iletişim bilgileri ile alakalıdır. Aynı zamanda formun bir kısmında yardım talebinde bulunacak olan kişinin gelir durumu ile ilgili sorular da yer alabilir.

Bu adımda önemli olan formdaki soruları doğru yanıtlar vererek doldurmaktır. Formdaki her bir sorunun da eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir. Formda eksiklik olması durumunda yardım başvuruları geçersiz sayılabilir.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bartın Belediyesi yardım başvurusu hakkında sorgulama yapabilmek de mümkündür. Yardım başvuruları, 2 hafta ila 4 hafta arasında bir neticeye kavuşur. Başvuru sahipleri de bu süreçte başvurularının genel durumu hakkında bilgi almak hakkına sahiptir. Sorgulama yapmak için de yüz yüze görüşmek ya da online kanalları kullanmak mümkündür.

Başvuru sorgulaması için aynı zamanda belediyeye ait bazı telefon numaraları da kullanılabilir. Bartın Belediyesi, yardım başvuruları için özel olarak bazı sabit hatlar atamıştır. Tüm bu kanallar aracılığı ile sorgulama yapılabilir ve başvuru süreçleri hakkında net bilgi alınabilir.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bartın Belediyesi yardım başvurusu, belediyenin özel hizmetlerinden biridir. Bartın Belediyesi de başvurular hakkında bilgi vermek için bazı telefon numaraları atamıştır. Bu telefon numaraları aracılığı ile yardım hizmetleri hakkında bilgi almak mümkündür. Aynı zamanda yardım başvuruları ile ilgili genel sorgulama yapılmasına da izin verilir.

Bartın Belediyesi, 0 378 227 30 38 numaralı hat aracılığı ile yardımlar hakkında bilgi vermektedir. Aynı zamanda belediye, 0 378 227 10 25 numaralı hat ile de yardım hizmetleri ve sorgulama konusunda yardımcı olmaktadır.

Bartın Belediyesi Gıda Yardımı

Bartın Belediyesi, gıda yardımları konusunda da vatandaşlarına yönelik daimi hizmetler sunan belediyeler arasındadır. Gıda yardımları da genellikle sıcak yemek ve gıda kolisi olmak üzere iki gruba ayrılır. Günlük sıcak yemek ve ekmek yardımları da genellikle kimsesiz, hasta ve yaşlı kimselere yöneliktir. Bu tür gıda yardımlarından her gün düzenli olarak faydalanmak mümkündür.

Bartın Belediyesi, Ramazan ayında da kurduğu aşevleri ile her gün ücretsiz sıcak yemek hizmeti sunar. Buna ek olarak dini bayramlarda erzak kolisi yardımları da yapılmaktadır. Belediye, yılın her dönemi yoksul ve muhtaç durumda olan vatandaşlar için gıda kolisi yardımı da sunar. Gıda kolilerinde bir hanenin temel mutfak ihtiyaçları yer almaktadır.

Bartın Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bartın Belediyesi yardım başvurusu yaparak gıda yardımları için de başvuru yapmış olabilirsiniz. Bartın Belediyesi, gıda yardımları için de kişinin gelir durumunu baz almaktadır. Buna göre gelir durumunun asgari gelir grubunun altında olması beklenir. Başvuru sürecinde de bağlı olduğunuz muhtarlıktan yoksulluk belgesi alarak gıda yardımı başvurusu yapmanız mümkün olacaktır.

Gıda yardımı başvuruları için de yardım başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması şarttır. Formu teslim ettiğiniz yetkili kişiler sizi evinizde ziyaret edebilir. Yapılan bu incelemelerden sonra eğer uygun durumda iseniz gıda yardımlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Kolisi

Bartın Belediyesi erzak yardımı olarak da bilinen yardım kolisi, belediyenin sürekli olarak sunduğu yardım hizmetlerinden biridir. Bartın Belediyesi yardım başvurusu yaparak yardım kolisi talep etmek de söz konusudur. Yardım kolisi içerisinde de yalnızca mutfak ihtiyaçları yer almamaktadır. Bir evin ihtiyacı olan temel hijyen ürünleri de yardım kolisinde yer alabilir. Aynı zamanda kıyafet ya da kırtasiye türü ihtiyaçlara da kolide yer verilmesi mümkündür.

Bartın Belediyesi erzak yardımı başvurusu için de kişilerin yoksulluk belgesine sahip olması beklenir. Aynı şekilde yardım başvuru formunu doldurmak da bu süreçte önem taşımaktadır. Eksik belge sunan kişilerin yardım kolisi başvuruları geçersiz kabul edilecektir.

Bartın Belediyesi Yardım Parası

Bartın Belediyesi yardım başvurusu, yardım parası için yapılan genel başvuruları da kapsar. Yardım parası hizmeti, yoksul durumda olan hanelere verilen temel yardım hizmetlerinden biridir. Yardım parası, hem sürekli hem de süreli olarak verilen yardımların da başında gelmektedir. Bu hizmetten faydalanmak için de yoksulluk belgesi ile başvuruda bulunmak şarttır.

Yardım parası, özel günlerde belediye tarafından dağıtılan temel yardımlardan biridir. Fakat bazı durumlarda bu yardım hizmeti sürekli hale de gelebilir. Bartın Belediyesi, çeşitli yollarla her ay yardım parası hizmetleri sunabilmektedir.

Bartın Belediyesi Süt Yardımı

Bartın Belediyesi yardım başvurusu içerisinde şu an için süt yardımını hedef alan bir hizmet yer almamaktadır. Bazı illerin belediyeleri her ay düzenli olarak süt dağıtımı yapar. Bartın Belediyesi de bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir. Yakın zamanda Bartın’da da süt dağıtımı yapılmaya başlanabilir.

Bartın Belediyesi, bebekler ve çocuklara için farklı türde yardımlara sunmaya da devam etmektedir. Özellikle de bebek sahibi olan yoksul ailelere verilen mama ve bebek bezi yardımları sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda anne ve bebek sağlığını korumak için de yoksul ailelere ücretsiz sağlık hizmetleri verilebilir.

Bartın Belediyesi Maddi Yardım

Bartın Belediyesi yardım başvurusu kapsamında yer alan maddi yardımlar çok yönlü yardımlardır. Maddi yardımlar, erzak yardımları ve sürekli olarak verilen nakit para yardımlarını içerir. Yoksul ve muhtaç durumda olan kişiler, yoksulluk belgelerini ibraz ederek bu tür maddi yardımlardan faydalanabilirler.

Bartın Belediyesi, özel durumda olan kişilere de pek çok alanda maddi yardım sunar. Bunlar arasında ücretsiz ulaşım ve fatura ödeme gibi hizmetler de yer alabilir. Aynı zamanda gıda ve erzak kolisi dağıtımı yardımları da yine maddi yardımların çatısı altında toplanmaktadır. Bartın Belediyesi, sosyal yardım kartı ile de her ay düzenli maddi yardım hizmetinde bulunur.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Bartın Belediyesi yardım başvurusu sayesinde yoksul kişilere her ay düzenli olarak para yardımları yapılmaktadır. Bu para yardımları da sosyal yardım kartı sayesinde kişilere verilir. Sosyal yardım kartlarına da belediye ile anlaşmalı olan bankalardan ulaşmak mümkündür. Kartın içerisindeki paranın yine belediye ile anlaşmalı olan mağaza ya da marketlerde kullanılmasına izin verilir.

Bartın Belediyesi, her ay düzenli olarak sosyal yardım kartlarına para yatırır. Bu yardım hizmeti, belediyenin sunduğu en önemli yardımlardan biridir. Vatandaşların temel gereksinimlerini bir an evvel diledikleri gibi karşılaması için bu hizmet oluşturulmuştur.

Bartın Belediyesi Para Yardımı

Bartın Belediyesi yardım başvurusu kapsamında hem düzenli hem de tek seferlik olmak üzere pek çok para yardımı hizmeti vardır. Para yardımları, sosyal yardım kartı aracılığı ile verildiği gibi bazı özel dönemlerde elden de verilebilir. Bartın Belediyesi, yoksulluk belgesine sahip olan kişilere yönelik bu tür hizmetler sunmaktadır.

Belediyenin para yardımlarından yoksul durumda olan öğrenciler de faydalanabilir. Başarı oranı yüksek olup maddi zorluk çeken öğrencilere her ay belediye tarafından burs desteği verilir. Bu tür para yardımlarının da herhangi bir şekilde geri ödemesi bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu