Ek İş Fikirleri

İnstagram’da Para Kazanma ( Aylık 15.000 TL Kazanç Fırsatı )

İnstagram son yılların en çok rağbet gören sosyal medya ağlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca kişinin bulunduğu bu mecrada popüler olmak önemli olduğu kadar satış yapmak da öne çıkan konular arasında yer alıyor. Kısa yoldan kazanç elde etmek isteyenlerin dünyası haline gelen İnstagramdan para kazanmak için yüzlerce yol bulunuyor.

İnstagram dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden biri olduğu için kullanan kişi sayısı bir hayli fazla.Paylaştığınız gönderiler siz hiçbirşey yapmadan instagram tarafından keşfete çıkarılabilir ve milyonlarca kişiye gösterilmesine neden olabilir.Televizyon kanallarında bile reklam gösterimleri milyonlarca kişiye yapılamazken sizin paylaştığınız bir resmin milyonlarca insana gösterilmesi ne kadar büyük bir etkileşim değil mi?Sizde hemen instagram hesabınızı yönetmeye başlayarak eğlenerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagramda Para Kazandıran İşler

İnstagram’da para kazanmak için izleyebileceğiniz birçok yol bulunmaktadır.Bu yollar arasında firmaların reklamlarını yapmak, affiliate ile başkalarının ürünlerini satarak komisyon almak, danışmanlık hizmeti sunmak gibi yüksek gelir getiren popüler hizmetler bulunmaktadır.

Sizler için para kazandıran yeni iş fikirlerini araştırdık ve yazımızın detayında sizlerle paylaşıyoruz.

İnstagram’da Danışmanlık Yapmak

İnstagram üzerinden yetkin olduğunuz bir alanda danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Örneğin öğrenci danışmanlığı, aile danışmanlığı ya da İnstagramdan para kazanma danışmanlığı gibi alanlarda kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz. Danışmanlıklarınız esnasında insanlara doğru ve yararlı bilgiler verebilir ve ücretli seminerler düzenleyebilirsiniz.

Danışmanlık ağınızı genişletebilmek adına sizinle aynı hizmeti veren farklı hesaplarda reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz eğitim ve seminerler bir süre sonra sizler için hatırı sayılır bir kazanç getireceği gibi kendinizi geliştirmenize de yardımcı olacaktır.

İnstagram’da Satış Yaparak Para Kazanmak

İnstagram hesabınız üzerinden elinizde bulunan belirli ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Satış yapmak için ilk zamanlar müşteriye ihtiyaç duyacaksınız. Ancak paylaşımlarınıza değer verdikçe yeni müşteriler edinebilir ve oldukça yüksek satışlara imza atabilirsiniz.

İnstagramda satış yaparak para kazanmak için;

  • Kendi el emeğiniz olan ürünlerin paylaşımlarını yapabilirsiniz.
  • Satış ortaklığı da denilen komisyonlu sistemler üzerinden sadece sattığınız kadar kazanacağınız bir sisteme üye olarak satış yapabilirsiniz.
  • Markaların sponsorluğunda bulunan ürünlerin paylaşımlarını yaparak da satışlarınıza yön verebilirsiniz.

İnstagram Hesabında Reklam Yayınlamak

Popüler bir instagram hesabına sahip olmanız durumunda reklam alabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Popüler hesaplar genellikle takipçi sayıları ve beğeni durumlarından dolayı ürün tanıtımlarının ya da sayfa reklamlarının yapılacağı kıymetli profiller olarak görülürler.

Birbirinden ilginç paylaşımlar yaparak ya da insanların ihtiyaç duyduğu bilgileri özenli bir şekilde instagram hesabınızda paylaşarak popüler olmaya başlayabilirsiniz. Hesabınızdan tavsiye edeceğiniz her ürün ve reklamda 500 TL ile 5000 TL arası kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

İnstagram Hesabınızda Sponsorlu Gönderiler Yayınlamak

Bazı markalar kendi ürünleri ile ilgili kullanıcı yorumlarından oluşan gönderiler paylaşılması halinde bu profillere sponsor olabilmektedir. Sizde kendinize uygun bir sponsor bularak bu markaya ait ürünlerin denemesini yapabilir ve bunu gönderi şeklinde yayınlayabilirsiniz.

Sponsorlu gönderi yayınlarında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Hesabınızı mümkün olduğunca popüler tutmaya çalışın.
  • Hesabınızı aktif olarak güncelleyin.
  • Sponsor olduğunuz markaya ilgi duyan ya da bu markanın ürünlerine ihtiyacı olan kişilerle etkileşime geçmeye çalışın.
  • Diğer sosyal medya hesaplarınızdan sponsorlu gönderilerinizi paylaşarak ağınızı geniş tutun.

İnstagram’da Affiliate Marketing Yapmak

İnstagram hesabınızda Niş bir sektörde paylaşımlar yaparak o alana ilgi duyan takipçiler edinebilir ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz.Niş paylaşım dediğimiz şey değerli ve sadece bir ürün ve ya bir nesne üzerinden yapılan paylaşımlardır.

Örneğin sadece pırlanta yüzüklerin paylaşıldığı niş bir profil oluşturarak kısa sürede istediğiniz kesime hitap edebilirsiniz. Pırlanta yüzükler genellikle yeni evli çiftler için merak uyandıran bir nesne iken evlilik için gelinlik, saç tokası gibi ürünlerin satışını komisyonlu bir şekilde yapabilirsiniz.

İnstagram’da Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

İnstagramda yapılabilecek işler içerisinde en kolaylarından biri fotoğraf satışı yapmaktır. İlginç, etkileyici ve merak uyandıran fotoğraflar çekerek bunların satışını yapabilirsiniz. Özellikle fotoğraf telif hakkı satan sitelere yönlendirme yaparak bu işi resmi bir hale dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca eğer shop yeteneğiniz var ise ve gerçekten kaliteli fotoğraflar üretebiliyorsanız fotoğraf çektirmek içinde size başvuranlar elbete olacaktır.Düğün vb. organizasyonlarda veya reklam ajanslarının fotoğraf çekim işleri için çalışarak günlük +500 TL ve üzeri kazançlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu