Krediler

Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Ödünç alınan ya da verilen mal, para anlamına gelen Kredi, çoğunlukla acil olarak ihtiyaç duyulan vakitlerde bankalardan alınılmaktadır. Bankalar, zor durumlarda sizin nakit para ihtiyaçlarınızı karşılamak için hızlı kredi olanakları sağlamaktadır.

Bankaların sizin için sunduğu bu imkanlardan en kolay ve en hızlı olan online yöntemlerden hemen herhangi birine başvuru yapabilir ve paranız çok kısa süre içerisinde herhangi bir bankaya gitmeden, hemen banka hesabınıza çekebilirsiniz. Bu krediler genellikle düşük miktarlarda sunulmaktadır fakat acil nakit ihtiyaçlarınız için çok yararlı olmaktadır. Hızlı kredi başvurusu nasıl ve hangi yöntemler ile yapılır, ayrıntılı bir şekilde açıklayalım;

Hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır?

Hızlı krediye başvuru yapmak için öncelikle bir bankanın müşterisi olma zorunluluğunuz yok. Bazı bankalar müşterisi olmasanız bile kredi başvurunuzu almakta ve evraklarınızı yaşadığınız yere kadar getirmektedir. Özellikle dijital bankacılık hizmeti veren bankalar aracılığı ile bir yere gitmeden hızlı bir şekilde gelen krediyi istediğiniz şekilde harcayabilirsiniz.

Hızlı kredi başvurusu yapabilmeniz için bilmeniz gereken bir diğer yer ise kredi notunuzun yüksek olması, aylık düzenli bir gelirinizin olması ve adınıza sigorta primlerinin yatırılıyor olmasıdır. Bankalar bu bilgileri kısa sürede inceler ve size geri dönüş sağlar. Şayet geri dönüş olumlu ise en kısa sürede banka sizinle iletişime geçer ve krediniz hesabınıza yatar.

Karşılaştırmalı internet siteleri ile hızlı kredi başvurusu

Hızlı krediye başvurusunda bulunan kişilerin en çok kullandığı yöntemlerden biri karşılaştırmalı internet sitelerinden yardım almaktır. Hemen hemen tüm bankalar hızlı kredi desteği verebilme hizmetinde olsalar bile her bankanın belirlediği aylık faiz oranı ve masraflar vardır. Bu oranlar ve masraflar her bankada aynı değildir ve bankadan bankaya değişkenlik gösterir. Dolayısı ile bu durumda hangi bankadan ne kadar faizle kredi çekeceğinizi öğrenebilmenin en kolay yolu, karşılaştırmalı internet sitelerini kullanmaktır.

Bu siteleri kullanmak size çok fayda sağlar. Ayrıca kullanımları oldukça kolaydır. Herhangi bir karşılaştırmalı kredi sitesine girip ihtiyacınız olan kredi miktarını ve ek olarak belirtmeniz gereken şeyleri belirttikten sonra çıkan sonuçlara göre size en uygun bankayı seçebilir ve o bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnternet Şubesi ile hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır?

Tüm bankaların kendilerine ait birer internet sitesi vardır. Ait olduğunuz bankanın ismini internete yazarak internet sitesine ulaşabilirsiniz. Burada bankanızın internet bankacılık sistemini kullanabilmeniz için size verdiği müşteri numarası ve şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Bu bankacılık hizmeti, banka şubelerinden yapabileceğiniz hemen hemen çoğu şeyi bankaya veya atm ye gitmeden evinizdeki bilgisayardan veya telefondan online olarak yapmanıza olanak sağlar. Bu işlemlere kredi başvuruları da dahildir. Çalıştığınız bankanın internet bankacılığını kullanarak hızlı kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi anında hesabınıza geçirebilirsiniz.

Mobil bankacılık ile hızlı kredi başvurusu

Mobil bankacılık hizmeti de tıpkı internet bankacılığı gibi tüm bankalar tarafından müşterilerine sunduğu hizmetlerden biridir. Müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza veya tabletinize yükleyerek hemen giriş yapabilir ve çok kısa bir süre içerisinde hızlı kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonucunuz dakikalar içinde gözden geçirilir ve cevaplanır. Eğer ki başvurunuz kabul edilirse anında krediniz size sağlanmış olunur.

Atmden Anında Sonuçlanan Kredi Başvurusu

Bankaların sunmuş olduğu hızlı kredi başvurusu yöntemlerinden birisi de bankaların ATM’leridir. Müşterisi olduğunuz bankanın size en yakın şubesindeki ATM’si ile hızlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka ATM’si ile kredi başvurusunda bulunabilmeniz için gerekli olanlar ise kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve aylık gelir bilgilerinizdir.

Bu bilgileri ATM’ye girerek başvuruda bulunabilirsiniz. Bu bilgileri anında değerlendirmeye alan banka hızlı bir şekilde yanıt verecektir. Kabul olan olan kredi başvurularında paranızı almak için yine aynı ATM’yi kullanabilirsiniz.

Online Hızlı Kredi Başvurusu

Hızlı kredi başvurusu yapabileceğiniz bir başka yöntem de bankaların kendilerine ait olan internet sitelerini kullanmaktır. Erişmiş olduğunuz sitedeki bankanın müşterisi olmasanız bile internet sitesi üzerinden hızlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunmak ise oldukça kolay ve kısa sürede yapılabilecek işlem. Yapmanız gereken ilk adım hızlı kredi başvurusunda bulunmak istediğiniz bankanın internet sitesine girmek ve ana sayfada bulunan “Hemen Başvur” kısmına tıklamak olacaktır.

Bundan sonra yapacağınız bir sonraki işlem ise açılacak olan başvuru formu kısmındaki sizden istenen bilgilerin hepsini eksiksiz bir şekilde doldurmak olacaktır. İşlem bu kadar basit. Bundan sonra yapmanız gereken başvurunuzun sonuçlanmasını beklemek olacaktır. Şayet hızlı kredi başvurunuz olumlu sonuçlanırsa yapacağınız son adım bankanın size en yakın şubesine gitmek olacaktır. Krediniz, evraklarınızı imzaladığınız gün hesabınıza aktarılacaktır.

Müşteri Hizmetleri Anında Kredi Başvuru Hattı

Hemen hemen tüm şirketlerin müşteri hizmetleri destek sistemi mevcuttur. Tüm bankalarda da bu müşteri hizmetleri destek sistemi vardır. Kredi başvurusunda bulunacağınız bankayı seçtikten sonra başvurma yöntemlerinden birisi de müşteri hizmetleri aracılığı ile başvurmaktır. Bu başvurma yolunda yapacağınız adım bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını öğrenip aramaktır. Burada yönlendirmeler ile müşteri hizmetlerine bağlanıp hızlı kredi başvurusunda bulunmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir.

Müşteri hizmetlerindeki görevli sizden bazı bilgiler isteyecektir. Bu bilgiler telefon numarası adres tc kimlik gibi bilgilerdir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde personele ilettikten sonra başvurunuz gönderilmiş olacaktır. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa onaylanmış olan krediniz, eğer bu bankanın müşterisiyseniz hesabınıza aktarılır. Fakat başvurduğunuz bankanın müşterisi değilseniz ve başvurunuz kabul edilmiş ise yapmanız gereken o bankanın en yakınınızdaki şubesine gitmek olacaktır. Burada görevliler size evrak verecektir. Evrakları imzalayıp teslim ettikten sonra kredinizi almış olacaksınız.

Hızlı kredi başvurusu koşulları nelerdir?

Hızlı kredi başvurusu yapmak için bazı şartlar vardır. Bu şartları yerine getirmedikten başvurunuz kabul edilmez dolayısı ile asla kredi alamazsınız. Gelin size bu koşulların ne olduğunu kısaca ve doğru bir şekilde anlatalım.

Hızlı krediye başvuru yapabilmek için aylık düzenli bir gelirinizin olması zorunlu bir durumdur. Eğer ki aylık düzenli bir geliriniz yoksa banka bu krediyi gelecekte ödeyemeyeceğinizi düşünüp kredi vermek istemeyecektir ki bu doğal bir durumdur. Eğer ki aylık maaşlı olarak çalışıyorsanız veya esnafsanız ve sigorta primleriniz düzenli olarak ödüyorsanız bankalar size hızlı kredi vermek isteyecektir.

Hızlı kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin karşısına çıkacak bir diğer şart ise kredi notu koşuludur. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişilerin riski azdır yani başka bankalara olan borçları düşüktür ve olan borçlarını da düzenli ödemişlerdir. Kredi notunuz da yeterli seviyede ise bankalardan hemen hızlı krediye başvuru yapabilir ve kredinizi istediğiniz vakitte banka hesabına çekebilirsiniz.

Hızlı kredi nasıl verilir? Detayları nelerdir?

Hızlı kredi, bankalar tarafından acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için online kanallar yoluyla müşterilerine sunulan bir hizmettir. Hızlı kredi hizmeti, banka müşterisi olan kişiler için hususi olarak hazırlanmış olan hizmetlerdir. Bir bankanın müşterisiyseniz ve yukarıda saydığımız koşulları taşıyorsanız, o bankanın mobil uygulamasını ya da internet bankacılığını kullanarak hemen kredi başvurunuz yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi hemencecik hesabınıza çekebilirsiniz.

Bankalar hızlı kredi verirken acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm üretmek isterler. Bu sebepten ötürü, bu kredilerinin limitini yüksek tutmazlar. Bir bankadan maksimum 65 bin lira hızlı kredi başvurusunda bulunabilir ve alabilirsiniz. Bankaların bir çoğu bu kredi limitini bin liradan 50 bin liraya kadar düzenlerler. Önceki zaman dilimlerinde hızlı kredilerin kredi faiz oranları çok yüksek olurdu. Banka şubesine gittiğinizde alacağınız kredinin faiz oranı ise daha düşük tutulurdu. Son dönemde her bankanın bu hizmeti vermesinden dolayı artan rekabet ve ekonomik sebeplerden dolayı bankalar bu faiz oranlarını mümkün olduğu kadar düşürmüşlerdir.

Hızlı kredi hem bankalardaki işlem yükünün azalmasında hem de bankaların daha fazla kredi kullandırabilmesine olanak sağlamıştır. Ayrıyeten şunu belirtmemiz gerekir online olarak hızlı kredi başvurusunun belirli bir limiti vardır eğer ki almak istediğiniz kredi 50 bin TL’nin üzerinde ise bu işlemi bankaya giderek yapmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu