Bankacılık

Ziraat Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Ziraat hesap kapatma sürecinde ihtiyacınız olan bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.Ziraat hesap iptali başvurusu nasıl yapılır ve gerekli belgeler nelerdir?

Ziraat Bankası hesap iptali hakkında bilgi edinmek isteyen müşteriler için hazırladığımız bu makalemizde hangi kanallar aracılığı ile banka hesabınızı kapatabileceğinizi öğrenecek ve saniyeler içerisinde hesap kapama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Tamamen ücretsiz olan hesap kapama başvurusu ile sizde Ziraat Bankası hesabınızı veya hesaplarınızı kapatabilirsiniz.Bu sayede banka ile ilişkinizi keserek müşterisi olmaktan da çıkabilirsiniz.Banka hesabınızı kapatabileceğiniz birden fazla yöntem mevcuttur.Bu yöntemlerin detaylı olarak anlatımı ve nasıl yapılabileceğini makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma

Ziraat Bankası müşterilerinin sıklıkla sorduğu ve pasifize etmek ya da tamamen iptal etmek istedikleri hesabı nasıl kapatılır şeklinde dile getirdikleri soru, bu makalede sizlerle buluşuyor. Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve farklı bir banka ile çalışmak ya da Ziraat Bankası’nda gerekli görmediğiniz hesaplarınızı kapatmak amacı ile bir takım hesaplarınızı iptal etmek istiyorsanız, öncelikle bu işlemi hangi işlem kanalları üzerinden gerçekleştirebileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Her sektörde olduğu gibi bankacılık sektöründe de belirli standartlar bulunduğundan ve bu standartlar BDDK tarafından düzenlendiğinden, Ziraat Bankası da diğer bankalardan farksız işlem kanalları üzerinden bu hizmeti sağlıyor. Peki, nedir bu işlem kanalları?

Ziraat Bankası hesap kapatma işlemlerini, ana hesap dâhil hesap kapatma, ana hesap dışındaki hesapları kapatma şeklinde iki farklı kategoriye ayırabiliriz. Eğer, ana hesabınız saklı kalmak kaydı ile diğer hesaplarınızı kapatmak istiyorsanız, İnternet bankacılığı, Ziraat Mobil veya Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hattından işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, tüm hesaplarınızı kapatmak istiyorsanız, bu durumda en yakın Ziraat Bankası şubesine veya hesabınızın bağlı bulunduğu Ziraat Bankası şubesine gidebilir ya da hesabınızın bağlı bulunduğu Ziraat Bankası şubesine faks ile talimat gönderebilirsiniz.

Ziraat İnternetten Banka Hesabı Kapatma

Ziraat Bankası’ndan almış olduğunuz hizmeti beğenmediyseniz, şirketiniz farklı bir banka ile maaş hesabı konusunda uzlaştıysa, kişisel veya ticari olarak farklı bir banka ile çalışmaya başladıysanız veya tüm bunlardan bağımsız olarak tüm bankalarla çalışmayı bırakacaksanız, Ziraat Bankası hesabınızı kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankası, sizlere internetten hizmet sunduğu İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık uygulamaları üzerinden banka hesabı kapatma hizmeti sağlıyor. Ancak, bu hizmet kanalları üzerinden ana hesabınızı iptal edemiyor, kapatmak istediğiniz ikincil hesaplarda ise bakiye bulunması ya da otomatik ödeme talimatı bulunuyorsa, bu hesapları kapatamıyorsunuz. Gerekli şartları yerine getirmek, ikincil hesaplarda bulunan bakiyeyi ana hesaba transfer etmek ve otomatik ödeme talimatlarını iptal etmek şartı ile Ziraat Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasından diğer hesaplarınızı kapatabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası hesap kapatma işlemini uygulamak için şu yönergeyi takip ediniz.

  • Ziraat Bankası dijital şubelerinden birine (İnternet Bankacılığı/Mobil Bankacılık) giriş sağlayınız, ‘
  • ’Menü’’ butonuna tıklayınız
  • ‘’Hesaplarım’’ butonuna basınız.
  • ‘’Tüm Hesaplarım’’ seçeneğini tıklayınız
  • Kapatmak istediğiniz hesabı tıklayınız ve sağ üst noktada bulunan ikinci menü butonunu tıklayın
  • “’Hesabı Kapat’’ tuşunu tıklayınız.

Hepsi bu kadar.Yukarıdaki adımları uygulayarak kolayca Ziraat hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Eğer bu yöntemi uygulamada sorun veya zorluk yaşarsanız aşağıdaki adımda paylaştığımız müşteri hizmetleri ile hesap kapatma yönteminide uygulayabilirsiniz.

Ziraat Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Ziraat Bankası müşterileri, müşteri hizmetleri ile çağrı merkezi 0850 220 00 00 üzerinden de ana hesapları dışında bulunan hesaplarını kolaylıkla kapatabilir ve hesap kapatma işlemi gerçekleştirebilirler. Müşteri hizmetleri yetkilisine ulaştığınız anda, talebinizi dile getirmek sureti ile yan hesaplarınızda bulunan bakiyenin transferinin gerçekleştirilmesi ve varsa otomatik ödeme talimatının iptal edilmesi suretiyle ikincil hesaplarınızın tamamını bu yöntem ile iptal ettirebilirsiniz.

Diğer tüm hesap kapatma işlemleri için şubenize talimat fakslayabilir ya da size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu