Bankacılık

Akbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Akbank banka hesabı kapatma başvurusunda bulunarak banka hesabınızı dakikalar içerisinde kapatabilirsiniz.Bunun için ihtiyacınız olan bilgileri ve başvuru yöntemlerini sizler için araştırdık ve makalemizin devamında sizlerle paylaştık.En ince detayına kadar adım adım hazırladığımız bu yazımızda Akbank banka hesabı nasıl kapatılır öğrenebilirsiniz.

Hesabınızı kapatmak istediğinizde birçok banka ilerleyen tarihlerde yeniden banka hesabınıza izin vermemektedir.Yani eğer hesabınızı kapatırsanız bir daha o bankadan banka hesabı açamayabilirsiniz.Bu yüzden eğer gelecekte yeniden banka hesabı açmayı düşünüyorsanız böyle bir kuralın o bankada da olup olmadığını öğrenmek için müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz.

Akbank Banka Hesabı Kapatma

Akbank, Türkiye’de 1948 yılından beri faaliyette olan ve gün itibari ile özel sektör bankaları arasında dev sermayesi ile önde gelen bankalardan biridir. Kullanıcısına her daim yenilikler sunmakta olan banka, son yıllarda yaptığı dijital atılımlar ile birçok çözüm sunuyor. Akbank hesabı olanlar, hesaplarının kolay yoldan nasıl kapatılabildiğini merak ediyorlar. Son zamanlarda internetten Akbank hesap kapatma başvurusunda bulunmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla.Peki banka müşterilerine hesaplarını kapatabilmeleri için nasıl seçenekler sunuyor?

Banka hesabı kapatma söz konusu olduğunda şunu belirtmek gerekiyor ki, Akbank müşterileri, internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden, gerekli gördükleri durumlarda banka hesaplarını kapatma şansına sahiplerdir. Dijital çözümleri ile müşterilerine kolaylık sağlamayı ilke edinen Akbank’ta, eğer ana hesap dışında farklı TL, Döviz, vadeli ya da vadesiz hesaplarınız bulunuyorsa tüm hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Bu işlem için Akbank Direkt adlı uygulama üzerinden telefonunuz ile hesaplarınıza ulaşmanız hesaplarım menüsünden hesabınıza ulaşarak, kapatmak istediğiniz hesabı ‘’Hesabı Kapat’’ butonuna basarak kapatmanız yeterlidir.

Akbank İnternetten Hesap Kapatma

Akbank’ın bir müşterisi olarak kapatmaya çalıştığınız ve bankanın Akbank Direkt adlı uygulaması üzerinden kapatabildiğiniz hesaplarınızı, internetten ulaşarak online bankacılık işlemleri ile de banka hesabı kapatma şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Tıpkı telefon uygulaması gibi internet bankacılığı da bu konuda sizlere yeterli çözümü sunacaktır. Ne var ki, hem Akbank Direkt hem de Akbank İnternet Bankacılığı girişi ile sağlamış olduğunuz hesap kapatma işlemleri, bir noktada hesap kapatmaya izin vermemektedir.

Bu nokta, çoklu hesaplarınızın neredeyse tamamını kapatabilecekken, geriye bir adet hesap bırakma zorunluluğudur. Bankalar, ne yazık ki müşterilerini kaybetmemek için girdikleri bu yol sebebi ile tüm hesapları uzaktan kapatmamaya gayret gösterirler. Peki, bu durumda nasıl bir çözüm bulabilirsiniz? Akbank’ın banka hesabı kapatma işlemleri için sunduğu diğer çözümler nelerdir?

Akbank Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Her ne kadar yenilikçi ve çözüme yönelik bir anlayış ile çalışsalar da günümüz bankacılık sistemi pazarlama ve müşteriyi elde tutma unsurlarına sıkı sıkıya bağlı çalışıyor. Kredi kartı iptal etme, banka hesabı kapatma ve daha pek çok çözüm, internet ve mobil bankacılık sistemleri üzerinden gerçekleştirilebilse de bankalar süreci uzatmakta, hesapların tamamını kapatmanıza engel olmaya çalışmakta ya da kartlarınızın iptali için uzun süre diretmekteler. İş bu mesele, Akbank için de geçerlidir. Akbank, sadece bu sebepten dahi müşteri hizmetleri ile ya da doğrudan şubeden hesap kapatma işlemlerini de çözüm olarak sunmaya, müşteriyi son dakikaya kadar ikna etmeye çaba gösteriyor.

Akbank tarafından sunulan ve mobil ya da internet bankacılığının yetersiz kaldığı noktalarda, faks üzerinden talimat ile hesap kapatma, müşteri hizmetleri ile görüşerek hesap kapatma, şubeden hesap kapatma çözümleri devreye giriyor. Eğer banka hesaplarınızın tamamını kapatmak istiyorsanız, sizler de bu ek seçenekleri tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu