Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu
  Yayınlama: 12.06.2024
  A+
  A-

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Ramazan ayı bolluk ve bereket ayıdır. Bolluk ve bereket ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan kolisi yardımı veya Başkent Kart hesabına para yükleyerek gıda alışverişi yapmalarına destek olmaktadır.

  Ankara’da yaşayan vatandaşlar, “Ramazan kolisi nasıl alınır?, Ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır?” gibi soruların cevaplarını merak etmektedir. Aşağıdaki yazımızda ABB ramazan yardımı hakkında detaylar yer almaktadır.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı kimlere verilir?, sorusunun cevabı birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. ABB tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Ankara ili sınırlarında ikamet etmesi, ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

  Evi kira olan, geliri düşük olan, çalışamayacak durumda olan kişiler, gazi ve şehit aileleri ABB tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilmektedir.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

  Ankara ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar, ramazan yardımı başvurusunun nasıl yapılacağını araştırmaktadır.

  ABB’ye ramazan yardımı başvurusu yapmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır.

  Online başvuru yapmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ramazan yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Bir diğer yöntem ise, Ankara ili sınırlarında yer alan il veya ilçe binasını bizzat ziyaret ederek, ramazan yardımı başvurusu yapmak istediğiniz belirtmektir.

  Belediyenin resmi web sitesinden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilmektedir. Web sitesinden ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar,  https://www.turkiye.gov.tr/ankara-bb-talep-oneri-basvuru linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

  Son başvuru yöntemi ise, ALO 153 Beyaz Masa hattını aramaktır. Beyaz Masa hattını arayarak ilgili kişilere ramazan yardımı başvurusu yapmak istediğinizi iletmelisiniz.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formunda doldurulması gereken bilgilerin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.

  Başvuru formunda kişisel bilgiler, hanede yaşayan kişi sayısı adres bilgiler gibi doldurulması gereken bir takım bilgiler yer almaktadır.

  Başvuru formuna erişim sağlamak isteyen vatandaşlar online veya belediye binasına bizzat giderek erişebilir.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, belediye binasına bizzat giderek veya ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak sorgulama yapabilmektedir.

  Başvurularını online yapan vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/ankara-bb-talep-oneri-basvuru linkine tıklayarak da ramazan yardımı başvuru sonucunu öğrenebilir.

  e-Devlet sisteminde de ramazan yardımı sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalısınız. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresini girmelisiniz.

  ** ABB ramazan yardımı başvuruları ortalama 2 haftada sonuçlanmaktadır. Bu süre başvuru yoğunluğuna göre değişmektedir. Sonuçlar SMS ile bildirilmektedir.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Şartları

  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların taşıması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Yardım paketinden faydalanmak isteyen vatandaşların yerine getirmesi gereken şartlar;

  • Maddi zorluk içinde kalmak
  • Gelirinin asgari ücretin 1/3’ü ve altında olması
  • Çalışmasına engel durumunun olması
  • Kirada olması
  • Engelli olması

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Kolisi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak kolisi yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak kolisinden Ankara’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar faydalanabilir. Gıda ve erzak kolisinde bir ailenin temel ihtiyacını karşılayacak gıda ürünleri bulunmaktadır.

  Gıda ve erzak paketine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeyi arayarak, belediye binasına bizzat giderek veya online olarak başvuru yapabilir.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı nasıl alınır?, sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar, belediyeye bizzat giderek veya ALO 153 hattını arayarak ramazan yardımı talebinde bulunabilir.

  Ankara Büyükşehir Belediye Ramazan Paketinde Neler Var?

  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde, Ramazan ayında tüketilebilmesi için temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

  Verilen ramazan kolisinde; bulgur, pirinç, un, yağ, toz şeker, makarna, şehriye, peynir, mercimek ve erişte gibi temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı, ihtiyaç sahibi vatandaşların BaşkentKart hesaplarına yatırılacaktır. BaşkentKart hesaplarına bakiye yüklemesi yapılmayan vatandaşlara ramazan kolisi de dağıtılacaktır. Bu yardımlar ramazan ayı gelmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardım Başvuru Telefon Numarası

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar veya yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar 0312 322 11 33 numaralı iletişim hattını arayarak veya ALO 153 hattını arayarak yetkililere ulaşabilir.

  Bir Yorum Yazın

  Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

  Henüz yorum yapılmamış.