Bankacılık

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı 2023; Bereket, bolluk ve yardımlaşma ayı olan ramazan ayında Antalya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Verilen ramazan yardımı sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların ramazan ayı boyunca gıda ve erzak ihtiyacı karşılanacaktır.

Aşağıdaki yazımızda “Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı kimlere verilir?, Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru sorgulama nasıl yapılır?, Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır?” gibi merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımlarından kimlerin faydalanacağı başvuru yapmadan önce araştırılması gereken bir konudur. Belediye tarafından verilen yardımlardan;

 • Yardıma muhtaç kişiler
 • Dar gelirli kişiler
 • Eşinden ayrılan kadınlar
 • Asgari ücretin 1/3’den az geliri olan kişiler
 • Gazi ve şehit aileleri
 • Antalya’da ikamet eden ve yardıma ihtiyacı olan kişiler
 • Çalışmasına engel hastalığı olan vatandaşlar faydalanabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusunun nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler kullanarak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

E-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-devlet-istek-sikayet-talebinde-bulunma-4696 linkine tıklayarak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilecektir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelge.antalya.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriOlustur/İSTEK%20-%20İstek?mudurlukNo=Mudurluk&belgeTuruNo=003 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurmalısınız.

Belediyeyi arayarak ramazan yardımı başvurusu yapmanız mümkündür. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, için 0242 249 50 00 numaralı iletişim hattını arayarak yetkililerle iletişime geçebilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı ve diğer yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur.

Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumu, iletişim bilgileri ve adres bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımından faydalanmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeyi arayarak belediyeye bizzat giderek veya online olarak sorgulama yapabilir.

Online sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar,  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-devlet-istek-sikayet-talebinde-bulunma-4696  linkine tıklayarak başvuru sonucunu sorgulayabilir.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı ve diğer yardımların başvuru sonucu sorgulanabilir. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Başvuru-Durum-Sorgulama linkine tıklayarak sorgulama yapabilir.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvurunuzu sorgulayabilirsiniz. Başvuru sonucunu sorgulamak için 0242 249 50 00 numaralı iletişim hattını aramalısınız.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Antalya ili sınırlarına ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşıyan vatandaşların belediyeye müracaat etmesi gerekmektedir. Belediyeye başvuru yapan vatandaşların başvuruları ilgili birimler tarafından incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımı alabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Antalya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı ilgili birimler tarafından ramazan ayı gelmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan yardımı ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan ayı boyunca ulaştırılacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde 4 kişilik bir ailenin ramazan ayı boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; yeşil mercimek, kırmızı mercimek, çay, ayçiçek yağı, şehriye, çay, şeker, makarna, zeytin ve eriştedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvuru Şartları

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşların belediye tarafından belirlenen şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Belediye tarafından belirlenen şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • Antalya ili sınırlarında ikamet etmek
 • İhtiyaç sahibi olmak
 • Kimsesiz olmak
 • Çalışmasına engel durumu olması
 • Engelli olmak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak için bazı belgeler istenmektedir. Bu belgelerin eksiksiz ve doğru olarak belediyeye teslim edilmesi gerekmektedir. Aşağıda gerekli belgelerin listesi yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Kimlik aslı ve fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Engel durumu var ise, heyet raporu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara belirli aralıklarla gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımı sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Belediyeden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar ikamet ettiği mahalle muhtarlığına veya belediyeye giderek başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular ihtiyaç sırasına göre değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşların ikamet adreslerine gıda ve erzak yardımları teslim edilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim Telefon Numarası

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, için 0242 249 50 00 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu