Bankacılık

İş Bankası Cepbank İptali Nasıl Yapılır?

İş Bankası cep bank iptal etme yapmak isteyen İşbank müşterileri gönderdikleri parayı anında hesaplarına geri iade alabilirler. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda paylaştığımız adımları sırası ile uygulayarak cep bank işlemini iptal etmektir. İptal etmek için kullanabileceğiniz 3 farklı yol mevcuttur. Bunlar müşteri hizmetleri, mobil şube ve internet şubesidir.

İnternet şubesi ile veya mobil şube ile iş bankası cebe havale iptali yapmak şubeden veya müşteri hizmetleri ile cep bank iptali işleminden çok daha kolaydır. Bunun için tek ihtiyacınız olan bilgi bankacılık bilgilerinizdir. Hemen internet bankacılığı giriş bilgileriniz ile bankanın resmi web adresinden veya mobil uygulamasından iptal işleminizi başlatabilirsiniz.

İş Bankası İnternetten Cepbank İptal Etme

İnternet şubesi ile cep bank iptali yapabilmeniz için online bankacılık bilgileriniz ile isbank.com.tr adresine girmeniz gerekmektedir. Giriş yapmak için üst tarafta bulunan internet şubesi butonuna tıklayarak banka hesabına girebilirsiniz.

Para işlemleri menüsünden cebe havale butonuna tıklayın ve bir sonraki sayfada iptal etmek istediğiniz cepbank hangisi ise onu seçerek iptal et diyin. Yapmanız gereken işlemler bu kadardır. Göndermiş olduğunuz para hesabınıza geri iade edilmiştir.

İşbank Müşteri Hizmetleri ile Cepbank İptal Etme

Müşteriler 0850 724 0 724 numarası ile çağrı merkezini arayarak işbankası cepbank iptali yapabilirler. Bunun için hemen paylaştığımız numarayı arayarak müşteri temsilcilinize iptal etmek istediğiniz para transferiniz hakkında alıcı adı, alıcı telefon numarası ve gönderdiğiniz para miktarını söylemeniz yeterli olacaktır.

Operatöre bu bilgileri verdikten sonra yetki kişi size hızlıca yardımcı olacak ve cebe havale işleminizi iptal ederek İşbank hesabınıza geri transferini gerçekleştirecektir. Bu işlem anlık olarak gerçekleşmekte ve hemen hesabınıza yansımaktadır. Bazı durumlarda cep bank transfer ücreti geri iade edilmeyebilir müşteri temsilcisine transfer ücretini de geri almak istediğinizi belirtirseniz size yardımcı olacaktır.

İş Bankası Telefondan Cebe Havale İptal Etme

Cep telefonundan cep bank iptali yapabilmeniz için herhangi bir akıllı telefona sahip olmanız yeterlidir. Uygulama indirme sayfasından İş bankası mobil uygulamasını telefonunuza indirin ve İşbank online bankacılık bilgileriniz ile giriş yapın.

Mobil uygulamaya giriş yapmanızın ardından sol taraftaki menüden para transferi menüsünü seçin ve cebe havale işlemleri butonuna tıklayın. Açılan ekranda iptal etmek istediğiniz cep bank işlemini seçin ve detaylar kısmından iptal et butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar iş bankası cep bank iptali işleminiz gerçekleşmiş ve gönderdiğiniz para komisyonu ile birlikte iş bankası hesabınıza geri teslim edilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu