Bankacılık

Garanti Bankası Cepbank İptali Nasıl Yapılır?

Garanti cepbank iptali yapabilmeniz için tek şart transferinizin henüz işlemde olması gerektiği  ve alıcı tarafından çekilmemiş olmasıdır. Bu yüzden eğer cepbank çekildiyse ve transfer gerçekleştiyse paranız artık bankanın transfer havuzunda olmayacağı için çekmeniz mümkün değildir. Paranız henüz alıcı tarafından çekilmediyse zaman kaybetmeden iptal talebinizi işleme almanız gerekmektedir. Peki cebe havale nasıl iptal edilir?

Cebe havale iptali için kullanabileceğiniz 3 farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden en hızlı erişebileceğinizi seçerek hemen birkaç tıklama ile işleminizi iptal edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemlerden birini uygulayarak hemen iptal işleminizi başlatabilirsiniz. Garanti bankası müşterileri iptal işlemi ile birlikte cepbank yaparken ödemiş olduğu transfer ücretinide geri alabilmektedir ve tüm bakiye ödemiş olduğunuz banka hesabınıza geri iade yapılmaktadır.

İnternetten Cepbank İptal Etme

Garanti bankası web sitesini kullanarak cepbank iptali gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için hemen garantibbva.com.tr linkine tıklayarak bankanın resmi web adresine erişebilirsiniz. Bu sayfada sağ üst köşede bulunan internet şubesi seçeneğine tıklayarak internet bankacılığı ile banka hesabınıza giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra cebe havale iptali işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cepbank iptalini işleme almak için banka hesabınıza girdikten sonra üst taraftaki menüden para transferleri menüsünden Cepbank seçimini yapınız. Bir sonraki ekranda karşınıza son yaptığınız cebe havale işlemleri gelecektir. Bu sayfada aktif olan cepbank işlemlerinizi iptal edebilirsiniz. Bunun için iptal etmek istediğiniz cepbankı seçerek bu işlemi iptal et butonuna basabilirsiniz. Böylece cepbank işleminiz iptal olacak ve hesabınıza iade edilecek ve hesabınıza iade edilecektir.

Müşteri Hizmetleri ile Cepbank İptali

Garanti bbva müşteri hizmetleri ile yapmış olduğunuz cebe havale işlemlerinizi iptal ederek iade alabilirsiniz. Eğer alıcı tarafından paranız çekilmediyse işlemi başlatabilmek için hemen çağrı merkezini arayarak süreci başlatabilirsiniz.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası : 444 0 333

Yukarıda paylaştığımız garanti bankası çağrı merkezini arayarak operatöre bağlanın. Eğer sesli yanıt sisteminde uzun süre bekliyorsanız yada operatöre bağlanmakta zorluk çekiyorsanız Garanti müşteri hizmetlerine direk bağlanma başlığına tıklayarak nasıl hızlıca bağlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bağlantı gerçekleştirdikten sonra müşteri temsilcinize cepbank yaptığınız tarih ve alıcı telefon numarasını söyleyerek iptal edebilirsiniz.

Telefondan Cepbank İptal Etme

Garanti bankası müşterileri cepbank iptali için mobil bankacılık uygulamasını kullanarak telefondan iptal edebilirler. Bunun için hemen telefonunuzun uygulama mağazasından Garanti mobil uygulamasını indirebilirsiniz. İndirdikten sonra bankacılık giriş bilgileriniz ile uygulamaya giriş yapabilir ve banka hesabınıza erişebilirsiniz.

Uygulamada menüde bulunan para transferleri menüsünden cepbank kategorisine erişerek daha öne yapmış olduğunuz cebe havale işlemlerinizi görebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz cepbank seçeneğini işaretleyerek detaylar yazısına tıklayarak iptal işleminizi başlatabilirsiniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra para hesabınıza otomatik olarak hemen geçecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu