Belediye Yardımları

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; Bingöl Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte il sınırlarında yaşayan yoksulların ihtiyaçlarına kulak verilir. Bingöl Belediyesi de sosyal belediyecilik konusunda her sene daha belirgin adımlar atmaktadır. Belediye, söz konusu yoksullar olduğunda hem erzak hem de nakit para yardımı ile destek sağlamaktadır. Bingöl Belediyesi yardım başvurusu sayesinde il sınırlarında yaşayan binlerce kişiye destek verilir.

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu yaparak siz de belediyenin sunduğu desteklerden faydalanabilirsiniz. Bingöl Belediyesi yardım başvurusu için de elbette bazı kriterleri karşılıyor olmanız şarttır. Biz de bu rehberimizde Bingöl Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilinmesi gerekenleri derlemek istedik.

Bingöl Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte pek çok desteğe başvuruda bulunulabilir. Belediye, her sene ihtiyaç sahiplerine yönelik çeşitli yardım hizmetleri sağlamaktadır. Bingöl Belediyesi sosyal yardımları da oldukça geniş kapsamlı olup temel ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamaya dönüktür. Bingöl Belediyesi tarafından yoksul kimselere sunulan başlıca yardımlar da aşağıda listelenmiştir:

 • Yoksul kimselere erzak, sıcak yemek, ekmek ve yardım kolileri dağıtımı
 • Yoksul kimselere para yardımı
 • Hasta, yaşlı ya da engelli kimselere bakım yardımı
 • Maddi durumuı yetersiz olan öğrencilere burs, kırtasiye ya da tablet dağıtımı
 • Doğal afetlerden ya da yangından etkilenen kimselere çeşitli yardımlar
 • Kira yardımı
 • Kış mevsiminde yakacak yardımı
 • İşsiz olan kişilere erzak ya da nakit para yardımları
 • Pandemi döneminde mağdur olan esnafa ya da işçilere çeşitli yardımlar
 • Pandemi döneminde işsiz kalan kişilere yönelik yardımlar
 • Pandemide karantinada olan kimselere yemek dağıtımı
 • Mama, süt ve bez yardımları
 • Evin geçimini sağlayan kişinin askerde ya da cezaevinde olması durumunda verilen yardımlar
 • Kimsesizlere yönelik çeşitli yardımlar
 • Kıyafet, mobilya ve hijyenik malzeme yardımları

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu sayesinde yukarıda listelenmiş olan yardımlardan faydalanmak mümkündür. Bingöl Belediyesi yardımları da elbette bazı kriterler çerçevesinde dağıtılmaktadır.

Bingöl Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan kişilerin hiç şüphesiz ki bazı kriterleri karşılıyor olmaları lazımdır. Özellikle de maddi durum konusunda kanıtlar sunulması durumunda kişilerin yardım hizmetlerinden faydalanması söz konusu olacaktır. Aşağıdaki listede de Bingöl Belediyesi tarafından verilen yardımlar için aranılan kriterler yer almaktadır.

 • Yoksulluk belgesinin beyan edilmesi
 • Yardım başvuru formunun eksiksiz olarak ve tamamen doğru bilgiler ile doldurulması
 • Doğal afet, kaza ya da yangın gibi istenmeyen durumlardan etkilenmiş olmak
 • Şehit ya da gazi yakını olup maddi yetersizlik çekmek
 • Maddi yetersizlik çeken öğrenci olmak
 • Hasta, yaşlı, engelli ya da kimsesiz olmak
 • İşten çıkartılmış olmak
 • Düzenli ya da sabit gelirinin olmaması
 • SGK kaydının bulunmamış olması

Yukarıda bahsi geçen durumlardan muzdarip olan kişilerin belediyeye yardım başvurusunda bulunmaları mümkündür. Bingöl Belediyesi, yardım sürecinde başvuru değerlendirirken başvuru sahiplerinin Bingöl il sınırında yaşıyor oluşuna da dikkat etmektedir.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu konusunda atılması gereken birkaç önemli adım vardır. Bunlardan ilki de yardım başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmasıdır. Bunun yanı sıra sizden talep edilen yoksulluk belgesini de form ile birlikte beyan etmeniz beklenir. Yardım başvuruları yüz yüze yapılabildiği gibi aynı zamanda online olarak da yapılabilir.

E–belediye giriş sistemi üzerinden yardım başvurusunda bulunulabilir. Bunun yanı sıra e–devlet kapısı sisteminden de yardım başvurusunda bulunmak mümkündür.

Bingöl Belediyesi yardımı başvuru e-devlet üzerinden yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu için başvuru formunun doldurulması önemlidir. Başvuru formunun doldurulması halinde yardım talebi için de ilk adım atılmış olacaktır. Formu doldurmak için Bingöl Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü makamına gidilebilir. Aynı şekilde belediyeye ait olan resmi internet sitesinden de başvuru formunu doldurmak mümkün olacaktır.

Formda yer alan her bir sorunun da mutlaka doğru yanıtlar verilerek cevaplanması gerekir. Bunun dışında formun eksiksiz olarak doldurulması da büyük önem taşımaktadır. Aksi durumlarda yapılan yardım başvuruları geçersiz kabul edilecektir.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu için kısa vadede sorgulama yapılması da mümkündür. Buna göre başvuruda bulunduktan birkaç gün sonra yardım başvurusu sorgulamasını yapabilirsiniz. Aynı şekilde başvuruda bulunurken ilgili kişilerden size SMS ile bilgi verilmesini de talep edebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi’ne yapılan yardım başvurularında sorgulama için yüz yüze görüşme yöntemi de uygulanabilir. Bunun haricinde yine belediyenin internet sitesi üzerinden de sorgulama yapabilmek mümkün olacaktır.

Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu için özel olarak atanmış sabit hatlar vardır. Bu hatların aranması durumunda yardımlar konusunda net bilgi alabilmek de mümkündür. Aynı şekilde yardım başvurusunda bulunan kişilerin başvuru için sorgulama yapması da söz konusu olabilir.

Bingöl Belediyesi, 0426 213 12 18 numaralı hat üzerinden arayan vatandaşlara gereken bilgileri sunmaktadır. Bunu haricinde 153 numaralı çağrı merkezini arayarak da yardımlar hakkında bilgi almak mümkündür.

Bingöl Belediyesi Gıda Yardımı

Bingöl Belediyesi erzak yardımı da son dönemin en fazla talep edilen yardım kalemleri arasında yer almaktadır. Gıda yardımı sayesinde yoksul kişilerin temel mutfak ihtiyaçları karşılanmak istenir. Gıda yardımı içerisinde erzak olduğu gibi sıcak yemek de vardır. Özellikle de kimsesiz ya da yaşlı olan kişilere günlük olarak sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapılmaktadır.

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu içerisinde yer alan gıda yardımı, özellikle de Ramazan ayı boyunca sürekli olarak devam eder. Bunun haricinde Kurban Bayramı süresince de yoksul ailelere kurban eti dağıtımı yapılmaktadır. Gıda yardımı sayesinde yoksul ailelerin temel ihtiyaçları da olabildiğince giderilmiş olacaktır.

Bingöl Belediyesi, yalnızca bayram zamanları ile de sınırlı kalmadan yılın her dönemi gıda ve sıcak yemek yardımı yapmaktadır. Buna ek olarak bebeklere yönelik süt ve mama yardımları da mevcuttur.

bingöl belediyesi gıda yardımı

Bingöl Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu içerisinde gıda yardımı için de başvuru alanı yer alır. Bingöl Belediyesi erzak yardımı başvurusu kapsamında gıda yardımına başvurmak da mümkündür. Gıda yardımı için yapılan başvurular da hem yüz yüze hem de online olabilir. Aynı şekilde 153 numaralı çağrı merkezini aramak suretiyle de yardım başvurusunda bulunulabilir.

Bingöl Belediyesi Yardım Kolisi

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu deyince akla yardım kolisi de gelmektedir. Yardım kolisi de bir çeşit erzak yardımı olup yalnıca mutfak malzemelerini içermemektedir. Belediye tarafından dağıtılan yardım kolilerinde bir evin en temel ihtiyaçları bulunur. Örneğin temel sağlık ve hijyen ürünleri de belediye tarafından verilen yardım kolisinin içerisindedir.

Bunun haricinde öğrencilere yönelik kırtasiye yardımları da yardım kolisinde yer alabilir. Yardım kolisi için başvuruda bulunacak olan kişiler de yine aynı kanalları kullanarak başvurularını yapabilirler.

Bingöl Belediyesi Yardım Parası

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu sayesinde doğrudan nakit para yardımı da talep edilebilir. Yoksulluk sınırında olan kişilere aylık olarak para yardımı yapılmaktadır. Para yardımı için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin muhtarlıktan aldıkları yoksulluk belgesini de beyan etmeleri zorunludur.

Belli bir gelirin altında kalan herkes para yardımı için başvuruda bulunabilir. Yapılan incelemeler neticesinde eğer uygun görülürse o kişilere nakit para yardımı yapılmaya başlanır.

Bingöl Belediyesi Süt Yardımı

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu kapsamında henüz süt yardımına yönelik bir adım atılmamıştır. Belediye, gebe annelere ve çocuklara talep doğrultusunda mama yardımı sunmaktadır. Fakat İstanbul ve Ankara örneklerindeki gibi düzenli bir süt dağıtımından söz edilmemektedir. Bunun için de Bingöl Belediyesi, gereken hazırlıkları yapmaya devam etmektedir.

Bingöl Belediyesi Maddi Yardım

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu aynı zamanda maddi olarak yapılan para yardımlarını da içermektedir. Maddi yardım konusunda kişilerin asgari ücretin daha altında bir gelire sahip oluyor olması gerekir. Bunun haricinde düzensiz bir geliri olmayan kişilere de maddi yardımda bulunulabilir.

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu sayesinde doğrudan maddi yardım başvurusunda bulunmak da mümkündür. Belediye, genellikle Ramazan ve Kurban Bayramı dönemlerinde pek çok aileye maddi yardımlar göndermektedir. Bayramların dışında kalan zamanlarda da ihtiyaç sahibi olan kişilerin maddi yardım alabilmesi mümkündür.

Bingöl Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu, belediyeye yapılan sosyal yardım kartı başvurularını da kapsamaktadır. Buna göre belediyenin anlaşmalı olduğu bankalar, yoksul kimselere sosyal yardım kartı vermektedir. Bu kartın içerisinde de ilgili birimler tarafından belirlenmiş olan nakit para bulunur.

Sosyal yardım kartında bulunan paranın da anlaşmalı marketlerde ya da mağazalarda harcanması mümkündür. Bingöl Belediyesi yardım başvurusu ile alınan sosyal yardım kartı, sürekli olarak kullanılabilir. Kartın yalnızca temel mutfak ihtiyacı için değil kırtasiye ve giyim ihtiyaçları için de kullanılmasına izin verilir.

Bingöl Belediyesi Para Yardımı

Bingöl Belediyesi yardım başvurusu içerisinde yer alan para yardımı da yoksul ailelerin ilgilendirmektedir. Bağlı bulunulan muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesi ile birlikte para yardımı için başvuruda bulunmak mümkündür. Bu sayede maddi durumu yeterli olmayan kişilere aylık olarak nakit para ödemesi yapılmaktadır. Belediye tarafından belirlenen oranlarda yapılan bu yardım, yoksulların ihtiyaçlarını karşılamak içindir.

Bunun yanında maddi durumu yerinde olmayan öğrencilere de burs verilmesi söz konusudur. Öğrencilerin her ay belli miktarda belediye bursundan faydalanması için yardım başvurusunda bulunmaları gerekir.

Sizlere bu yazımızda Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu 2022, Bingöl Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu ve Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama hakkında bilgi vermeye çalıştım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu