Belediye Yardımları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte yoksul kimselere gereken yardımlar yapılabilmektedir. Balıkesir Belediyesi, her sene düzenli olarak hem erzak hem de para yardımında bulunmaktadır. Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu için de elbette kişilerin bazı kriterleri yüzde yüz olarak karşılıyor olması beklenir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında Balıkesir il sınırında ikamet eden kişilere hizmet sağlanır. Siz de gereken kriterleri karşılıyor ve Balıkesir il sınırlarında yaşıyorsanız belediyenin yardım hizmetlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu rehberde de Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilmeniz gereken tüm detayları bulabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu 2022 kapsamında pek çok hizmet alanı yer almaktadır. Belediye, yoksulluk sınırında bulunan kişilere yönelik birden fazla yardım imkanı tanımaktadır. Sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Balıkesir Belediyesi, hem erzak hem de nakit para yardımı yapabilmektedir.

Aşağıdaki listede de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları arasında yer alan hizmetler sıralanmıştır:

 • Balıkesir Belediyesi, yoksulluk sınırında olan kişilere erzak ve maddi yardımlar sağlar.
 • Hasta, yaşlı ve engelli bireyler için de bakım hizmetleri sunulmaktadır.
 • Şehit ve gazi ailelerine yönelik yardımlar da belediye tarafından sağlanır.
 • Maddi durumu yeterli olmayan öğrencilere yönelik burs ve kırtasiye yardımlarını da belediye yapar. Aynı zamanda öğrencilere tablet dağıtımı hizmetleri de yine Balıkesir Belediyesi sosyal yardım başvurusu ile yapılmaktadır.
 • Belediye, doğal afet ya da yangın gibi durumlarda zarar gören kişilere de yardım sağlar.
 • Bazı ailelere giyim ve hijyenik ürünler yardımları da yapılmaktadır.
 • Pandemi döneminde işsiz kalan ya da iş yapamayan esnaf da belediye yardımları alabilir.
 • Sporculara yönelik burs gibi yardımlar da yine belediye tarafından verilmektedir.

Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde yer alan bu yardımlara il sınırlarında ikamet eden kişiler başvurabilir. Elbette yardım başvurusunda bulunmak için de gelir belgesinin beyan edilmesi şarttır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kimlere Verilir?

Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan kişilerin daha önceden belirlenmiş olan kriterleri sağlıyor olması önemlidir. Belediye, her sene yüzlerce kişiye hem erzak hem de nakit para yardımında bulunmaktadır. Aşağıdaki listede de Balıkesir Belediyesi’nin yardımlarından faydalanacak kişiler için belirlenen kriterler yer almaktadır:

 • Gelir durumu asgari ücretin altında olanlar
 • Hasta, engelli ve yaşlı olup bakıma muhtaç olan kişiler
 • Maddi durumu yerinde olmayan öğrenciler
 • Şehit ve gazi yakınları
 • Doğal afet, kaza ya da yangın gibi durumlarda maruz kalmış kişiler
 • Evin geçimini sağlayan bireyin askerde ya da cezaevinde olması durumu
 • Yoksulluk sınırında yer alan kişiler
 • Kimsesiz ya da işi olmayan bireyler

Yukarıda verilmiş olan kriterlerin sağlanmış olması durumunda Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu yapılabilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu için birden fazla kanalın kullanılması mümkündür. Buna göre eğer talep edilirse doğrudan belediyenin yetkili makamına başvuruda bulunarak da yardım talep edilebilir. Balıkesir Belediyesi sosyal hizmetler müdürlüğü makamı, yardım başvuruları ile ilgilenen birimdir. Aynı zamanda belediye, kentin farklı bölgelerine de yardım başvurusunda bulunulabilecek merkezler kurmuştur.

Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu için online yöntemler de tercih edilebilir. E – belediye giriş sistemi üzerimden yardım başvurusunda bulunmak mümkündür. Bunun haricinde istenirse e – devlet kapısı sisteminden de yardım başvurusunda bulunulması mümkündür.

Aynı zamanda belediye tarafından özel olarak atanan telefon hatları da yardım başvurusu için yardımcı olacaktır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Balıkesir Belediyesi için yapılan yardım başvurularında atılması gereken adımların başında başvuru formunun doldurulması gelir. Yardım talep eden kişilerin başvuru formunu mutlaka doldurup ibraz etmesi beklenir. Başvuru formunda yer alan tüm soruların eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlanması da önemlidir.

Formda bulunan adres ve iletişim bilgilerinin eksiksiz doldurulması önerilir. Adres ve iletişim bilgileri sayesinde sosyal hizmetler görevlisi başvuru sahibi ile görüşme sağlayacaktır. Formda yer alan alanların eksik ya da hatalı doldurulması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

Yardım başvuru formu da hem belediye tarafından belirlenen merkezlerden hem de online olarak temin edilebilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için sorgulama yapmanın da birkaç adımı vardır. Yardım başvurusunda bulunan kişler birkaç gün sonra başvuruları için sorgulama yapabilmektedir. Yardım başvurusu sorgulamada başvuru yapılan merkezler ziyaret edilebilir. Burada hizmet veren kişilerden gerekli yanıtların alınması mümkündür.

Aynı zamanda online olarak da başvuru sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Hem e – devlet sistemi hem de belediyenin resmi web sitesi sorgulama için kullanılabilir. Bunun haricinde belediyenin atadığı yardım hattı da aranarak gerekli bilgilerin alınması mümkündür. Bazı durumlarda belediye tarafından atanan yardım hattından SMS ile bilgilendirme de alınabilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama için atanmış olan sabit hatlar bulunmaktadır. Sabit hatları arayarak başvurular hakkında kapsamlı bilgi almanız da mümkün olacaktır. Balıkesir Belediyesi tarafından ayarlanmış olan sabit yardım hattı 444 40 10 numaralı hattır.

Bunun yanı sıra 153 numaralı çağrı merkezini arayarak da yardımlar hakkında bilgi almanız mümkündür. Bu numara, yalnızca Balıkesir için geçerli olmayıp tüm ülkede kullanıma da uygundur. Koronavirüs pandemisi döneminde 153 numaralı çağrı merkezinden sıcak yemek ve maddi yardım talep etmek de mümkündür.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde gıda yardımı öne çıkmaktadır. Belediye, yoksul kimselere yönelik belli dönemlerde ya da sürekli olarak gıda yardımında bulunmaktadır. Pandemi döneminde sıklaşan bu yardımlar karantinada olan kişilere de dağıtılmaktadır.

Gıda yardımının içerisinde mutfak için temel ihtiyaçlar yer aldığı gibi aynı zamanda sıcak yemek yardımı da bulunmaktadır. Yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı ya da engelli kimselere her gün düzenli olarak sıcak yemek yardımı sunulur. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı olarak da bilinen bir diğer yardım da yoksullara erzak gönderilmesi durumudur.

Belediye tarafından özel olarak hazırlanan kolilerde bir evin temel mutfak ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu temel ihtiyaçlar da genellikle yağ, şeker, un ve kuru gıdalardan oluşur. Aynı zamanda Balıkesir Belediyesi, kurban dağıtımı konusunda da ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaktadır. Kurban Bayramı süresince yoksul kimselere hem kurban eti hem de erzak kolisi yardımında bulunulur.

Ramazan ayı kapsamında da belediye tarafından toplu yemekler düzenlenmektedir. Yılın bu döneminde aşevleri ve iftar çadırları binlerce kişiye sıcak yemek hizmeti sunar. Hem ekmek ve süt hem de sıcak yemek dağıtımı için belediyenin gıda yardımlarına başvurmak gerekmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sayesinde doğrudan gıda yardımına başvuruda bulunmak da mümkündür. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu için de hem yüz yüze hem de online seçenekler bulunur. Gıda yardımı almak isteyen kişilerin ilgili makamlara başvuruda bulunmaları yeterlidir. Yapılan incelemeler neticesinde ihtiyaç sahibi olan kişilere düzenli olarak gıda yardımı yapılmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için bizzat belediye sosyal yardımlaşma birimine başvuruda bulunabileceğiniz gibi dilerseniz e-devlet üzerinden sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz.

E-devley sosyal yardım talebinde bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu ile birlikte yardım kolisi de talep edilebilmektedir. Yardım kolisinde erzak ve çeşitli malzemeler bulunur. Duruma göre koli içerisinde öğrenciler için kırtasiye malzemeleri de yer almaktadır. Aynı zamanda bir ev için gerekli olan çeşitli hijyen ürünleri de yine yardım kolisinde bulunabilir. Yardım kolisi için de hem yüz yüze hem de online başvuru imkanı vardır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi Ramazan ayında ve Kurban bayramında belediye ve muhtarlık tarafından belirlenen evlere teslim edilmektedir. Yardım kolisi almak için bizzat belediye yada muhtarlıklara başvuruda bulunabilirsiniz.

balıkesir büyükşehir belediyesi gıda yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası

Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu sayesinde direkt olarak nakit para yardımına da başvuruda bulunulabilir. Durumu olmayan kişiler için her ay belli miktarda yardım ödemesi yapılmaktadır. Bunun için de elbette kişilerin gelir durumlarını resmi belgeler ile beyan etmeleri gerekir. Gelir durumu yetersiz olan kişilerin para yardımı başvuruları dikkate alınmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Balıkesir Belediyesi de hem hamileler hem de çocuklar için süt yardımında bulunmaktadır. Belediye tarafından dağıtılan günlük taze sütler için de başvuru formunu doldurmak yeterli olacaktır. Balıkesir Belediyesi, maddi yetersizlikler içerisinde bulunan anne adayları ve bebekleri için taze süt dağıtımını yürürlüğe koymuştur.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi süt yardımı 0-6 yaş aralığından çocukların hem gelişimini desteklemek hem de onların süt içme alışkanlığı kazanmaları için yapılmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında doğrudan maddi yardım için de talep oluşturulabilir. Büyükşehir Balıkesir Belediyesi yardım başvurusu ile nakit para yardımı alabilmek de mümkündür. Bunun için kişilerin gelir durumlarını ibarz etmeleri de zorunludur. Böyle bir başvuruda bulunurken mutlaka bağlı bulunulan muhtarlıktan yoksulluk belgesinin alınması gerekir. Bu sayede kişilerin asgari ücretin altında bir gelire sahip olduğu da kanıtlanmış olacaktır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile sosyal yardım kartı alabilmek de söz konusudur. Sosyal yardım kartları, belediyenin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Her ay güncellenen bu kartları da yine belediyenin anlaştığı mağazalarda kullanmak mümkündür. Sosyal yardım kartını kırtasiye, mutfak alışverişi ya da giyim ihtiyaçları için kullanmak gerekir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu içerisinde belediye tarafından verilen para yardımları da yer alır. Buna göre hem yoksul ailelere hem de öğrencilere aylık olarak ödeme yapılması mümkündür. Öğrenciler için burs yoksul aileler için de aylık yoksulluk ödemesi yapılır. Bu tip yardımlar kimi zaman süreli kimi zaman da sürekli olarak yapılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımı Sorgulama ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu hakkında bilgi vermeye çalıştım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Maddi Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu